Režim "Tv" u Canonu Poweshot SX 50HS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flapy 14. 12. 2014 13:00

Dobrý deň.
Pri nastaavení režimu " Tv" môžem manuálne meniť časy len po jednu sekundu. Pod jednu sekundu časy meniť sa mi nedajú. Teraz neviem či mám ešte vo foťáku niečo špatne prednastavené alebo je chyba vo fotoaparáte. Ak by niekto vedel čo s tým prosím o odpoveď.
Návod na obsluhu mám je veľmi veľmi obšírny ale nejako som sa k tomuto problému nedopátral.Proste jednoducho pri tomto režime si zvolí fotoaparát clonu sám a ja musím prispôsobiť expozičný čas k tejto clone. Pri nižších svetelných podmienkach sa ale nemôžem dostať pod jednu sekundu. Rozsah je až do 15 sekúnd.
Ďakujem
Flapy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 14. 12. 2014 13:47

Maximální čas u mnoha foťáků závisí na zvolené citlivosti (ISO). Čím vyšší ISO, tím kratší maximální čas, je to kvůli udržení šumu v přijatelných mezích. Pro co nejdelší čas tedy nastav ISO 100, případně zkus režim M, kde ten limit času může být posunut dál (ale nemusí).
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 15. 12. 2014 12:55

Třeba se pletu, navíc ten foťák neznám, ale autorovi spíš vadí, že nemůže nastavit KRATŚÍ čas než 1 sekunda. Nejsem odborník, ale myslím, že proto, že už by automat nemohl donastavit zbylé expoziční hodnoty, které by zaručily slušný snímek (clonu, ISO). Možná má velký zoom, který nedovolí clonu více otevřít, možná už je na limitu ISO, popř. má ISO pevně nastavené na příliš nízkou hodnotu.
Zkontroloval bych nastavení ISO (dát třeba ASO Auto, popř. vyšší hodnotu, než která je nastavena teď, pozor ale na šum) a taky zmenšení ohniskové vzdálenosti (zoom) by mohlo cloně umožnit jít na menší číslo a to by asi dovolilo kratší čas. Taky bych se zamyslel nad vhodností režimu Tv (priorita času) - já ho používám u pohybujících se objektů, na většinu ostatních věcí používám prioritu clony, semtam i P a někdy plný manál.
Ale nemusím mít pravdu a rád se poučím.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 12. 2014 13:06

1 sekunda ? To isto nebude nic s ISO alebo zoomom, napada ma zapnuty mod stativ, 2 sekundove spust, alebo nieco take.

Narychlo som kukol, co hovoria fora, tak imho to bude nieco s nastavenim Night shot to bude treba vypnut.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků