Canon G17

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz


Odeslat příspěvekod feanoor 31. 8. 2014 11:38

Pokud to bude mít 1 palcový snímač, tak té světelnosti objektivu při tomto rozsahu ohnisek moc nevěř :)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scuti 31. 8. 2014 11:48

Nechme se překvapit, snad by nekecali v parametru, který se dá ověřit...změřit.
Scuti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nezle02 2. 9. 2014 08:13

Taky mám obavu, že to vypadá až nereálně. Sám jsem v očekávání nějakého zajímavého modelu s 1" snímačem (LX8 případně tento G17, Fuji X30 už je mimo hru), ale tohle se mi příliš nezdá.

Pokud se podíváme na stávající Canon G16 http://digitalni-fotoaparaty.megazona.cz/recenze-canon-powershot-g16.htm, tak nynější objektiv je 28 – 140 mm při světelnosti F/1.8 – 2.8 a s 1" snímačem bych očekával, že se zákonitě musí změnit minimálně světelnost k horšímu nebo nezůstane zachovaný stejný ohniskový rozsah. Ten bych rozhodně čekal menší než větší, jinak by asi došlo k výraznému nárůstu velikosti oproti G16.

Ale rozhodně se mile rád nechám příjemně překvapit, protože jinak mi tu zbývá jen některý z modelů RX100 od Sony, které mi ukázali, že 1" snímač je minimum co od kompaktu vzhledem ke kvalitě a použitelnému vyššímu ISO požaduji, ale svým vzhledem a ergonomií ve stylu "krabička na mýdlo" ve mě zrovna nebudí pocit, že bych si s nimi focení mohl užívat.
nezle02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2014 09:44

24-200 1,4/2,0 na jednopalci? Možno porovnať s sony, ktorá má 24-200/2,8 a je to poriadny tubus. Pri tejto sveteľnosti by to muselo byť ešte o hodne väčšie a to tak že o dosť. Nereálne, ak neobjavili nové optické cesty...
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků