High-end ultrazoom Panasonic Lumix DMC-FZ1000

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 1. 2015 18:16

FZ 1000 pre mňa celkom prekvapenie. Nabitý funkciami, synchro s bleskom 1/4000 sec, komfortné ovládanie cez smartphone, slušné video, rýchle a presné ostrenie, CLS ako u Nikonu. Jasné že to treba tlačiť na nízke ISO, Ale ja som v živote nešiel na viacej ako 2500 u Fuji. S bleskom Metz 58 AF 2 bezproblémová spolupráca Master, Slave i Servo. Často ma už, že nebaví nosiť zo sebou batoh objektívov. :) . Jasné, nie je to stroj na "zarábanie peňazí" fotografovaním. Na šaškovanie so statívom a meditáciou nad každým záberom a onanovaním nad pixelmi pri zväčšení 1:1 si ešte zaobstarám Foveon.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 4. 1. 2015 19:29

Co rychlost AF, je to velký skok oproti Fujine?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 1. 2015 14:14

Je, a to aj voči XT-1, tú som mal v ruke včera s objektívom 55-200, ktorý som predával.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 5. 1. 2015 14:55

Tak to je dobře.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 3. 4. 2015 19:33

Sice s křížkem po funuse, ale v týhle galerii -

https://www.flickr.com/photos/63427925@ ... 271361868/ -

jsou fotky ze psích závodů, z mýho pohledu si FZ 1000 vede parádně. Chce to proklikat, jsou tam fotky z více foťáků.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roquefort 10. 12. 2016 11:12

Zdravím, chystám se na Kamčatku a chtěl bych tam (mimojiné) nafotit medvědy. Myslíte, že Panasonic Lumix FZ1000 by byla dobrá volba? Zvládnu s ním vyfotit a natočit medvěda na cca 100m i za horších světelných podmínek (dejme tomu za šera)?
Roquefort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 12. 2016 12:58

Spíš bych se obával provozuschopnosti foťáku jako takového, jaké tam budou teploty? On ten panák není zrovna odolný kousek, spíše se tváří v tomto směru jako cimprlich, no...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roquefort 10. 12. 2016 13:13

Jedu až v létě, takže žádné extrémy bych neočekával- přes den do 20° v noci okolo nuly.

Co vlastně znamená to 16x zoom? Co si pod tím můžu konkrétně představit?
Roquefort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 4. 2017 22:52

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nějaké ty extrémní podmínky - ISO kolem 8000 (přesně to nepovím - foceno do RAW a pak trochu vytahováno). Některé tváře možná sami poznáte. ;-] Praví znalci uhádnou u první fotky i kř. jméno.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 14. 4. 2017 07:37

A proč jsou všichni tenisté bez nohou ? Tak k takovým fotkám bych jistě ultrazoom nechtěl...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 14. 4. 2017 13:48

Tenis se takto fotí běžně.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 14. 4. 2017 14:09

fricoolinek2 píše:Obrázek
Praví znalci uhádnou u první fotky i kř. jméno.

Pokud by měla tu sukni o pár centimetrů víš, jméno bych uhodnul. Ale takhle nevím :hm .
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 14. 4. 2017 19:53

Je ještě jedna věc, podle které lze to kř. jméno identifikovat a na fotce je to vidět zcela perfektně.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 2. 9. 2017 13:07

Vynechám ty uříznuté nohy, je to mimo téma... Dlouho už k tomuto ultrazomu nikdo nic nenapsal. Možná tímto přidám podnět k další diskusi. Rozhodně bych nechtěl, aby toto vlákno zaniklo. Základní verzi FZ1000 osobně považuju za slušný ultrazoom s velmi rychlým náběhem. Mnozí namítnou plastové provedení... Používal jsem v zimním období vždy na pár hodin kovová těla a zoomy. Plast tolik nestudí, tudíž mi osobně vyhovuje víc. Fotky z FX1000 do 10MPx mají poměrně dobrou ostrost. Světelnost zoomu perfektní, dá se využít i bokeh. Ve FF verzi by se někdo prohnul pod tíhou zoomů (25-400), mnozí možná i finančně. Video neužiju, ale považuji si ho jen jako bonux. Malou slabinu vidím v absenci vestavěného ND filtru. Velmi velkou absenci vidím v nemožnosti sériového focení (Burst ev. Drive mode) za použití externího blesku. Jinak ale za ty peníze, hodně muziky...
Dabass1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabass1 24. 9. 2017 15:11

Mám blesk "Metz 44AF-1digitál" který s FZ1000 bezvadně funguje (i bezdrátově). Při sériovém focení s externím bleskem fotoaparát blesk automaticky deaktivuje. Zkoušel na blesku přepnout i na manuál 1/48 výkonu, zakryl jsem i všechny kontakty kromě spouštěcích. Sériové focení bylo automaticky blokované ve všech režimech... Prosím, zkoušel jste někdo FZ1000 na sériové focení (burst mode) s bleskem?
Dabass1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků