Menší ultrazoom kolem 8000

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 6. 2014 12:21

Otec chce foťák do kapsy zhruba kolem osmičky, na požadované parametry je vcelku skromný:
- zoom cca 200mm a větší (takže dejme tomu 8x a víc)
- širší kratší ohnisko (max. 24mm)
- dobrá výdrž baterie
- rozumné (menší) rozměry
- samozřejmě dobrá kvalita v rámci možností (toho pidisnímače)

Jak ho znám, tak fotí většinou na automatiku nebo poloautomatiku v Alpách, v Karibiku a podobně, takže nějaký super výkon na vyšších ISO pravděpodobně vůbec nevyužije. Nicméně i když na slunci fotí dobře skoro každý kompakt, tak mu chci doporučit něco (v rámci možností) kvalitnějšího. Sám mám doma 5DmkIII a RX100, takže v levných kompaktech kolem osmičky se moc nevyznám, nicméně co jsem koukal, tak bych asi vybral:

Napadl mě třeba Sony HX50 nebo Canon SX280HS. Přikláním se víc k tomu HX50, Sony mívají (dle mé zkušenosti) lepší video a výdrž baterie než Canony a u toho Canonu je trošku divné ovládání (míval jsem SX230HS a ovládací kolečko bylo megacitlivé na dotek). Nějaký další tip na model, který by tyhle foťáčky v něčem zřetelně převyšoval?
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dukemb 23. 10. 2014 18:55

Sony bude mít zřejmě lepší objektiv, canon zase lepší čip (šum, zpracování obrazu). je dobré porovnat sample image z obou. V neprospěch canonu hraje problém s baterii při natáčení fullHd videa viz. různá fora.
I přes horší objektiv jsem se kdysi rozhodl pro canon SX, ale spíše fotím než natáčím.
dukemb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 23. 10. 2014 19:28

Pokial ide o video, sony je lepšie. Obrazovo brutálne matlá.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 10. 2014 16:30

No po 4.5 měsících už je téma samořezjmě neaktuální, foťák byl samozřejmě dávnou koupen. Doporučil jsem otci nakonec HX50 a vypadá spokojený, teda kromě toho, že nativní velikost snímače je velmi neširokoúhlá, takže na TV vypadají fotky blbě a dávat menší rozlišení (resp. to ořezávat) kvůli tomu nechce.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xrobertdevine 6. 3. 2015 11:46

Ale rozhodně se mile rád nechám příjemně překvapit, protože jinak mi tu zbývá jen některý z modelů RX100 od Sony, které mi ukázali, že 1" snímač je minimum co od kompaktu vzhledem ke kvalitě a použitelnému vyššímu ISO požaduji, ale svým vzhledem a ergonomií ve stylu "krabička na mýdlo" ve mě zrovna nebudí pocit, že bych si s nimi focení mohl užívat.
imran
xrobertdevine
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků