Olympus C-740 - nefunkční tlačítko spouště

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 3. 2013 20:47

Stala se mě jedna nepříjemnost při focení na koncertě, mě nejspíš někdo cákl pivo na foťák, takže přestala fungovat páčka zoomu a tlačítko spouště. Kapl jsem na tlačítko trochu lihu a zoom se podařilo rozchodit, ale tlačítko spouště vůbec nereaguje. Poradí někdo jak to rozebrat? Nějaký link s návodem.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 3. 2013 23:16

Tak jsem to celý rozdělal, ale nevím jak vyndat tu spoušť a plast kolem ní. Na čem to drží.
IMG_20130323_230026.jpg
IMG_20130323_225813.jpg
IMG_20130323_230007.jpg
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 24. 3. 2013 09:05

Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 24. 3. 2013 14:59

Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 5. 4. 2013 21:31

Nikdo neví?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jannine 18. 7. 2013 13:29

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jak to dopadlo se závadou ? Vyřešeno ?
děkuji za odpověď
Jannine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 7. 2013 17:07

Závada vyřešena tak, že jsem koupil ten samý na inzerát. :D Bohužel má volné kolečko ovladače režimů, tak přemýšlím jak ho samotné přehodit z původního foťáku. :-\ Nevím co na mě vyskočí až odřežu všechny plastové výstupky. Abych pak po rozebrání na tom druhém neměl dva nefunkční foťáky. :-|
P1010046.JPG
P1010046.JPG (51.06 ) Zobrazeno 5170 krát
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jannine 19. 7. 2013 09:24

Tak to je super, že aspoň tak.
Chtěla bych se ještě zeptat. Také mám fotoaparát tohoto typu a je u něj poškozené zavírání u baterií. V opravně mi řekli, že nemají náhradní díly ... ať koupím nový fotoaparát :-(
Tak sháním na náhradní díly tento typ. Nemohla bych požádat o případný typ.
Mockrát děkuji.
Jannine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 7. 2013 13:43

S tím zavírání jsem na tom u obou stejně. Nedovřou se dvířka, ale na funkčnost to nemá vliv. Nějaký čas jsem to měl přelepené páskou a teď to mám už pár měsíců bez ní a baterky ještě nevypadly. Nový foťák není žádná výhra. Samozřejmě záleží za kolik. Více mega, více šumu, ošizená optika, jen automatické funkce pro BFU a barevné podání nic moc. Jediné plus snad rychlost ostření. Pokud nový foťák, tak už jedině zrcadlovku. Kupovat nějaký ultrazoom kolem 5000 jsou vyhozený prachy.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků