Divné pruhy na fotkách FinePix S4200

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 26. 10. 2012 15:43

Zdravím, koupil jsem si FinePix S4200, ale po vyfocení již prvních snímků, se mi něco nezdálo. Fotky tmavších částí (černé, tmavě hnědé atd.) mají jakési fialové pruhy a celkově kvalita fotografií se mi zdá být docela divná (snad i horší než na mém mobilu). Venkovní fotografie jsou většinou pořádku, tedy až na tmavé části. Zde ukázka:

http://img688.imageshack.us/img688/9519/dscf0015yt.jpg

Chci se zeptat, jestli to jde nějak opravit (např. novým firmwarem), nebo bude nutná reklamace...
Děkuju za odpověď.
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin79 26. 10. 2012 21:07

V prvni rade, bych zaostril. Jinak takovouhle fotku???? To musi byt neco uplne v haji, to neni normalni, to FW nezachrani.
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 26. 10. 2012 22:21

Jasný, se zaostřením to dělá taky, tato fotka byla jen na ukázku té závady. V přítmí to bez blesku fotí ale fakt hnusně. S bleskem je to v pohodě, navíc když si blesk osvítí i ty tmavé časti tak uplně super, ale bez blesku fakt fotí líp naprosto cokoli. :/

http://img526.imageshack.us/img526/8948/dscf0115q.jpg (foceno při lampičce)

Obecně se mi zdá že má foťák problém zaostřit v přítmí, začne panikařit a během ostření je takový pomalý...těžko se to popisuje.
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 10. 2012 22:30

Tomu se říká banding a je to naprosto normální u levných foťáků a drahých Canonů. :D

A pokud fotíš mobil co v sobě má baterku, tak se nediv.. mobil kus od foťáku to zhoršuje (interference vln).

Nicméně je to normální. Předpokládám, že venku za normálního světla Ti to nedělá, že? Případně na nejnižší ISO.. pokud to jde nastavit.
Naposledy upravil Daemonius dne 26. 10. 2012 23:31, celkově upraveno 1
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin79 26. 10. 2012 22:35

Tohle je normalni???? Ja mam teda jako krabicku od mejdla na akce nerozbitnej sonyTX10 za par korun a ten to teda nedela.......
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 26. 10. 2012 22:48

Právě...taky se mi to nechce zdát. Mám ještě starý Fujifilm A610 a ten dělá v přítmí lepší fotky... :/
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 10. 2012 23:35

No po průzkumu netu Ti doporučím jen jedno - reklamaci. Máš pravdu, takhle špatně by to fotit nemělo, pravděpodobně je tam vadnej procesor nebo sensor.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 27. 10. 2012 10:41

Jo, díky, to mě napadlo, ale dost blbě se mi na to přistupuje - chtěl jsem co nejdřív začít fotit :( ... No nevadí, napsal jsem eshopu mail a vyřešíme to tou reklamací.
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 27. 10. 2012 16:00

To věřím. Bohužel čím levnější kompakt, tím větší šance, že nebude úplně ok. Ale ono se to občas stane i v úplně jiných kategoriích. Prostě smůla..

Doufam, žes to kupoval v nějakém ověřeném shopu. Jinak pokud ho nemáš déle jak 14dní, tak nákupy online jde prostě vrátit.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 28. 10. 2012 10:39

A půjde vrátit i když je z displeje např. sejmuta fólie?
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 10. 2012 13:34

Samozrejme muzes. Zbozi muzes vratit (v zakonem stanovene 14 denni lhute) i bez originalniho baleni (nebot baleni neni soucast vyrobku), prodejce vsak muze pozadovat naklady na znovuzabaleni, respektive uvedeni baleni do puvodniho stavu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 28. 10. 2012 14:23

Počítej s tím, že v závislosti na prodejci se můžou cukat. Takové DVF mi vrátilo prachy až při pohrození ČOI. A to sem jim to vrátil zpátky perfektně zabalené v původním obalu a nebyly na tom ani otisky prstů. :D

Ale třeba Fotoškoda si ode mne vzala zpět objektiv za 17k CZK a adaptér a ani nemrkli.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chladnej Kak 28. 10. 2012 20:46

A ještě jedna otázka - doporučili byste raději vrácení peněz nebo reklamaci? Asi to vrácení, že? Našel jsem si shop, kde mají poštovný zdarma, tak to bude levnější ještě.
Chladnej Kak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavellevap 11. 2. 2014 22:51

Dobrý den, má otázka částečně spadá do tohoto vlákna - jde o pruhy (a desaturaci) na fotkách z Panasonic DMC-TZ2 viz http://imageshack.com/a/img30/1443/ke0i.jpg Náhled na displeji je v pořádku stejně jako natáčení videa i výsledné video samotné, jen fotky se vždy uloží takto. Neví někdo, čím to je a kolik by asi stála oprava? Předem děkuji za odpověď.
pavellevap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza70 2. 5. 2014 16:24

Podobnou závadu měl můj první digi foťák Pentax Optio - jako bych fotil skrz žaluzii, ale bylo to i na displeji. Začal to dělat až asi po půlroce. V záruce bez problémů foťák vyměnili.
honza70
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků