Fuji FinePix HS30 EXR (UZ král?)

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod HoJo 24. 6. 2012 15:32

HS30 má indikaci nabití aku. Druhou část neposoudím. Já vzal Fuji mj. kvůli většímu rozlišení hledáčku. Ale neměl jsem možnost porovnat, jak dalece to větší rozlišení má význam proti 200 kPix u FZ150. Jen proti FZ5 (tam je nějakých 110 kPix), a tam ten rozdíl je vidět dost.
HoJo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 6. 2012 19:51

Rattus rattus píše:Tak ještě jednou. Kdyby ten chip nebyl pidichip,tak by mohl být klidně 8Mpix. I bez těch udělátek :mrgreen: Třeba EXR Jenže je levnější udělat sračkový foťák a dodělat to elektronicky. Vychcaná doba o<:)


no ono to nejde jaksi fyzicky zhotovit UZ s gigantickým čipem (teda bez 1 metrového objektivu za 1,000,000 Kč) takže asi tak :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 25. 6. 2012 19:57

Proto je také UZ na nic. Minimálně 1/1,6 by tam v pohodě šel
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 6. 2012 19:58

Rattus rattus píše:Takže ztráta je minimální. Proč tedy fotit na 8Mpix. ? Kvůli kartě? Otázka je,proč výrobce cpe do foťáku 16Mpix. ale to je marný ,marný,marný :'( Co třeba 41Mpix. jako v Nokii 808? :mrgreen: Tam to má svůj význam.


pro blbé: ztráta detailů na 8Mpix oproti 16Mpix je minimální, ale zato zvýšení dynamického rozsahu a snížení šumu je takto hardwarově naprosto kulervoucí tak asi proto, že je tam jenom samý přínos a naopak ztráta detailů minimální, takže asi tak :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 25. 6. 2012 19:59

hlavně nesmí stát řeč
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 6. 2012 20:03

Rattus rattus píše:Proto je také UZ na úplné *****. Minimálně 1/1,6 by tam v pohodě šel


pro toho kdo využije a potřebuje takový rozsah onhisek, ale nemá statisíce na příslušnou sadu objektivů k zrcadlovce, je právě UZ jedinou volbou pro focení! žádná jiná možnost prostě neexistuje no a tento UZ je v současnosti špička.. sra*kou bych ho zrovna nenazýval :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 25. 6. 2012 20:31

je dobrej :lol: Ale tohle není typický představitel UZ. Má poměrně velký Chip.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 26. 6. 2012 05:07

UZ - ultrazum - je tam někde slovo čip? nějak ho tam nevidím ...
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 6. 2012 19:47

čip a dejl :mrgreen:
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 26. 9. 2012 17:05

Měl bych prosbičku na majitele tohoto foťáku. Zajímá mě hlavně kvůli nahrávání videa, nebyl by někdo z vás ochotný nahrát pár sekund videa ve full HD, na kterém by bylo vidět, v jaké kvalitě to umí záznam videa, a nahrát to v původní kvalitě na nějaké webové úložiště?

Googloval jsem asi půl hodiny, ale i recenzenti jsou jak praštění a všechny cesty vedou na Youtube, které to překomprimuje s dost výraznou ztrátovou kompresí, takže všechna ukázková videa jsou povětšinou spíš mazanice (teda aspoň doufám, že je to jen Youtubem a že tak nevypadá i výstup přímo z foťáku :mrgreen: )
-
adams
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Parsiphal 27. 9. 2012 09:54

Kdy vlastně snímač zpracovává obraz technologií EXR? Počítám, že jen v režimu EXR, tj. tehdy, když je u fotek zobrazeno logo HR, SN, nebo DR. Protože když nastavím v uživatelském módu dynamiku na 400%, žádné logo DR se mi na snímcích nezobrazuje a můžu nastavit jen těch 400%. To oproti módu EXR s prioritou DR, lze nastavit i 800% nebo 1600%. Proč? Snímač je taky asi sotva schopný dál "rozervat" zbylou polovinu snímacích buněk (která se uvolní při snímání v rozlišení 8M) a podělit si je. Část pro SN - snížit šum při vysokých ISO a zároveň část ještě využít pro vyšší dynamiku (DR). Jak je pak vůbec možné, aby snímky pořízené v režimu Auto EXR, byly zpracovány technikou "Sensitivity Noise" (fotky ocejchované logem SN) a přitom měly DR400? Tomu vůbec nerozumím. Může mi to prosím někdo vysvětlit?
Parsiphal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adel_rud 27. 11. 2012 09:09

Ahoj, prosím o radu k tomuto foťáku. Za pěkného počasí s ním nemám problém, ale mohli byste mi prosím někdo poradit, jak s ním fotit teď, když je venku pořád tak pošmourno a tmavo? :-l
Navíc mi jde o focení pohybu - konkrétně záběry psů. Ve 3 dorazím na cvičák a za chvilku už se nedá fotit. Nemůžete mi tedy prosím někdo poradit co tam mám jak nastavit? Režim sport rychlejší psy bohužel nestíhá tak jak jsem čekala :-(
Díky, Adéla
adel_rud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 27. 11. 2012 10:18

Právě jsi narazila na zásadní technologické omezení UZ foťáků a to je malý čip. Teď už víš, proč se prodávají zrcadlovky a světelné objektivy:) Pokud ti nepomůže zvednutí ISO, pak už jen silný externí blesk.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adel_rud 29. 11. 2012 10:24

Ach jo, tak to je v pytli :'( Že já si tu zrcadlovku nekoupila :-( No teď s tím nic nenadělám, tento mám doma cca měsíc. A poradíte někdo aspoň s tím pohybem? V případě že je venku ideální počasí, jak nastavit manuální režim na pohyb? Nějaké obecné info už jsem četla, ale máte někdo konkrétní zkušenosti u toho foťáku? Adéla
adel_rud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 29. 11. 2012 12:39

Děvče, ty mě ničíš:))) Vyprdni se na všechny rádoby kreativní režimy, nastav si plnej manuál a cvakej a cvakej. Nastav si co nejrychlejší čas třeba 1/1000, nižší clonu, co nejnižší ISO, to všechno podle toho, co ti zrovna dá světlo. Pohyb zmrazíš jedině časem, clona ti dá hlobku ostrosti (i když u těch Uz se to tak nebere) a jako poslední záchranu zvedej ISO. Neznám teď ty nový Fuji EXR, prej jsou na tom dobře, musíš to vyzkoušet. Mám starou Fuji S7000, tam už ISO 400 bylo kritický. Takže do přírody a cvakat:), přeji dobré světlo.
tex086
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků