Fuji FinePix HS30 EXR (UZ král?)

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 11. 2012 14:13

Zmrazit pohyb bude dosti nerealne, jednak Fuji nestihne cokoliv rychleho zaostrit, druhak by musela byt citlivost hodne vysoka, coz by melo za nasledek zase nekvalitni obrazovy vystup.
Doporucuji nastavit fotak na takovou citlivost, kde se tobe samotne jeste zda byt obraz koukatelny (typuju do iso800), zvolit prioritu clony (A) a v tomto rezimu fotit. Na staticke psy by to melo bejt cajk, jakmile pes pobezi, tak sledovat fotoaparatem jeho pohyb a aniz bys pohyb fotaku zastavila, tak zmacknout spoust. Teto technice se rika panning, muzou tak vzniknout pekne dynamicke snimky, mnohdy zajimavejsi, nez kdyz je pes foceny na hodne kratky cas. Napr.:
Obrázek
Take nedoporucuju moc zoomovat, cim delsi ohnisko nastavis, tim hure udrzis psa v zaberu a take bude fotak hure ostrit.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalurban 2. 12. 2012 23:31

Zddravim, zvazuji nakup HS30 a mam dotaz k nastaveni. Jsem zvykly fotit do RAWu a na prioritu clony. Je to mozne pri soucasnem pouzivani EXR? Diky! ;-)
Just phony ...
michalurban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 3. 12. 2012 10:27

Je, ale musíš mít nastaveno RAW+JPEG (ne pouze RAW). Potom bude snímač při nastavení 8mpix rozlišení fungovat v režimu SN a když k tomu ještě nastavíš dynamický rozsah na 200% nebo 400%, přepne se snímač do režimu DR. Počítej ale s tím, že snad jediný konvertor, který dokáže tyto varianty RAWu správně zpracovat, je ten dodávaný na CD s foťákem.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalurban 3. 12. 2012 11:04

janfran: Dekuju! A kdyz bych tedy vzal "RAW delany s EXR" a pomoci dodavaneho sw ho zkonvertoval do rekneme DNG a pak editoval jinde (mam rad LIghtroom), tak budu mit teoreticky (a prakticky?) lepsi vystup, nez kdybych se vykaslal na EXR a jel primo do RAWu?
Just phony ...
michalurban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 3. 12. 2012 13:00

Kdyby ses vykašlal na EXR, tak nevidim smysl HS30 vůbec kupovat, např. Panasonic FZ150 mi přijde téměř ve všem ostatním lepší.

Převádět EXR-RAWy do DNG jsem nikdy nezkoušel a pochybuju, že to vůbec bude možné vzhledem k jejich netypické struktuře.
V lightroomu jdou EXR-RAWy editovat přímo, ale v plném rozlišení (16mpix) jsou dost neostré: http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x10/19 (není to HS30, ale v principu se všechny RAWy z EXR přístrojů chovají podobně)
Kdyby ti ale stačilo vždy fotit v 8mpix rozlišení, potom už bude ostrost RAWu v pořádku: http://www.digimanie.cz/art_doc-94332C8 ... EA1DC.html
Pak ještě zbývá otázka, zda si lightroom poradí s RAWy v režimu DR, protože s těmi mají obecně konvertory největší problém. Někde jsem četl že dokáže, ale ještě jsem nenašel žádný vhodný soubor, na kterém bych to mohl ověřit.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalurban 3. 12. 2012 13:52

Tak 8Mpix mi uplne staci. Jen proste resim, ze jsem zvykly mit fotky v RAW (treba kvuli lepsi moznosti upravovat vyvazeni bile, pro priklad) a pripadne mi, ze u EXR modu to bude dost problematicke. Kazdopadne diky za odpovedi! :)
Just phony ...
michalurban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod axelfoo 25. 6. 2013 10:22

Ahoj,
oživím trošku tuhle diskuzi. Koupil jsem HS30 a mám problém s přepaly v protisvětle. Zkoušel jsem i Filtry, ale nepomáhá ani to. Máte někdo zkušenost?
axelfoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misenkoo 14. 10. 2013 08:57

Dobry den.
Pred tromi dnami som kupil tento ultrazoom a mam tri dotazy.
1.Ako zistim verziu fw vo fotaku a ako ju aktualizujem.(Poizivam Windovs8 a to instalacne CD mi nejde nainstalovat,pise ze je podporovane XP,Vista a W7)
2.Nejde mi zapnut Pokrocila stabilizacia obrazu
Obrázek
3.Neviem najst funkciu HDR,ma ju vobec tento fotak?
Na zaver,som uplny zaciatocnik :lol: :lol: :lol:
Misenkoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Parsiphal 16. 10. 2013 13:00

axelfoo píše:Ahoj,
oživím trošku tuhle diskuzi. Koupil jsem HS30 a mám problém s přepaly v protisvětle. Zkoušel jsem i Filtry, ale nepomáhá ani to. Máte někdo zkušenost?


Problém může mít na svědomí originální firmware.

-- 16. 10. 2013 14:04 --

Misenkoo píše:Dobry den.
Pred tromi dnami som kupil tento ultrazoom a mam tri dotazy.
1.Ako zistim verziu fw vo fotaku a ako ju aktualizujem.(Poizivam Windovs8 a to instalacne CD mi nejde nainstalovat,pise ze je podporovane XP,Vista a W7)
2.Nejde mi zapnut Pokrocila stabilizacia obrazu
Obrázek
3.Neviem najst funkciu HDR,ma ju vobec tento fotak?
Na zaver,som uplny zaciatocnik :lol: :lol: :lol:


1. Verzi firmwaru se zobrazí, když při zapínání přístroje podržíte tlačítko DISP/BACK. Stažení a popis instalace je zde: http://www.fujifilm.com/support/digital ... index.html
2. Nevím, co tím myslíte, že nejde zapnout pokročilá stabilizace. Režim stabilizace se volí v Menu=>Nastavení (SET)=>Duální stabilizace. Máte na výběr z pěti možností.
3. HDR můžete opět volit v Menu=>Nabídce=>Dynamický rozsah. Může volit AUTO, 100%, 200% a 400%, používáte-li přístroj v režimu priority DR EXR, můžete nastavit ještě 800% a 1600%.
Parsiphal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misenkoo 16. 10. 2013 18:13

Dakujem Parsiphal

Vase rady mi pomohli.
Zmiatlo ma ze pri menu v slovencine je ta stabilizacia oznacena IS Mod,ked som prepol na cestinu,tak uz tam namiesto toho bola Opticka stabilizacia , ako pisem som zaciatocnik a tak som hladal funkciu HDR , netrkol ma ten dynamicky rozsah.
Este raz vdaka
Misenkoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horstbelt 14. 12. 2013 15:22

Zdravím. Pořídil sem HS30 jako náhradu kompaktu Kodak Z700. Jsem naprostý začátečník a hned na začátek mám problém. Fotoaparát jsem zapnul a od té doby na vypínač ON/OFF přístroj nijak nereaguje, akže ho nedokážu ani vypnout. Jedině ho nechat usnout po chvíli nečinnosti a opět ho vzbudit zmáčknutím spouště. Tak tedy nevím, jestli je to nějaká feature, kterou jen nechápu, nebo jestli není přístroj vadný. Každopádně to, že ho nedokážu ani vypnout/zapnout sem nečekal. Můžete poradit?
horstbelt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Parsiphal 30. 1. 2014 10:15

Dobrý den,
zkuste otočit vypínač do polohy OFF a vytáhněte baterii z přístroje. Po chvíli ji vložte zpátky, a jestli se přístroj spustí, i když je vypínač na OFF, půjde pak skutečně o vadu.
Parsiphal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Parsiphal 26. 3. 2014 13:14

Hezký den,
provádíte někdo vyvolávání surových dat z RAF souborů? Mám problém se zobrazením v PC. V nastavení fotoaparátu mám předvoleno výstup RAW+JPEG, ale v SILKYPIXu se mi RAW oproti JPG zobrazí ořezaně a disproporčně roztažený, vizte odkazy.

JPG kopie uložená fotoaparátem přímo na kartě
RAW data vyvolaná v SILKYPIXu (exportováno do JPG bez úprav)

Logické by bylo, kdyby to bylo naopak, tj. kdyby to byl právě JPG, který by byl oproti RAW ořezán, protože fotoaparát data ze snímače jistě transformuje a odstraňuje korekcí všechny optické vady objektivu. Jenže to, že mi JPG toho ukazuje více než RAW, mě dost zaráží. Vyzkoušel jsem RAF soubor otevřít v Zoner Photo Studiu v16 za pomoci Adobe DNG konvertoru, ale výsledek je stejný (z RAW toho vidím měně, než u JPG). Až když v ZPS vypnu DNG konvertor, ukáže se obrázek celý. Jenže v tomhle případě jsou data kvůli EXR nekompatibilitě notně zkreslené jak barevně, tak vysokým šumem. Chtěl bych používat originálně dodávaný SILKYPIX, jenže nevím, jak ho přinutit ukázat celou šíři záběru.

Prosím poraďte.
Děkuji
Parsiphal
Kolemjdoucí


Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků