Panasonic DMC FZ-50

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod macip 1. 2. 2011 13:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakou dnes může mít tento fotoaparát cenu. Samozřejmě stav téměř jako nový. Díky předem za reakce
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
macip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 2. 2011 14:38

5-6.000 CZK, podle stavu a ochoty kupovat..

Jinak FZ-50 bych ani neprodával.. žádná náhrada za ní neni.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod macip 1. 2. 2011 19:06

Zatím ji neprodávám. Jen sem začal pokukovat po zrcadlovce s full HD.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
macip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 2. 2011 21:48

Měl jsem ji rok a půl, poté jsem ji vyměnil za Canon 450D. Kromě širšího počátečního ohniska (asi 35mm) mi na ní nic moc nechybělo. Pokud přejdeš na DLSR, bude Ti chybět jeho hoodně univerzální a kvalitní objektiv. To mi věř. Jinak si samozřejmě pomůžeš, ale něco to stojí. Jinak prodejní cena FZ 50 je tak 5-6tis. kč.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 2. 2011 22:25

Jestli ti jde čistě o video, tak zůstaň u Panasonicu. :) Lepší než GH2 aktuálně nic neni.. aspoň co se videa týká.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod macip 2. 2. 2011 02:49

Samozřejmě tak univerzální objektiv jako je u FZ-50ky je velmi výjimečný, ale indispozice FullHD videa je pro mě velké mínus. Ovšem nejde pouze o video, to bych uvažoval nad kamerou. Díval sem se po 550D od Canonu, videa z něj mě uchvátili.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
macip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 2. 2. 2011 13:12

Tak ty videa jsou stejně jako většina o rukou. Nemyslím to zle, ale taky se to musí umět. Samozřejmě je i rozhodující velikost čipu. Pokud vlastníš GH2, asi bych za 550D neměnil.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 2. 2011 19:12

Nevlastní, chce si z neznámých důvodů koupit Canon. :)

Jen tak pro info, GH2 má nejlepší video ze všech "video-schopných" foťáků. A fotí docela slušně, lépe než Canon, aspoň co se per-pixel kvality týká. Má to nějaké mouchy, ale to má i Canon. :)

A je to značně levnější než srovnatelná sestava od Canonu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod macip 2. 2. 2011 19:59

Samozřejmě, že kvalita ať už videí či fotek je především v umění autora. Jen abych upřesnil, díky Canonu na kterém sem měl možnost vidět HD video, nemluvě o kvalitě fotek, jsem začal uvažovat o výměně přístroje právě za nějakou "fullHD" zrcadlovku. Není to tak, že bych chtěl kupovat zrovna Canon, ikdyž to tak možná vyznělo, za to se omlouvám. Nabídku na trhu zrcadlovek jsem zatím nijak zvlášť nestudoval. Každopádně díky za reakce na GH2 se mrknu.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
macip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků