Leica V-LUX 2 / Panasonic FZ100

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod grovik 7. 1. 2011 18:59

Ganec píše:Na imaging resource prave vysla recenzia FZ100

dako im to nevyslo...


Já tam vidím jeden problém, dal bych ruku do ohně za to, že na druhé fotce někdo zapl brutálně odšumování a na té první naopak vypnul. Jinak to nemá rozumné vysvětlení.
Otázka zní: "Komu to prospěje?!"
blog: http://www.grovik.net
foto: http://picasaweb.google.com/josef.nemec.plzen/
grovik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 8. 1. 2011 03:52

Kdepak, takhle to fotí normálně a to jsou ještě výsledky pod dobrým světlem. :) Prostě v per-pixel velikosti (100%) se na to nedá koukat. Je to takovej foťák na fotky na web v menším rozlišení a malé tisky (A5 nejspíš jo, A4 snad..).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukánek 31. 7. 2011 14:17

no, fz45 je celkem dobrej foťák, podle mě pokrok oproti fz38 například
Lukánek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 31. 7. 2011 15:17

No každý preferuje niečo iné. Pre niekoho pokrok dozadu, pre iného dopredu. No pre mňa osobne ide panasonic dole vodou, čo sa týka rady FZ. Osobne sa mi stále najviac páčia foťáky FZ10, FZ20, FZ50, ktorá je ale na môj vkus už väčší foťák.Veľkú výhradu mám voči posledným modelom a kvalite plastov v nich použitých! Vlastním prvý model FZ1 a nedá sa porovnať so spracovaním a pevnosťou plastov, naozaj tie modely predtým mi prišli kvalitnejšie aj po stránke kvality materiálov.
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukánek 31. 7. 2011 15:19

ano, po stránce materiálů nejspíš ano, ale obrazově jde podle mě nahoru ( fz45 například), takovou fz100 bych nechtěl ani za nic...
Lukánek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 31. 7. 2011 15:38

Často som rozmýšlal, či nekúpim zrkadlo, ale jednoducho ho nepotrebujem, neživým sa fotografovaním, často som na cestách a veľký, ťažký foťák s prípadne viacerými objektívmi nepotrebujem. Stačí mi kvalitný kompaktný foťák. Vlastním FZ38, vpohode foťáčik, len ako som spomenul nepáči sa mi pevnosť použitých plastov a horší obraz od ISO 400 vyššie. Skôr by som prijal ako veľa fotografov, zväčšenie čipu, tak 10 Mpx, manuálne ostrenie, výklopný displej, kvalitné pevné plasty. Mám rád značku panasonic, ale už mi príde mnoho vyrobených foťákov zbytočných. Blbosti ako dotykový displej, detekcia tváre, či iné "kreatívne" programy, či dokonca 3D sú podľa mňa zbytočnosť i keď veľkú masu ľudí to osloví ku kúpe. A ešte sa mi veľmi páči keď sa dá väčšina vecí nastaviť cez tlačítka/prepínače na tele fotoaparátu a minimum cez menu. No možno raz si kúpim vysnívaný foťák. No zatial budem používať FZ38 kým bude fungovať.
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukánek 31. 7. 2011 15:54

fz38 je rozhodně dobrej ultrazoom a každý říká, že leckterý kompakt fotí líp než ultrazoom a když ty fotky srovnávám třeba z fz 38 nebo 45 ku nějakému canon s 95 nebo další, nepřijde mi, že by tam byl rozdíl, spíš naopak, sem snad jediný?
Lukánek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 31. 7. 2011 16:38

No chápeš väčšina z nich poukazuje na dlhé ohnisko. Je jasné, že na dlhšom ohnisku je obraz horší a keď sa pridruží k tomu aj horšia svetelnosť v krajine, dlhší čas, odšumovanie, tak horší obraz je na svete. To je predsa normálne a fyzikálne dané. Ja mám ultrazoom pretože občas sa mi hodí dlhší zoom. Iste by ale bodol väčší čip a manuálne ostrenie (minimálne to by som bral).

napr. tu sa mi hodil UZ (moja fotografia z FZ38)

Obrázek

Pre moje zväčnenie potuliek prírodou a čakania na zver mi to úplne stačí.
PS: Neskúmam fotografiu pri 1:1 a fotím pre radosť, nie preto aby som si stále dokazoval že nemám ten správny foťák a sused má. Pre väčšinu z nás ( čo nezarábame fotením) sa hodí skoro každý foťák, čo padne do ruky. Aj tak o 20 rokov keď sa pozrieš na fotky nebudeš nadávať na kvalitu obrazu, ale zaspomínaš si na zážitky, priateľov a časy, čo sa už nikdy nevrátia
oniiicek
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků