Kompakt do 13 000 Kč

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod em.tom 20. 2. 2010 19:38

Ahoj,
pročetl jsem fórum a musím uznat, že si to mám skoro za zlé, protože v tom mám mnohem větší guláš, než jsem měl, když jsem začínal. Mám za úkol vybrat pro rodiče foťák. Rozpočet kolem 13 000 Kč se vším všudy (karta, obal, a ostatní věci, co jsou k tomu potřeba). Momentálně fungují na Olympusu u700 a poněkud jim leze krkem šum. Proto se rozhodli, že by chtěli nový. Pokud jsem se díval, v úvahu by podle místních přicházel třeba Canon Powershot G11 nebo Panasonic Lumix LX3. Požadavky budou asi klasické: kvalitní (nebo aspoň kvalitnější) fotky a jednoduché ovládání (asi co nejlepší automatika), na druhou stranu bych se asi nezlobil, kdyby to mělo nějakou tu automatiku, se kterou by se dalo dobře hrát. Určitě by neškodilo české menu. Tolik k požadavkům. Vím, že asi nejsou ideální pro pomoc s výběrem, ale proto se obracím na Vás, jako na lidi, co tomu rozumí.

Moc díky.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 2. 2010 23:39

Vždyť sis odpověděl sám. :) G11 nebo LX3. I když možná bude LX4 relativně brzo..

LX3 má kratší rozsah, ale výstup je myslim o něco lepší než G11.

Plus G11 má EVF hledáček, výklopnej display..

Záleží na využití, obojí je dobré řekl bych.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 2. 2010 23:40

Já osobně bych určitě doporučil Canon G11 a to hned z několika důvodů. Cena 12 000,- takže by ses do toho vešel. Canon G11 má na kompatní foták poměrně velkej snímač 1/1,7, k tomu skvělejch 10Mpx+ novej procesor Digic IV. S šumem tedy je na tom velice velice dobře, detaily jsou výborný. Podívej se na jeho recenze. NA DIGIareně je srovnání s G7, kterej má stejně velkej čip a stejný rozlišení a rozdíl je velice patrnej. Všude ho chválej a všude v podstatě ve své třídě vyhrává. Takže můj tip znáš ;-) 8-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 21. 2. 2010 08:29

G11 je docela cihla, LX3 je znatelně menší a lehčí. Ještě mrkni na Canon S90.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozenka 21. 2. 2010 10:27

Samozřejmě, že je to můj názor. Je to tak půl na půl, ale já osobně na velikost a váhu nekoukám, ale na kvalitu. Canon o tolik zas větší neni. Je to tak půl na půl LX3 neni taky špatná ale já jsem stejně pro Canona.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2010 18:31

novy procesor Digic IV? Ten procesor sa pouziva uz od roku 2008...
Predpokladam ze sa vo fotakoch neorientujes, len vies ze G11 je najdrahsi klasicky kompakt na trhu .. tak predpokladas ze je aj najlepsi...
G11 je pre ludi co su navyknuty na zrkadlovku .. no v ere mikro 4/3 fotakov uz straca opodstatnenie...

Neexistuje najlepsi fotak .. pre niektore ucely sa hodi jeden, pre ine druhy.

Kedze mali Olympusu u700 (3x zoom) a vadi im len sum, tak zoom by im mal stacit aj 3x .. najlepsia volba je LX3, alebo si pockat ako dopadne novy samsung TL500, ten ma este lepsiu svetelnost.

Ja by som odporucal Sony WX1, alebo FujiF200EXR ..
Ak by im nevadil rozmer tak lowendovu zrkadlovku
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 22. 2. 2010 00:23

Díky za reakce. Zrcadlovku určitě ne. To jsem zapomněl napsat. Poslední, po čem budou toužit je tahat s sebou další objektivy. G11 sice je jeden z nejdražších, na druhou stranu jsem na něho, co se recenzí týče, četl nejlepší ohlasy. A taky je tady jedno z rozhodovacích kritérií... "Vypadá nejlíp". jak jsem se dnes dozvěděl. Vypadá to na G11. Jak se ostatní dívají na toho Samsunga?

Ještě jeden dotaz... oproti G11 má Samsug displej s lepší světlostí. Chápu to správně tak, že je toho dosaženo hlavně oproti G11 nižším zoomem? Nebo je té 1,8 světlosti dosažené nějakým o tolik lepším objektivem?
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 00:33

Mě se vždycký líbí jak někdo někoho soudí, že něco nezná neumí. Znáš mě snad? Já tebe ne. Tudiž ani nebudu soudit jestli tomu rozumíš. Ano Digic IV je z roku 2008, a je nejnovější z řad Canonu? Ano je. Takže je novej. Nebo existuje novější? Tak mi o něm napiš rád se něco dovim nového. Jinak se podívej co píše. Píše, že to má pro rodiče a ty mají požadavky normální. Ano 4/3 fotáky jsou už zase jinde, ale neznám jich moc co by se cenou vešli do 13 000 z těch lepších. Nevim jak si myslel, že je ten foták pro lidi co jsou navyknutý na zrcadlovku. Proč? Jinak Samsung TL500 jj ten vypadá velice slibně. FujiF200EXR ten je hrozně vychvalovanej a i já jsem se rozhodoval jestli ho koupit ted v lednu, ale prostě nevim proč mě se nezdaj ty fotky. Něco mi na nich nesedí. Jsou takový vyžehlený nevim jak to popsat. Tož tak to jsem se zas rozepsal
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 22. 2. 2010 00:46

TL500 je především včera oznámená novinka, takže bude trvat několik měsíců, než se vůbec začne prodávat. Ze současných kompaktů k němu má parametry velmi blízko panasonic LX3. Ale k univerzálnímu focení je myslím G11 lepší, LX3 zase vede ve špatném světle.
To čemu řikáš světlost displaye je ve skutečnosti světelnost objektivu, ale její význam chápeš asi správně. Samsung ji může mít lepší hlavně díky polovičnímu dosahu zoomu, což zjednodušuje konstrukci objektivu.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 00:51

Myslíš objektiv s lepší světelností ne? A ne displej. Toho je dosažený samozřejmě objektivem a pomáhá tomu i to, že má samozřejmě menší zoom.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 00:56

Já mám třeba kompakta s 12X zoomem a světelnost 3,4 - 5,3 což je na rozsah zoomu v normě ale samozřejmě to zdaleka nemá F1,8 :-) to je uplně úžasná hodnota
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 00:59

Když bych kupoval zrcadlovku což je mimo téma, tak asi Canon 500D a nebo jeho novějšího nástupce 550D, ale to jsme cenou jinde. No dneska jsem koukal na Sigmu a ty její Foveony X3 snímače a ty fotky to je prostě nádhera, ale ta cena 20k fakt nemám :-D
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 22. 2. 2010 01:01

a da sa aj clona nastavit na 1,8?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 01:03

Nevím moc toho o tom novym Samsungu nevim :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 22. 2. 2010 01:09

Jo a ještě chci upozornit. Nechápu proč, ale G11 natáčí jen VGA a ne HD. Nevím proč, ale je to tak. Raději píšu nevím jak je to důležitý pro tvý rodiče :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků