fz 38 nebo Canon PowerShot SX1 IS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dardanus 29. 1. 2010 14:08

Jeste sem v tom obchudku objevil tohle cvakadlo o neco drazsi ale da se na nej pridelat i blesk do ktereho by jste sli vy ?
Dardanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 30. 1. 2010 11:38

Tady máš porovnání:
http://www.mall.cz/porovnani/?vids=427744,411454

Podle mého oba přístroje budou velmi dobré, ale spíš bych šel do Panasonicu. Je mezi nimi rozdíl skoro 3tis. a ten rozdíl ve funkcích zas není tak velký. Navíc za levnější i za podobnou cenu, jak ten Canon koupíš už levnou zrcadlovku. ;-)
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dardanus 30. 1. 2010 12:06

Dekuji jak sem kouknul na srovnani tak je tam opravu minimalni rozdil a pudu do FZ 38
Dardanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 1. 2010 13:35

Na digitalcamerainfo prave vysla recenzia .. porovnavaju ju aj s tyk Canonom, no aj so Sony HX1 aj s Nikonom P90 (podobny Kodak a Pentax netestovali).

Podla mna v nizkom ISO je najlepsi Nikon P90, v detailoch a aberacii Sony (aberaciu aj Panasonic zvlada dobre, len Canon nie .. kedze ju neopravuje priamo vo firmwari), ...
Je to na tebe co si vyberies .. kazdy fotak/vyrobca ma svoje vyhody a nevyhody .. je to proste kompromis.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 20. 3. 2010 13:36

Já se také rozmýšlím koupit jeden z těchto fotoaparátů. Zdá se mi snad že teď zatím vede Canon PowerShot SX1 IS, má nový vylepšený firmawe a navíc jako jediný z těch fotáků má snímač typu CMOS (používají jej zrcadlovky a některé kompakty) který je lepší než CCD (ten má ten Sony a Panák). Koukal jsem které kompakty respektive ultrazoomy využívají snímač CMOS a zjistil jsem, že jediný 20ti násobný zoom ma SX1 a pak CMOS používají kompakty Sony atd., ale ty mají vesměs pětinásobný optický zoom.
Pak ještě jedna možná (ikdyž docela důležitá) věc je u SX1 dobrá - má nejlepší výdrž v bateriích z těch ultrazoomů.

Pak je také v mém výběru CANON PowerShot G11 (není ultrazoom) u kterého mi ale vadí, že má jen pětinásobný optický zoom, ale vše ostatní (kromě videa) má na jedničku .....

A tak abych to shrnul zatím se mi zdá, že sice ta SX1 je z nich nejdražší, ale nový firmare a CMOS ho podle mého posunuje na prvé místo. Poradit s koupí mi může podle mne jen vlastník příslušného fotoaparátu, zatím vyčkávám ....

P.S. nevíte jestli náhodou Canon nechystá vylepšený SX2 IS a nebo opravuje chyby SX1 ve firmare???
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 20. 3. 2010 18:03

CMOS znamená při této velikosti snímačů výhodu jen v rychlosti focení, naopak obrazovou kvalitou vede CCD. Najdi si např. nějaké srovnání SX1 a SX10, třeba na digimanii. Něco jiného jsou CMOSy s novou technologií BSI, ale to se Canonu zatím netýká.
Canon představí další várku novinek nejspíš až v srpnu, takže do té doby SX2 určitě nebude.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod onyX 21. 3. 2010 10:35

Ahoj, našel jsem na netu Nikon Coolpix P100, který má CMOS čip a využívá BSI technologii, co vy na něj s porovnáním s těma ostatníma ultrazoomama?
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 3. 2010 18:47

Nikon P100 = otřesná obrazová kvalita, viz http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p100#nazory
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod onyX 21. 3. 2010 20:43

SX1 nedoporučujete, P100 taky ne, ten Sony nic moc a co ten Panasonic? Máte s ním někdo zkušenost?

Doporučujete někdo jiný ultrazoom, který je lepší než zde v diskuzi uvedené? Do zrcadla nechci jít, je moc těžký a vyžaduje spoustu příslušenství - potřebuji akční fotopaparát, kolo, lyže, dovolená atd (ale takový hledáte asi taky).

Kdybyste tu někdo plánoval nějaký dobrý ultrazoom, tak napište.
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 21. 3. 2010 22:32

Problémem P100 je, že jako nejnižší citlivost jde nastavit ISO160- FZ38 začíná na ISO80, což v dobrém světle většinou stačí a šum je logicky menší. Navíc se Nikon snaží šum za každou cenu vyhladit a fotky jsou pak hrozně rozpatlané. BSI čipy vynikají hlavně na vysokých citlivostech, takže ve špatném světle se může situace obrátit a P100 může FZ38 překonat, jenže pro běžné focení budeš většinou používat citlivosti nízké...
Hlavně záleží na tom, co stačí tobě- jestli se ti zdají fotky z P100 pěkné, klidně ho kup. Mně zkrátka přijdou hrozné, a to nemyslím v porovníní s profesionálními foťáky, ale i s některými ultrazoomy, jako je třeba FZ38: http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-fz38#nazory
Ikdyž tam nejsou vyfoceny stejné věci, rozdíl v aberaci a ostrosti pro FZ38 je dobře vidět. A nemluvím teď o nějakém pitvání při maximálním zvětšení- to by neobstál ani FZ38. Ale když si ty fotky zmenšim na plochu monitoru, tak z FZ38 už vypadají dobře, zatímco na těch z P100 pořád vidím neostrost a aberaci.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 3. 2010 16:04

> a navíc jako jediný z těch fotáků má snímač typu CMOS (používají jej zrcadlovky a některé kompakty) který je lepší než CCD

CMOS v zrkadlovkach je asi 30x vacsi ako chip v ultrazoomoch. To je uplne nieco ine.
V malych chipoch je vhodny bud CCD, alebo CMOS BSI .. koli tomu ze v SX1 je obycajny CMOS, je sumovo horsi aj ako lacnejsi SX10 (co ma CCD).

Vyhoda CMOS je mensia spotreba energie a vacsia rychlost snimania, u CMOS BSI chipu je este optimalnejsie vyuzitie plochy senzora (cize mensi sum).

Novsie modely (nie SX1, to je rok a pol stary model) co ho pouzivaju podporuju "multiexpoziciu", teda poskladaju zaber z niekolkych. Da sa pomocou toho znizit sum, stabilizovat v horsich podmienkach, alebo zachytit vacsi dynamicky rozsah (P100 by mal podporovat vsetky tieto vymenovane), pripadne Sony HX1 alebo Fuji HS10 dokazu este vdaka nemu panoramu.
To je asi ich najvacsi prinos .. no v recenziach sa zvycajne objavia len "obycajne" zabery na vsetkych citlivostiach a testuju sa len zakladne funkcie ktore zvladaju vsetky fotaky. Len malokedy sa predvedie ich prinos (ako napriklad tu je prinos HDR u Fuji F200EXR).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 22. 3. 2010 16:13

...no a k tomu bych se chtěl zeptat, koukal jsem se dlouho na netu a oni tam moc ten Sony CyberShot DSC-HX1 chválii, že prý má optiku SONY, tak jít do něj, dělá super fotky (viděl jsem je) a v testech je taky OK až na pár maličkostí - HX1 neumí RAW).

Pak už se tedy rozhodnout mezi PANASONIC Lumix DMC-FZ38 a Sony CyberShot DSC-HX1 a nebo sáhnout po CANON Powershot G11 (není ultrazoom, ale to nevadí)????
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 22. 3. 2010 20:06

onyX píše:...no a k tomu bych se chtěl zeptat, koukal jsem se dlouho na netu a oni tam moc ten Sony CyberShot DSC-HX1 chválii, že prý má optiku SONY, tak jít do něj, dělá super fotky (viděl jsem je) a v testech je taky OK až na pár maličkostí - HX1 neumí RAW).

Pak už se tedy rozhodnout mezi PANASONIC Lumix DMC-FZ38 a Sony CyberShot DSC-HX1 a nebo sáhnout po CANON Powershot G11 (není ultrazoom, ale to nevadí)????

Tu si pozri pár foto z HX1 http://forum.hladacik.sk/read.php?53,2945294 , mne osobne bolo z toho na vracanie... Neviem či to bolo spôsobené neodborným majitelom, alebo je to len predražený reklamou vychválený šmejd...
Canon G11 je kvalitný ale dosť drahý, kupoval by som ho iba v prípade že mám už povedzme DSLR a chcem niečo malé čo môžem mať vždy pri sebe a zároven kvalitné. Tak to by som sa zasa obrátil na Fuji S200EXR ktorý má väčší snímač ako Canon a za polovičnu cenu, možno výsledky nebudú až tak dokonalé ako u Canonu , ale určite nebudú o 50% horšie , vzhladom o viac ako 50% nižšiu cenu. Za cenu G11 by som šiel možno do Olympusu E-520 DZ kit , ktorý je málo drahší ale jeho snímač 4/3 (Four Thirds System) podá rozhodne omnoho lepšie výsledky v horších podmienkách ako 1/1,7" od Canonu G11- predsa je len rozlohou 4x väčší.
Obrázek
Ked už ultrazoom, tak by som si počkal na test Fuji HS10 , ktorý používa snímač podobný Sony, ale má aspon ručne ovládaný zoom čo je velmi podobné ovládaniu DSLR a hlavne je to omnoho rýchlejšie ako tlačítkami ,zvláda RAW, otázka je ako dopadne jeho objektív s "mega" 30x zoomom (často omielaný problém , ale myslím že niektorý privela prehánajú, tiež by sa dalo diskutovať o kvalite snímačov, pri tlači na velký formát, tam sú rovnako zlé všetky- stačí si pozrieť výslednú foto vo Full velkosti)
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod onyX 22. 3. 2010 20:19

viděl jsem na netu ten ultrazoom Fuji FinePix HS10 a vypadá dobře a píší že by měl být teď někdy na trhu, takže počkám na recenze ....
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 3. 2010 20:29

Predchodcom HX1 bola H50, kde recenentov este na ultrazoomoch zaujimala len aberacia a sum na ISO 400 a viac. V dalsej generacii sa Sony naucilo odsumovat bez patlania a RGB sumu (mam H20, ktora bola oznamena tesne pred HX1 a som spokojny) a HX1 mala prvy Sony G objektiv (ktory sa im celkom dari aj v inych modeloch), v ktorom dokonale odstranovali aberaciu. V podstate nemala chybu.
Panasonic teda uz nebol jediny ultrazoom s "dobrym objektivom"...

HX1 mala CMOS senzor (aj ked len prvej generacie, nie BSI ako ma Fuji H10, Nikon P100 a niektore vreckove kompakty, napr Sony WX1, HX5) a prvy krat sa pouzili finty so skladanim zaberov. Sposobila celkom revoluciu...
A kedze Sony este nevydalo naslednika, asi este stale ma co ponuknut oproti konurencii.

Edit: moja H20 cez den produkuje trosku "chladnejsie" farby .. nastavenie WB na "daylight" pomoze (to ak by sa niekomu zdali fotky zo Sony malo farebne)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků