Jaký ultrazoom s videem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janfran 12. 10. 2009 22:29

Ganec píše:Mozno by aj Pentax zamiesal kartami (24x zoom, koncova svetelnost 5.0) .. v najnovsich zrkadlovkach vraj tiez dokazu odstranit aberaciu tak predpokladam ze aj tu...


Pentax X70 byl recenzován např. na Digimanii nebo Dcresource. Je to v podstatě přebarvený Nikon P90 a podle toho taky dopadl.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 13. 10. 2009 06:23

Jen ten rozsah ohnisek u H20... až od 38 mm eq.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 13. 10. 2009 07:02

Ganec píše:Tu je cosi o Sony H20.
Ma vsetko co sucadny fotak ma mat (okrem veci co ma az HX1) .. fungujuca stabilizacia, ......


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sry, ale otec mal sony s "fungujucov stailizaciou" potom co chitil do ruky e-510 s IS a uvidel ten rozdiel co je "fungujuca stabilizacia" a naozaj fungujuca stabilizacia tak bezal kupit e-520. (nemu sa pomerne dost trasu ruky a vela foti takze je dobry tester IS ;))
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 10. 2009 09:07

Priznavam, ze ruky sa mi az tak moc netrasu a priliz vela roznych stabilizacii som neporovnaval (je to len moj treti fotak so stabilizaciou).
Mne pod pojmom "fungujuca" staci to ze so zapnutou stabilizaciou sa da urobit aj dokonale ostry zaber .. aj na full zoome a case ktory by som bez nej urcite neudrzal.
U Fuji F50 sa mi to takmer nikdy nepodarilo (ak neratam pod 1/50s .. co byva ostre aj bez stabilizacie). Obraz mozno vyzeral lepsie na fullscreen, no v 1:1 nikdy nebol ostry.

Inak si myslim ze "cim vacsia krava" ;-) tak tym lepsi moze mat stabilizator.
Verim teda ze zrkadlovky so stabiliaciou ho mozu mat este ucinnejsi .. no s tym v H20 som spokojny.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 10. 2009 10:40

Ganec píše:to sa mu vitazi, ked Sony do testu nezahrnuli ;-)
(ani ku TZ7 ani ku FZ38)
Dobrá, tady http://www.digimanie.cz/art_doc-0FAC9D1 ... 5BA58.html je test HX1, kde je HX1 zahrnuta. Na tom, že Panasonic má významně lepší světelnost než ostatní se nic nemění, HX1 je pak nejlepší ze zbytku, nicméně i tak je rozdíl mezi FZ38 a HX1 (tj. mezi 1. a 2.) větší než mezi HX1 a tím nejhorším, což je z testovaných Canon SX1/SX10 (na delších ohniscích, na kratších je to Olympus 590, na kratších ohniscích je ale globálně světelnost lepší a rozdíly mezi produkty menší a tedy méně zásadní)
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 10. 2009 11:38

Panasonic ma v sucastnosti najlepsiu svetelnost z ultrazoomov .. no predtym boli niektore aj svetelnejsie (aj ked s mensim zoomom a poctom megapixlov).
Aj preto (ja) vobec o sucasnom ultrazoome neuvazujem a kupil som si "len" Sony H20.
Ta stabilizacia pomoze .. mam aj Konica-minoltu Z10 so svetelnostou F3,2-3,4 no koli tej Sonke ju uz ani nepouzivam. Samozrejme svetelnost + stabilizacia je najlepsia kombinacia...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacoryb 6. 11. 2009 00:06

Porovnanie FZ38 a SX20 http://vimeo.com/6563312
lacoryb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod strny88 17. 1. 2010 18:39

nabízí FZ38 režimy? černobílý, negativ, sepie atd? nebo je nutné fotografie pouze upravit v PC? dale pak FZ28 neumí co sem se dočet mazat fotografie přímo v foťáku, co FZ38? má tento nedostatek? nebo foto lze mazat i na přístroji?
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 1. 2010 18:50

Proboha, proč by FZ28/38 neměl umět mazat fotky v přístroji? Na co má asi tlačítko s ikonkou koše? :D

Samozřejmě to oba umí. Černobílý snímek a sépie tam jsou taky, negativ ne, na co by taky byl... A samozřejmě je lepší fotit na barvu a tyhle věci si udělat řízeně v počítači.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod strny88 17. 1. 2010 21:10

tak jsem se asi splet ale v jedné diskuzi se to probíralo a prý to u fz28 nešlo, takže se ptám bo sem na foru ohledně tohoto modelu :-)

doted sem fotil s n82, vím že to nejde srovnávat co se kvalitou týče, ale mě de spíše o to cítění te fotky a jelikož rád fotím do psycha, ano mám rád negativtak jej celkem postrádám. Jasné tenhle foťák není určen an momentky jako n82 ale i tak :-)

Vzhledem k tomu že jsem amatér, ale rád se učím novým věcem a pak vnich rád puntičkařím, tak hledám nějaký stroj který by mi vyhovoval a to si právě myslím že FZ38 splňuje. Hodlám fotit převážně rodinnu, párty, akce, ale i volné chvíle v přírodě a také mám rád makro.

Známá vlastní Fujifilm FinePix S1000fd a zdá se mi hodně praktický, jde oto že FZ38 je uplně někde jinde co se týče manualního nastavení a prostě celkového nastavení fotografií.

Co vy jakožto skušenější v téhle oblasti? Oplatí se mi pořizovat FZ38 i přes dvojnásobnou cenu než je S1000fd. Pominu li HD rozlišení? Potřebuji i aby mi foťák něco vydržel a nemusel ho střežit jako oko v hlavě. Děkuji
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků