Podání barev Panasonicu DMC-TZ5

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TFSi 12. 9. 2009 15:53

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Poslední dobou se mi zdá, že barevné podání mého Panasonicu DMC-TZ5 je "takové divné".
Pokud zkusíte porovnat následující dvě fotografie - první je z Nokie N79 (panorama složené ze tří fotek, ořez, bez dalších úprav)
Obrázek
a fotku z Panasonicu:
Obrázek
Obě fotky jsou foceny ze zhruba stejného místa, pár minut po sobě.

Prolezl jsem celé Menu, vyzkoušel snad všechny nastavení, fotit na ten inteligentní automatický režim a nezlepšilo se to. Mohl by jste mi někdo poradit co dělám špatně, že všechny fotky vypadají takhle "divně"?
Nebo je to normální?
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MurphyL6 12. 9. 2009 18:40

joo hold budeš muset fotit felefonem :D

musíš nastavit vyvážení bílé. Tohle jsou fakt divný barvy. Ale když řikáš, že jsi všecho prolezl...
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 9. 2009 19:32

Nokia ma prepaleny mur a farby do cervena,... Panasonic ide do zelenej a zrejme kvoli ziariacemu bielemu muru podexponoval zaber.....

EDIT: hups, vlastne nie,..ved ty mas nastavene -1EV! = daj kompenzaciu expozicie na 0 a "vsechno bude jako driv"

...a prestav si pomer stran na 3:2 ,...je to lepsie na male fotky, na monitor, TV,....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 12. 9. 2009 21:07

MurphyL6 píše:joo hold budeš muset fotit felefonem :D

Nestraš! Mobil sice fotí hezky, ale na nějaké rozumné zaznamenání třeba dovolené to ještě není...

Ondrej Bobek píše:EDIT: hups, vlastne nie,..ved ty mas nastavene -1EV! = daj kompenzaciu expozicie na 0 a "vsechno bude jako driv"

Tahle fotka byla focena na zmiňovaný inteligentní auto-režim, kdy si foťák nastavuje všechno sám. V režimu běžného focvení mám EV nastaveno na 0.

Jinak pokud si pohraju s vyvážením bílé, tak tohle je asi nejlepší výsledek kterého se dá dosáhnout - u všech ostatních režimů jdou barvy dost solidně do modra...

EDIT: teď jsem si vzpomněl - nedávno mi otec "hrábnul" na objektiv (ten mastnej flek jsem potom utíral hadříkem) a zhruba tou dobou začal fotit takhle divně... nemůže to být tím?
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropsyy 12. 9. 2009 21:19

no, jak už bylo řečeno přede mnou, nokie ti fotí do červena, panasonic do zelena. ideální by to bylo někde mezi. tím umazáním čočky to klidně být může. na čištění optiky se dá koupit speciální kapalina a čistící jednorázové hadříky. skus možná to. teoreticky může být na povrchu čočky mastný či jiný film, který může měnit odstín. pokud si tím nejsi jistý, nech si to vyčistit profesionály v nějakém servisu - popiš závadu, ukaž jim fotky, řekni čím byl objektiv zašpiněn a následně čistěn a oni ti už nějak určitě foťák seštelujou.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 26. 11. 2009 13:25

Inteligentní režim je podle mě o ničem, vždy to chce nastavovat manuálně tady by pomohlo i vyvážení bílé a ona expozice.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 11. 2009 14:33

skusal si nastavit white ballance na denne svetlo?
(pozor .. nepomyl si "ziarovku" a "slniecko" .. to by ti naosaj islo do modra .. tie piktogramy su u panasonicov velmi podobne)

Ked nastavis WB na "pod mrakom", tak by ti malo ist mierne do cervena .. a zaber by sa ti uz mal podobat viac. Ja na mojej Konica-minolte mam obcas nastavenu tuto WB aj za normalneho pocasia. Skratka sa mi take "cervensie" (ale stale este realne) zabery pacia.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark.Lobo 26. 11. 2009 16:49

V exif je odchylka expozice -1 u fotky z Panasonicu, tak nevim no. Mě se to zdá OK, jen podexponovaný, což dokáže trošku barevnej nádech pozměnit ne?
Dark.Lobo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků