Panasonic DMC-FZ35/FZ38

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 8. 9. 2011 16:55

Jde to i u CCD, Pentax to kdysi dělal a používá totožný systém dodneška. Nevim jak přesně to funguje, ale jsou schopný odšumovat jednotlivé kanály ještě předtím, než ty data jdou do RAW.

Když koukne člověk na K-5 tak jde jen pokývat hlavou, že tohle je fakt hodně dobrej systém.. (plus používají nějakou podobnou technologii na rozšíření DR).

Bylo by hezký, kdyby podobně kvalitní někdy udělali bezzrcadlovku nebo kompakt. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oniiicek 11. 9. 2011 19:54

TAk ahojte,

Dnes bol pekný deň a chcel som konečne prvý krát vyskúšať formát RAW s FZ38. Tu som skúsil spraviť nejaké svoje windows pozadie. Čo poviete, mne sa to osobne ľúbi tie farby som naschval tak trošku pridal...:-)

http://uploading.sk/images/pozadikpk.jpg
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 11. 9. 2011 21:22

Klidně, proč ne? To auto je tvoje nebo náhodný provoz?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oniiicek 11. 9. 2011 21:53

Náhodné, kúpil som si knihu o krajinkárskej fotografii a tam som sa dočítal, že mnohokrát treba čakať na správny moment a neptreba sa nikam ponáhľať, no tak bola tam cesta a rozmýšlal som či by nebolo vhodné keby nešlo nejaké auto, tak som čakal asi (20 min) je to ako sa hovorí pánu Bohu za chrbtom no a skúsil som odfotiť v moment kým bolo auto ešte pred tým tieňom od stromu

-- 11. 9. 2011 23:04 --

Fotil som pre istotu vo formáte RAW+JPG ak by som to nevedel nejak upraviť a bolo by lepšie original z fotaku aby som mal aj taku foto.

Tu pre porovnanie original (JPG) a vy tvorené z RAWU, len ma mrzí že to auto nebolo červené, dlho som čakal ešte a nič. Možno zas inokedy a inde :-)

Obrázek
Obrázek
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prafan 13. 9. 2011 19:11

Děkuji všem za poznatky s RAW.Já používám Silkypix a je o trochu lepší než konverze v ZPS13 i v LR2(LR3 jsme nezkoušel). Novou verzi firmwaru jsem zkusil a podle mne se šum zmenšil, (ale zase se mi zobrazuje průhledný rámeček okolo displaye.Kosmetická vada,která jde možná vypnout, ale nikde jsme to nenašel).
Prafan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oniiicek 14. 9. 2011 06:15

Ako si updatoval firmware? Mne nejde kopírovať na kartu, aj keď kartu odomknem. Kam a ako si kopíroval, nemal si žiadnu ochranu proti kopírovaniu na kartu? Diky

Tento predošlý obrázok som spracoval v SilkyPix. Podľa mňa je to dosť dobrý software, ktorý je dodávaný s foťákom. Určite niektoré veci by som pomenil (prácu z histogramom atď...)

-- 14. 9. 2011 08:03 --

Chcel by som sa opýtať skúsenejších, čo by povedali na prechod z FZ38 na Samsung NX10/11. CHcel by som niečo, čo má lepšiu kvalitu za horších svetelných podmienok ako súčasný FZ38, je relatívne kompaktnej veľkosti (pretože som aj turista) a pokryjem s ním objektívmi to čo s FZ38. Neviem čo by ste mi odporučili, pretože ako tak si myslím že fotiť viem, len čo je možno paradoxné nerozumiem sa do samotných objektívov či zrkadloviek. Rozumiem času, clone, iso, histogramu...

Tu dávam nejaké moje fotografie čo som mal na fórach odfotené s ZF38-čkou. Žiadny obrázok nie je upravený. Je to jpg výstup, len zmenšený pre web.

PS: Nefotím nič extra rýchle...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kuba77 14. 9. 2011 09:51

oniiicek: kartu vlož do čtečky karet a pak na ní jde normálně zapisovat :-). Jinak super fotky ;-).

Je někde ke stažení původní firmware, kdybych se chtěl po upgradu nového vrátit na ten starý?
kuba77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prafan 14. 9. 2011 13:10

firmwre jsem updatoval přesně podle postupu, co byl na webu. Je opravdu škoda, že není možnost uložit původní firmware (u jiných zařízení ta možnost vždy byla). Dále na odkazu jsem získal onen postup a jak píše kuba77, chce to použít kartu ve čtečce. Já jí normálně naformátoval ve FZ38 a pak na ní zkopíroval podle návodu soubory ve čtečce,zpátky do FZ38 a dál dle návodu. Jen jsem trnul co z toho vzejde. Jen upozornění, stále to hlási firmware původní. Ale na to upozorňuje i původní článek.
http://translate.google.co.uk/translate ... t48050.htm
Prafan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuba77 14. 9. 2011 21:20

Ještě jsem našel tady, je to třetí příspěvek odspodu, kde je zmínka o verzi 1.0b. Ale nikde na internetu jsem nic o verzi 1.0b nenašel. Ze kdy je ta 1.0a? ten *.bin soubor má ve vlastnostech 16.4.2010. Foťák jsem kupoval loni na podzim (takže před rokem), takže teoreticky bych 1.0a mohl mít už ve foťáku (nebo možná i 1.0b).
kuba77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malond 12. 11. 2011 20:59

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli lze do FZ38 dodatečně dohrát čeština? Mám foťák z Anglie. Děkuju za rady
malond
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 4. 1. 2012 22:40

zprvu odpovím na dotaz předemnou, než položím svůj vlastní. čeština dohrát pravděpodobně nejde, alespon reaguji dle reakcí s různých fór, kde jsem se tohle bohužel dozvěděl. Ale svůj názor neutvrzuji.

:?: K mému dotazu, mám FZ38 již rok, a nyní se dovídám že jde aktualizovat na novější verzi FW, francouzsky přeloženo odkazy na stahnutí mám také, ale kde získám přihlašovací jméno? kde se registrovat, já zadal panasonic.jp a nikde jsem nenašel záložku kde se registrovat, aby se dalo soubor stáhnout.

:?: druhá otázka se týká funkce časoběrné video,(nastavíte frekvenci snímání v sekundách, položíte fotoaparát na stativ a telefon snímá v dané frekvenci bez nutnosti držet spoušť) tuhle funkci jsem doinstaloval na svůj mobilní telefon viz. zde https://market.android.com/details?id=c ... tPro&hl=cs
a musím říci, tohle mít na fz38, tak si sní pohraji o hodně procent více.
Jo kdyby tak šlo nahrát na fz38 android :-)

EDIT:

vzpoměl jsem si na problém týkající se natáčení videa, nelze nějak nastavit delší délku záznamu? cca 20 minut mi nevyhovuje, celkem rád natáčím různé situace na stativu a 20 minut je krutě málo, nemám možnost, začít nový záznam po uplynutí prvního.

Děkuji Všem přítomným za zodpovědění mých dotazů.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 9. 2. 2012 12:00

Dotaz ohledně new FW, jde vám fotografovat i bez paměťové karty? Mě ne :-(
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 21. 2. 2012 22:32

Ahoj lidi, je to pravda, že na FZ38 vyšel nějaký update firmwaru? Mám FZ38 rok a půl a zatím plná spokojenost. Jen mě trochu mrzí že nemá MOS snímač a výklopný display, jako FZ150, jinak je to super foták. ;-)


oniiček: Tradičně moc pěkné fotky. Já osobně jsem v poslední době nic nefotil. Nějak není co..
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 21. 2. 2012 22:42

strny88 píše:vzpoměl jsem si na problém týkající se natáčení videa, nelze nějak nastavit delší délku záznamu? cca 20 minut mi nevyhovuje, celkem rád natáčím různé situace na stativu a 20 minut je krutě málo, nemám možnost, začít nový záznam po uplynutí prvního.


Délka videa je pravděpodobně dána maximální velikostí souboru na kartě? Souborový systém je tam pouze FAT32, pokud máš SDHC.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lumix22 23. 2. 2012 12:49

To je zvláštní, že vám to aktualizaci fw nabídlo a mě zatím ne. :hm
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků