Sony RX10 III/IV

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 11. 7. 2018 12:45

na chalupě u lesa 1MB.jpg
foto z chalupy na 24 mm + odkaz na větší rozlišení https://www.flickr.com/photos/67238783@ ... ed-public/
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 12. 8. 2018 17:43

Zkusil jsem si i "makro" a myslím, že to IV dává slušně :-) prohlížeč to určitě zase trochu rozostří njn.
Přílohy
střevlík.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 12. 8. 2018 20:36

Ještě ukázka z max zoomu +max. digitální (foceno z ruky, ale byl dobrý čas tak se dalo)
Přílohy
měsíc.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 13. 8. 2018 12:20

Jeden kolega se mě ptal, jestli ten brouk je dead :-) není mrtvej , ležel u skalky na zádech a nebyl schopnej se obrátit. Tak jsem ho dal na nohy a on zcepeněl, zřejmě šok :-) když jsem ho porosil tak hned po prvním cvaknutí utekl a docela svižně pelášil.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 8. 2018 17:40

Salva Pecka píše:Ještě ukázka z max zoomu +max. digitální (foceno z ruky, ale byl dobrý čas tak se dalo)

Tak ten mesiac je naozaj fajn. Necakal by som to od 1". Ked to porovnam s tou patlaninou mesiaca, co daval v niektorom vlakne nedavno Ganalyzator - tak to je neskutocny rozdiel .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 13. 8. 2018 19:06

landov@ díky, také mě to někdy samotného překvapí :-) O G. se tu raději nezmiňuj nebo sem vlítne a bude po... :-)
Další příklad výborného ostření je Žluna na flekatém trávníku.Normálně si jí ani člk. nevšimne jak splývá. Fuji X-T2 a obj 100-400 stále nechtěl pochopit co chci fotit a přeostřoval, Sony to chápe hned :-) Ale je fakt, že na X-T2 později vyšli aktualizace a třeba se to změnilo, už jsem to neštudoval.
Přílohy
luna ml..jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 13. 8. 2018 20:21

Jinak mám rád Fuji techniku aby to nevyznělo proti,mám s X-E2 i s X-T2 spousty pěkných mazanic, ale na wild nature mi to prostě nesedlo.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 21. 8. 2018 19:38

Tak ještě jeden měsíc, tentokrát jsem se opřel o zeď a vypadá to ostřeji :-D
220mm + digizoom
Přílohy
m2.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 25. 8. 2018 12:03

Ještě jedna měsíční s Ještědem :-)
Přílohy
zatmění m. LB.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 11. 2018 00:43

Kdyby to někoho zajímalo tak jsem nahrál video 4k na YT . Je to na full zoom tedy 220 mm. Je to točený z ruky , ale jako vzorek se to dá spolknout :-)
https://www.youtube.com/watch?v=WvA1roaR_fM
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 11. 2018 06:28

Podle mě je to dobrý - oko ostré, obraz se netřese ...

Taky tu jednu takovou máme, ale takhle jsem ji nikdy neviděl - vždy vysoko ve větvích :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 11. 2018 08:25

Salva Pecka píše:Kdyby to někoho zajímalo tak jsem nahrál video 4k na YT . Je to na full zoom tedy 220 mm. Je to točený z ruky , ale jako vzorek se to dá spolknout :-)
https://www.youtube.com/watch?v=WvA1roaR_fM

No ono to je prudko návykové, zrazu nemeniť objektívy, veľký rozsah, dobrá svetelnosť, neriešiť zaprasený snímač, dobrý výkon na plnú dieru, video. Keby tam bol ešte ND filter a variabilný fram rate, pre mňa tiež ideálne riešenie. Aby si z Fuji nemal nakoniec len ťažítko na polici :)
To video vtáka ešte dostabilizuješ v softe.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 6. 11. 2018 09:03

Díky ... video je rovnou z karty, SW také zkouším, ale je to o čase a toho zrovna teď moc nemám. Dříve jsem na YT registroval nabídku stabilizovat obraz, teď už jsem to nenašel, ale na kolik to bylo funkční to netuším.
Přesně, je to návykové :-) Když jdu/jedu jen tak si něco cvaknout bez cíle tak je RX10 naprosto ideální a pohotová věc, ale na takové to mé rádoby umění je Fuji pořád No1. :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 6. 11. 2018 10:00

S tým SW som tiež laboroval,najprv Pinnacle (lebo češtiana), potom rôzne skúšobné verzie a na koniec som zostal pri profi softe zdarma DaVinci Resolve 15.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 6. 11. 2018 10:22

Koupil jsem si CyberLink PowerDirector protože jsem se někde dočetl, že to zvládne i začátečník :-) tak už se těším až se dostanu na pozici začátečníka a konečně něco vyplodím.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků