Sony RX100 VI

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drinobecny 30. 8. 2018 17:55

Ahoj, už je to déle, co byla do prodeje uvedena šestá verze známého kompaktu od Sony. Změna se týká zejména objektivu s větším rozsahem, vylepšeného hledáčku a také dotykovým displejem. Nikde jsem však zatím nenarazil na podrobnou ČESKOU recenzi. Je tady třeba někdo, komu se líbí, případně o něm uvažuje či ho už dokonce má? Je to v podstatě jednopalcová alternativa k foťákům, které mají M4/3 nebo APS-C čip, o kterých se píše ve vedlejším vlákně. Nechtěl jsem to psát tam, protože forum se věnuje pouze porovnáním dvou specifických aparátů.
Tento má sice pouze palcový čip, ale zase 8x zoom (s horší světelností) a doslova kapesní rozměry, který navíc dokáže excelovat i rychlostí (jak jsem se dočetl nejen v eshopech v popisu, ale i třeba v zahraničních testech).
Tento příspěvek zámerně nedávám přímo mezi RX100 kategorii, protože z nich poslední model docela vybočuje a optikou se výrazně liší a možná se trošku změní i cílová skupina zákazníků.
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ronybert 2. 9. 2018 04:14

Že tento model vybočuje a výrazně se liší ? No tento model se liší tou světelností a vybočuje hlavně cenou,ale chuť je chuť.
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 2. 9. 2018 16:17

On stoji podobne, kolik stal posledni par generaci predchozich, kdyz byly jako novinky, ne?
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petarr 2. 9. 2018 20:50

Recenze (podrobná) je na digineff.cz.
Já měl 100 3, 4 (ten jsem prodal, dobře, na protiúčet) a teď mám skoro první M6 (v Praze).
Vím, do čeho jsem šel a recenze (nejen Digineff, ale vše, co jsem našel (dpreview a mnoho dalších) mě v mém přesvědčení utvrdilo. Je to super fotáček.
Co mě nejvíc lákalo? 1. vyskalovací hledáček (na jeden dotyk), 2. zoom, ten je neuvěřitelně dobrý. 3. vše ostatní.
Petarr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drinobecny 3. 9. 2018 15:23

Mne se take moc libi, dle Ondreje Neffa snad ani nema slabinu a opticky je naprosto dokonala, ale ta cena ;-(
No, nezbyva nez setrit. Pokud by se Vam chtelo (a nevadilo), tak muzete upnout nejakou fotografii, treba krajinku nebo tak (na netu nejake fotky sice jsou, ale upnuty obrazek v plnem rozliseni muze byt super) ;-)
Je to vazne skoro az umelecke dilo ...
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 4. 9. 2018 09:07

A co treba o dost levnejsi Panasonic TZ200?
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 11. 10. 2018 13:37

Tak už jsem se rozhodl, ani G1 X Mk III, ani LX100 Mk II, dokonce ani RX100 Mk VI, ale Panasonic TZ200, už je doma a je to fakt paráda :-) Koupil jsem ho dnes a o víkendu má být krásně, tak na net upnu v neděli nějaké fotky, které s ním o víkendu nafotím ;-) Ještě ho nabíjím a pak už budu jen studovat menu a všechny funkce, ale ten zoom je paráda a za dobrého nebo středně dobrého světla fotí bleskurychle (na mé potřeby) a má i tichý režim, pokud bych někdy chtěl být nenápadný. V podstatě RX100 VI s dvojnásobným zoomem za poloviční cenu, přičemž si myslím, že AF zase o tolik pomalejší nebude (jen 960 FPS slow-motion videa nemá, ale to neva) ...

Díky
drinobecny
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků