Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OdardarK 9. 8. 2017 19:55

Zdravim,

rozhodol som sa že k svojej canon 50d a sony a5100 dokúpim aj dačo ešte menšie čo by mohla aj žena so sebou vláčiť a rozhodujem sa medzi Sony RX100III a Panasonic LX15. Ktorý by mohol byť lepší na také univerzálne fotenie a natáčanie videa ? Kvalitou výstupu budu na tom lepšie alebo horšie ako A5100? Ďakujem
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 10:39

Jednoznačně Panáček - ve videu nedostižný a Soňáka převálcuje i ostřením. Kvalita výstupu ovšem nemůže atakovat APS-C, akorát ta Sonka A5100 bude samozřejmě degradovaná seťákem takže rozdíl ve výsledku moc vidět nebude. Papírově ty superkompakty poráží APS-C s bežným seťákem o 1EV, ale na základním ISO je per pixel rozdíl v kvalitě vidět silně, tam se holt 4-násobný rozdíl plochy snímače pozná.
Jinak za mně - pokud není co nejmenší velikost absolutní priorita - bych volil spíše Panasonic LX100, má výbornou ergonomii a slušný hledáček. Já ho nevzal pouze proto, že u videa preferuji dotykový displej kvůli změně ostřícího bodu, ale pár dní jsem s ním fotil a jednoduše paráda a radost z práce.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OdardarK 10. 8. 2017 14:07

Cize ked vymenim objektiv u 5100 za daco lepsie tak nebude mat moc velky zmysel dokupovat taky kompakt len kvoli velkosti, ci sa mylim ? :)
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 16:03

Přesně tak. Jen vytipovat sklo které ti vyhoví. Koukni na dosavadní fotky a zjisti si nepotřebnější ohnisko a podle toho vyber. Sigmy jsou za levno, mně by na Sony přišlo jako povinnost koupit Sony SAL 35/1,8 OSS. Břitva ostrá jak swyně plus stabilizace...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 5. 7. 2018 19:59

osvěžím trošku vlákno. Mám podobné dilema.
Měl jsem zrcadlo, ale kvůli velikosti jsem se ho zbavil. Naivně jsem si myslel, že vystačím jen s mobilem :-)
Teď přemýšlím nad nějakým prckem do kapsy. Ve výběru mám zmíněné dva tedy PAN LX15, Sony RX100III a teď se mi asi nejvíc líbí Canon G7X II.
Původně jsem chtěl jít do PAN LX100, ale ta se mě už zdála dost velká.
Který ze zmíněných tří byste vybrali a proč? Canon bych bral kvůli rozsahu, ale oproti PAN má zase slabší video. Jak to bude s kvalitou snímků, myslím že všechny tři vyjdou víceméně nastejno, což? díky
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 7. 2018 07:14

Mám zkušenost jen s tou LX15.

Vybral jsem si ho jako foťáček, který si budu moct brát na kolo apod.

Nakonec jsem ho vrátil, hlavně kvůli porovnání se setovým objektivem - GX80 + 12-32.

Ten rozdíl byl natolik zřetelný, že mi to úplně zkazilo chuť s tou LX15 fotit. Není to ale tak, že by to byla nepoužitelná kvalita, jen v tom srovnání to dopadalo špatně. Tak jsem si řekl, že se radši smířím s větším foťákem :-)

Taky se hodně blbě drží (Sony taky), jsou to fakt prcci.

Jo a nakonec jsem koupil Ricoh GR :-) když jsem byl v tom nakupovacím modu. To je ale zas něco jiného.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod airmt 9. 7. 2018 21:15

ale trochu to patří i sem, jaká je zkušenost a případně porovnání GR s podobnými kompakty (samozřejmě krom toho, že to nemá zoom). :-D
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 7. 2018 22:06

No, když pominu, že nemá zoom, tak čistě obrazově se jedná o naprosto jinou ligu. Ten objektiv je ostrý jako břitva.

Jo a mnohem líp se drží a ovládá. Je třeba to trochu pochopit, ale pak to do sebe vše zaklapne :-)

Jen prostě tohle není pro jen tak líné focení, pro fotku si tady člověk musí dojít, sehnout se a tak :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 7. 2018 04:13

Tak ako vravis...no a potom je najvyssia liga fotenia - zoomovanie rukami , ale to ovlada iba Gcko :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 09:18

takže myslíte, že malá GX800 se seťákem 12-32 by byla obrazově lepší volba než LX15 a CAN G7X II? Navíc možnost výměny objektivu a třetinová cena ? :-)
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 09:28

Určitě bude lepší než ta LX15, to jsem si vyzkoušel. Myslím se seťákem.

O Canonu nic nevím, nezkoušel jsem.

Ta GX800 nemá stabilizovaný čip a ovládání má trochu zjednodušené (až je to pro mě složité), ale moje žena tenhle foťák má ráda. S pevnými skly od Olympusu je to parádní dovolenkový street-foťák - nenápadný, s výborným dotykovým ostřením, výklopným displayem pro focení z podhledu a od pasu ...

Do trenek ho nedáš (doufám), ale jinak je to drobek :-)

Vzpomínka na Budapešť :-) a chvála výklopného displaye.

https://1drv.ms/u/s!Am01zwBlwUrQgfRZ2qE5VhpVo54-FQ
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 09:40

:-) podařená fotka s nápadem, ta je z 8stovky a seťáku nebo palačinky? Seťák 12-32 má myslím stabilizaci, ne? Jak je to obecně se stabilizací, je lepší v objektivu nebo na čipu? Pokud bych pořídil PAN skla se stabilizací, tak to tedy bude lepčí ta maličká 800 než jakýkoliv jednopalcový kompaktík, je tak?
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 09:54

Tahle je ze seťáku a ten je stabilizovaný. Funguje to dobře.

S pevnými skly - pokud koupíš skla od Panasonic, tak spousta jich je stabilizovaná, takže bez problémů.

Manželka fotí s pevnými skly od Olyho (17/1,8, 45/1,8 a 75/1,8) a taky ji to moc neomezuje.

Jako radši bych jí koupil GX80 nebo GX9, ale ona nějak zahořela pro tento foťáček - prostě se jí hrozně líbil :-)

Ohledně kvality - jak jsem psal, tu LX15 jsem měl v ruce a u takových těch snímků s něčím v popředí na straně snímku a pohledem do dálky jako kontext jsem prostě od začátku viděl, že ty kraje na 12mm (24 EQ) prostě nejsou úplně ono. Ten seťák 12-32 má taky svoje limity, ale podle mě je to velmi velmi slušný kousek. Máme doma dva a oba jsou dobré.

Ještě jedna z jiného výletu (spíš dokumentační, ale dávám jako příklad k tomu popisu nahoře - GX80 + 12-32)

https://drive.google.com/file/d/0B8snqr ... sp=sharing
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 10:13

super, tak to budu muset ještě přehodnotit :-) :-) ... poněkolikáté!!
Zrcadlo jsem prodal víc než před půlrokem, s tím že jej vyměním za kompaktík, a už se to "vybírání" trošku protahuje :-D , manželku už to rozpaluje do červena :-D

Každopádně dík za cenné info, ty kompakty - byť jsou už jednopalcové, asi na opravdové sklo nikdy nedosáhnou. Musím se někde stavit "ohmatat" tu 8-stovku :-)
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 11:23

Možná ten jednopalec sám o sobě by nebyl až takový problém, ale obecně ty objektivy na těchto přístrojích jsou poměrně kompromisní, ale to sis asi sám našel.

U tý GX800 máš přinejmenším možnost koupit aspoň jedno pevný sklo, na hraní :-)

Ale zkus ho vzít do ruky a vezmi sebou i manželku. Je to dost malý a ovládání je trochu zjednodušené.

-- 10. 7. 2018 12:45 --

Vlastně ještě napíšu osobní názor a radu - zvaž i tu GX80 nebo GX9.

Hlavní důvod - lepší ovládání - víc funkčních tlačítek, stabilizace čipu a hledáček. Když je moc světla, tak je k nezaplacení, i když je malý. U GX9 jde navíc vyklopit - to je super vlastnost.

Ale úhel vyklopení displaye má GX800 o 180°nahoru, takže jde položit na stůl a fotit pivo z podhledu, to ti dva nezvládají :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků