Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OdardarK 9. 8. 2017 20:55

Zdravim,

rozhodol som sa že k svojej canon 50d a sony a5100 dokúpim aj dačo ešte menšie čo by mohla aj žena so sebou vláčiť a rozhodujem sa medzi Sony RX100III a Panasonic LX15. Ktorý by mohol byť lepší na také univerzálne fotenie a natáčanie videa ? Kvalitou výstupu budu na tom lepšie alebo horšie ako A5100? Ďakujem
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 11:39

Jednoznačně Panáček - ve videu nedostižný a Soňáka převálcuje i ostřením. Kvalita výstupu ovšem nemůže atakovat APS-C, akorát ta Sonka A5100 bude samozřejmě degradovaná seťákem takže rozdíl ve výsledku moc vidět nebude. Papírově ty superkompakty poráží APS-C s bežným seťákem o 1EV, ale na základním ISO je per pixel rozdíl v kvalitě vidět silně, tam se holt 4-násobný rozdíl plochy snímače pozná.
Jinak za mně - pokud není co nejmenší velikost absolutní priorita - bych volil spíše Panasonic LX100, má výbornou ergonomii a slušný hledáček. Já ho nevzal pouze proto, že u videa preferuji dotykový displej kvůli změně ostřícího bodu, ale pár dní jsem s ním fotil a jednoduše paráda a radost z práce.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OdardarK 10. 8. 2017 15:07

Cize ked vymenim objektiv u 5100 za daco lepsie tak nebude mat moc velky zmysel dokupovat taky kompakt len kvoli velkosti, ci sa mylim ? :)
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 17:03

Přesně tak. Jen vytipovat sklo které ti vyhoví. Koukni na dosavadní fotky a zjisti si nepotřebnější ohnisko a podle toho vyber. Sigmy jsou za levno, mně by na Sony přišlo jako povinnost koupit Sony SAL 35/1,8 OSS. Břitva ostrá jak swyně plus stabilizace...
reign
Návštěvník