Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 12:18

:-) :-) no to je právě ono :-) prodal jsem zrcadlo (za remcání drahé polovičky), že si koupím jenom něco novějšího a menšího "do kapsy". Tenkrát jsem jí ukazoval Sony RX100 III. Potom jsem různě pročítal a zkoušel, co by se mi líbilo.
Nakonec jsem držel v ruce PAN GX80 s 12-60 za asi 28t a to si manželka ťukala na čelo :-)
Proto jsem chtěl vyzkoušet nějakého prcka a kdyby byl nakonec se skladným objektivem nebo palačinkou ... :-)
.... ono to nakonec asi stejně zase skončí u klasické zrcadlovky :-D :-D
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 12:49

Asi myslíš G80 - vzhled klasické zrcadlovky, ne ?

No, tyhle dilemata znám, končí to různě, a vždy finančně blbě :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pepek_k 17. 7. 2018 14:04

teď vidím na Datartu GX800 za 6300 , asi nebudu ani čekat na "ošahání" GX80. Asi budu mít dvě těla 80 a 800 :-D :-D
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2018 15:39

A váhová úspora je v prachu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 12. 2019 16:58

Davidof píše:Mám zkušenost jen s tou LX15.

Vybral jsem si ho jako foťáček, který si budu moct brát na kolo apod.

Nakonec jsem ho vrátil, hlavně kvůli porovnání se setovým objektivem - GX80 + 12-32.

Ten rozdíl byl natolik zřetelný, že mi to úplně zkazilo chuť s tou LX15 fotit. Není to ale tak, že by to byla nepoužitelná kvalita, jen v tom srovnání to dopadalo špatně. Tak jsem si řekl, že se radši smířím s větším foťákem :-)

Taky se hodně blbě drží (Sony taky), jsou to fakt prcci.

Jo a nakonec jsem koupil Ricoh GR :-) když jsem byl v tom nakupovacím modu. To je ale zas něco jiného.


Hm, si ma nepotesil. Ja som akurat pozeral nejake 1" kompakty a bol som dost nakloneny tej LX15. Pozdava sa mi viac nez RX100 a zvazoval som aj G1X MK II, ale je to dost velke. Ak je to ale horsie nez ten 12-32 setak, tak sa na to asi vyprdnem ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 17:44

Rx100 III je fajn, optický výborný, ale predal som ho, pretože hladacik slabota, ergonómia detto, proste veľmi malé.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 12. 2019 17:59

Hladacik ma netrapi, uprimne budem radsej ak tam nebude. Dnes som sa do neho dival v Alze a tak ci tak to stalo za prd. Tiez ovladanie bolo take ... no, nic extra a chybal dotykac. Ale mozno by som mu to vsetko odpustil, ale prve dve verzie mali najsirsi koniec az 28mm eq a to uz je vela. III by bola fajn, ale cena vyssia nez u LX15 a neviem preco vlastne.

Ta LX15 sa mi hrozne pacil, ovladanie cca v duchu Panasonicu, sice pri tej velkosti nijak extra pohodlne, ale AF point namatlem na displeji a dalej len mackam spust. Svetelny objektiv, male telo, udajne vyborne stabilizovane v pripade nudze aj 4K video. Na druhej strane, ak je 12-35 lepsia nez objektiv v tych kompaktoch, tak ta kupa asi velky zmysel nema.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 18:04

Ja som extrémne spokojný s g1xmk3 : ergonómia, hladacik, apsc, ovládanie, dotykový displej.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 12. 2019 18:08

Ty si ho mal inak stale ? Lebo som bol v tom, ze mas G7x II.

Inak v podstate ano, III je sice draha, ale II sa da naopak zohnat za solidne peniaze. Na druhej strane, velkostou je to uz dost velke. Aj ked zase premyslam nakolko by to bol problem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 18:15

Mal som rx100 III, ten som predal a v 2017 som kúpil g1xmk3. A naozaj mi ver, veľkosť nie je problém.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 12. 2019 19:02

Uvidim, popremyslam. MK III je uz prilis, hladacik by mi tam vadil a je to aj pomerne drahe. MK II je na tom lepsie, ale stale je velky asi ako mensia bezzrkadlovka. Tu uz je na zvazenie, ci to ma zmysel.

Ten LX15 vyzera super. V podstate som od toho necakal extra low-light vykon, extra rychly AF tiez nepotrebujem, hladacik nechcem, akurat som dufal, ze ten objektiv maju zmaknuty. Zrejme nemaju.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 19:31

Kazdy ma ine priority. Pre mna je fotak bez hladacika iba lepsi "mobil". Ja proste fotit bez hladacika neviem/nechcem...cvakat ano. ^^
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 15. 12. 2019 09:16

Fidko píše:Uvidim, popremyslam. MK III je uz prilis, hladacik by mi tam vadil ...

To je individualne
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 12. 2019 10:07

Tam slo skor o to, ze to mala byt hracka do vrecka a aspon co som to videl v Alze, s tymto by som uz trochu bojoval.

Na APS-C snimac je to stale male, ale ak by som uz mal riesit napriklad brasnu, alebo to nosit na krku, je mi vo vysledku jedno ci tam budem mat toto, alebo nejaku E-M10 (mensi snimac, ale desne sexy fotak)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 12. 2019 13:37

Já se, landove, nechci moc blížit tvým formulacím posledních týdnů, ale zrovna tenhle foťák podle mě tím objektivem dost ztrácí výhodu většího čipu.
Ten navíc ani není nějak moc pozitivně hodnocen z hlediska ostrosti, třeba na tom dpreview, které se tu často cituje. Pobavily mě i ty formulace u autofokusu, procenta tam radši nenapsali.

Předpokládám, že kdyby to byl MFT foťák, tak bys asi napsal, že je to plně zbytečný stroj. Já si to úplně nemyslím, spoustě lidem dělá radost ( a to je dobře), ale úplný hit to teda není, podle mě.

Kdybychom zjednodušili celý problém na schopnost zachytit světlo, tak tenhle foťák je horší i než třeba LX100 s menším čipem. Ono to samozřejmě není všechno, ale tady na digiareně se od tohoto kritéria odvozuje skoro všechno, tak by se to asi mělo zmínit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků