Kompakt s najkvalitnejším videom do 200€

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 6. 2017 15:58

Ahojte.
Chcem vytvárať vlogy o zdravom životnom štýle.
Na druhej strane chcem čo najlepší obraz. V cene do 200€.
Pôvodne som si plánoval kúpiť webkameru Logitech C920, alebo C930e, no nakoniec by som prijal o čosi lepší obraz (lepšie farby, menej deformácií pri rôznych svetlách, atď - nevyznám sa do toho), a predsa len, možno by som ocenil urobiť nejaké vlogy aj v prírode, pri vode, nie len v izbe za PC...
Vedeli by ste mi poradiť nejaký kompakt, ktorý ma v cene do 200€ čo najlepšiu kvalitu videa ? 4k určite nie, to nevyužijem. Stačilo by HD READY, no viem, že v dnešnej dobe asi všetky foťáky nad 100€ dokážu točiť aj vo fullHD.
Kameru v štýle GO PRO rozhodne NEHĽADÁM, obraz nesmie deformovať môj zjav (môj výzor by bol takou nepriamou prezentáciou zdravého životného štýlu, obraz na nemôže "pitvoriť"), takže ŽIADNE "rybie oko".
Ďakujem za prípadné rady ;-]

Zatiaľ to vidím na SONY CYBERSHOT DSC-WK220 ........ tu je videotest.... https://www.youtube.com/watch?v=bDBPVG_ZxFI

Čo vy na to ? Obraz mi za túto cenu (video z foťáku začína v čase 00:35) pripadá SUPER...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 6. 2017 16:33

Video v týhle kvalitě točí dneska snad i každej mobil. Barvy jsou šílený a komprese brutální (otázkou je, jak moc to znehodnotilo YouTube, ale pochubuju, že až tak moc).
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 6. 2017 18:40

I v té nejnižší kategorii videem vyniká Panasonic. A žádný mobil v té ceně se mu samozřejmě nevyrovná.

-- 9. 6. 2017 19:47 --

Nebo bazar https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=472548
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 11. 6. 2017 11:10

https://www.youtube.com/watch?v=yWpOFkN1eto

Toto je obraz modelu SONY DSC-WX350 (od 178€ - cena na Slovensku).
Obraz je podľa mňa o triedu lepší, než v prípade WX220 ..... čo myslíte vy ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 11. 6. 2017 21:02

Sony bych se vyhnul, celkem to šidí, smysl má až řada RX100.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 12. 6. 2017 14:22

reign píše:Sony bych se vyhnul, celkem to šidí, smysl má až řada RX100.


Hej ? Tak mi najdi do 180Eur na Slovensku novy kompakt s lepsim obrazom videa.... Ja som nenasiel...
Neviem teda co potom Sony sidi... Mozno skla (nevyznam sa do terminologie, v zivote som urobil mozno 50 fotiek) objektivu ? Alebo co ? Video ma na svoju cenu PERFEKTNE. Ako pisem, do 180Eur som nevidel kvalitnejsie video, a to som stravil na youtube par hodin pozeranim videotestov fotakov do 180Eur. Uvidel som video tohto Sony, a neviem co viac si priat na obycajne videology... Ziadne "rybie oko", pekne ostry plynuly obraz na svoju cenu... Takze v skutocnosti mi asi nemas co lepsie obrazovo poradit... Alebo ?
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 12. 6. 2017 20:14

v zadání máš 200€ a to splňuje tento Panasonic https://www.datart.sk/Digitalny-fotoapa ... erm=369574
ale jinak, jestli jsi o něčem přesvědčený - vyvracet ti to nebudu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 13. 6. 2017 09:15

reign píše:v zadání máš 200€ a to splňuje tento Panasonic https://www.datart.sk/Digitalny-fotoapa ... erm=369574
ale jinak, jestli jsi o něčem přesvědčený - vyvracet ti to nebudu



Videl som 2 video testy na tento fotoaparat... V com ma lepsie video od spominaneho Sony DSC-WX350 ? Panasonic ktory si mi odporucil ma horsi obraz videa... Daj si do youtube ..... Panasonic DMC-TZ57EP youtubevideo test ..... Obraz viditelne horsi od spomenuteho Sony. Ci to vidis inak (to sa uz pytam len tak) ?

Sympatickejsia je mi znacka Panasonic (prvy walkman a radio na CD som mal Panasonic), ale v pripade videa viac davam na svoje oci nez na väcsie sympatie voci znacke. Mozno citis nejaku zast voci Sony. Napis ted, v com sa ti zda video spominaneho Panasonic-u lepsie nez spominaneho Sony. Ja vidim, ze Panasonic ma mensiu ostrost a horsie farby.
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 6. 2017 10:06

Pokud jsi rozhodnut, pak je tohle vlákno zbytečného. reign ti jen řekl svůj názor, není farář aby dával požehnání.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 6. 2017 13:23

Ahojte. Rozpočet zvyšujem na 300€....

Ktorý z týchto fotoaparátov by ste mi poradili a prečo ?

Panasonic Lumix DMC-TZ70

Sony Cyber-Shot DSC-WX500

Sony DSC-HX60

Canon PowerShot SX720 HS


Ide mi o natáčanie vlogov.

Ďakujem za rady.

:-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 19. 6. 2017 15:15

Udělej si výlet do pořádného obchodu a na svoji kartu si natoč videosekvence ve stejných podmínkách, to je relevantní srovnání. Jestli tu možnost nemáš tak holt musíš strávit nějakou tu hodinu na YouTube...

-- 19. 6. 2017 16:19 --

Add Sony všeobecně : mají jednu specialitu - doostření hran a rozmytí kresby v plochách. Konkrétní model jsem nezkoumal, jestli máš srovnání ve stejných scénách tak z toho klidně vycházej. Se Sony mám tu zkušenost, že video ve své třídě překvapivě slabé, s Panasonicem obráceně, ale všechny jejich modely opravdu neznám.

-- 19. 6. 2017 16:22 --

Mimochodem trvám na tom, že nejlepší volba je nákup použité bezzrcadlovky od Panasonicu, i s obyčejným seťákem se dostaneš na naprosto jinou úroveň než s těmi kompakty.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 6. 2017 21:07

Nakoniec som objednal Sony Cyber-Shot DSC-WX500 WHITE

Pôvodne som chcel čierny, ale jediný dostupný bol o 20€ drahší, než na Slovensku najlacnejší ihneď dostupný biely (292€). Za dvacku kúpim radšej mikroSD 32GB (postačí) vysokorýchlostnú...

A prečo som si vybral tento Sony ? Pretože na vašej českej heuréke má veľmi dobré hodnotenia (na našej nemá hodnotenia žiadne), a hlavne, na youtube som videl aké videá robí.... Očividne LEPŠIE, než PANASONIC LUMIX DMC TZ70, ktorý som už takmer objednal...
Navyše spomínaný Sony pri vyššom ISO fotí podľa recenzií lepšie, než spomínaný Panasonic.
V recenzii (na digimania.cz) som čítal o TZ70, že video na svoju cenu robí priemerné, ale že poteší nadpriemerná stabilizácia obrazu pri videu. Pri WX500 je podľa videí stabilizácia obrazu ešte LEPŠIA, a celkovo kvalita videa je hodnotená veľmi vysoko na svoju cenu. Samozrejme Sony RX-100 II má o čosi lepší obraz od WX500, ale zas stojí cez 520€...

Reign : súhlasím s tebou o tom, že nejaký bazarový Panasonic ktorý by sa zmestil do môjho rozpočtu, a jeho pôvodná cena by bola možno 450-500€+ by mal viditeľné (o niečo) lepší obraz videa než Sony WX500, ale bojím sa kupovať používaný foťák...

Takže nakoniec som si poradil sám, ale aj tak díky ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků