Kompakt do 17 000 kč

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Honzous 5. 6. 2017 19:04

Ahojte, mohli byste mi doporučit nějakej kompakt na krajinky, přírodu?... prostě když si párkrát do roka vyjedu na dovolenou, tak abych měl čím dělat obrázky, a netahal s sebou spoustu objektivů. Chci kompakt "do kapsy", ne bezzrcadlo.... dík :)
Honzous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 6. 2017 19:11

Nekterou RX 100, v teto cenove hladine mozna i III
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 6. 2017 20:30

Mám zkušenost se dvěma slušnýma kompaktama ze současné nabídky - Canon g7x mark II a Panasonic Lumix LX100. Canon má výhodu výklopného dotykového displeje, což je výborné pro volbu zaostření u videa, jinak se mnohem lépe pracuje s Panasonicem. Jednak má slušný hledáček a taky lepší ergonomii. Výstup foto srovnatelný, video Panasonicu je detailnější.
Add Sony RX100 - mně by to snad furt padalo z ruky, to je přímo neuchopitelný foťák.

Edit : nabídka od solidního prodejce https://foto.bazos.cz/inzerat/74630743/ ... -mk-II.php
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 5. 6. 2017 20:47

Klidne uz ty zminene se zoomem. Nebo neco s pevnym ohniskem a vyrazne vetsim cipem - Fuji X70 nebo doprodavajici se Ricoh GR II - ten zoom by se dodelal digitalne. Posledne zmineny se doprodava z toho duvodu, ze se ocekava jeho nastupce v nejblizsi dobe.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 7. 6. 2017 12:12

G7x mk II se dobře drží a taky se mi líbil. Má ho kámoš jako doplněk k zrcadlovce Canon 50D a je spokojený. RX100 se mi taky blbě drží, tam je snad skoro "povinnost" dát ten nalepovací grip. LX100 se mi líbil vždycky nejvíc, akorát nemám zkušenost s kresbou toho objektivu. Ještě jsou tady Canon G1x mk I a II. A nebo jedna možnost do kapsy - Panasonic GM1 + 12-32, která by s kapesní velikostí asi měla nejlepší výstup. Porovnat velikosti si můžeš na camerasize.com/compact
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 11. 8. 2017 11:07

Na RX100 se dá koupit takový fajnový retro pouzdro a pak se to drží docela obstojně. A ta verze MkIII není na tvoje účely vůbec špatnej foťák, malej, dobrý rozlišení, schováš ho všude. Šel bych klidně do něj. Pak mají teď za 17000 ve Fotolabu v akci Panasonic GX80 + 12-32 a ZDARMA k tomu dostaneš pevnej Pan. 25/1,7, což mi teda přijde jako supr nabídka. LX100 je dobrej, hezky se ovládá, rozlišení trochu nižší, ale zas kvalitní sklo. Canon G1X MkI má velmi ostrý sklo, ale už jedině bazar. G1X MkII už zase prý nemá tak kvalitní/ostrý sklo jako MkI, byť je světelnejší. G7X papírově fajn, ale mám v práci MkI a nejsem moc spokojenej s přesností ostření, mnohdy zaostří mimo, na krátkou vzdálenost kolikrát vůbec nechce zaostřit, i když mám zapnutej makro režim a manuálně zaostřit jde, to je ale zase krkolomný.
Za mě by teď byla ideální volba za tuhle cenu GX80 + 12-32 + 25/1,7.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 8. 2017 15:02

Na krajiny bych do důležitých parametrů při výběru bych přidal 24mm eq. na začátku. Rozdíl oproti 28mm je citelný.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 13. 8. 2017 14:06

Všechny zmiňované mají začátek na 24mm, kromě G1X MkI, kterej už stejně nějde koupit nový.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 13. 8. 2017 14:12

G7X mark II ostří lépe jak původní verze a to tak, že dramaticky. Nicméně je to stromomil - jak mi děcko stojí pod stromem tak neomylně zaostří na ten strom.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 13. 8. 2017 16:27

Na krajinky bych kompakty od Canonu nedoporučil, na širokém ohnisku obraz ani nepokrývá celý čip a v rozích obrazu jsou černé okraje. V JPEGu to samozřejmě není vidět, ten je roztažený, tak aby černé okraje zmizely. Takže mimo střed fotky je obraz dost neostrý. Ukázku mám na blogu - http://blog.flor.cz/proc-nekupovat-prof ... od-canonu/. V článku jsou i údaje o zkreslení objektivu jednotlivých profikompaktů, líp než Canony vychází Panasonic LX100.

U kompaktů obecně je problém vysouvací objektiv seskládaný z mnoha dílů, které se při zoomování proti sobě různě otáčí. Velmi snadno tam vzniknou nepřesnosti a důsledkem je decentrovaný obraz. Tzn. na některých ohniscích je třeba levá třetina obrazu silně neostrá. U ultrazoomů je to ještě horší. To je daň za kompaktnost.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 13. 8. 2017 16:42

Taky mi přijde LX100 jako nejlepší kompromis velikost /kvalita, na široká ohniska fotím minimálně, ale když to občas přijde tak člověk v kraji záběru dopadne tristně (Canon g7x mark II).
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 13. 8. 2017 17:28

I lx100 je kompromis. Rovnat se musi tak jako tak a superostry do kraju neni ani po zacloneni. Co bych ale chtel zduraznit je, ze pri prepnuti do formatu 16:9 dokaze vyuzit temer celou sirku cipu, takze zaber je stejne siroky jako 11mm objektiv na m43 (22mm EQ). Plati to samozrejme i pro video.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 13. 8. 2017 18:21

Flor.cz: koukal jsem na ten tvůj odkaz na blog, no teda pecka! Tak už vím proč můj pracovní G7X na nejširší ohnisko tak mizerně kreslí do krajů, bez ohledu na zvolenou clonu. Masakr o kolik je to roztažené...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 8. 2017 10:23

Almik: jj, taky jsem nevěřícně koukal, naštěstí jsem to zjistil brzo a foťák stihl vrátit :).
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků