Sony HX20V - lze vypnout optický stabilizátor?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pepa59 7. 2. 2017 09:54

Tento kompakt mi občas (skoro při každém použití) začne hlasitě vrčet. Přitom jde zoomovat, i zaostřuje. Vrčení ustane samo po několika sec. Napadl mne stabilizátor, ale ani obraz se nechvěje. Chtěl jsem ho na zkoušku vypnout, ale v Menu jsem ho nenašel. Nevíte někdo, zda to lze? Případně zda se někdo s vrčením nesetkal. Někdy začne vrčet při namáčknutí spouště, ale přesto zaostří i při tom vrčení.
Každopádně je přístroj po pádu na hranu kroužku kolem objektivu, je lehce promáčklý, ale zapnutí a zoom jde dobře - a promáčklina nenechává stopu na tubusu objektivu, takže se ho nedotýká.
Mám ještě HX10V, a ani v jeho Menu položku stabilizátor nevidím, jen pro video jde volit normální nebo silný pohyb.
8.2.: Včera jsem zkusil vyměnit objektiv z nefunkční HX20, která při demontáži objektivu kvůli vyčištění dostala elektrický šok od blesku. S tímto objektivem se to chová tak, že sice nevrčí, ale obraz se v intervalu pár sekund posunuje nahoru - dolů a je při tom slyšet cvaknutí, jak stabilizátor najíždí do krajních poloh v tomto směru. Při postavení foťáku na výšku se obraz posunuje vlevo - vpravo.
Nevíte, od čeho se vyhodnocuje chvění? Je to optické, ze snímače, nebo to má samostatný snímač chvění?
Pepa59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepa59 21. 2. 2017 07:08

Po několika dnech zkoušení se stabilizátor ustálil a začlo to fungovat normálně :hm . Tak doufám, že jde o setrvalý stav :oboze
Kdyby to šlo, tak svůj dotaz vymažu - ale nevím jak :?:
Pepa59
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků