levný kompakt pro začátečníka

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Miseva 5. 12. 2016 08:18

Dobré pondělní ráno :-) většina uživatelů zde na foru vlastní "lepší fotoaparát" a hledá něco jednoduššího a menšího pro přítelkyni nebo manželku - no,u nás je to naopak :-D a já teď hledám pro přítele nějaký levný malý kompaktík pod stromeček - požadavky jsou jen hodně jednoduché ovládání,přítel rozhodně nechce nic nastavovat,navíc je schopen pokoušet se půl hodiny něco zaostřit a nakonec je snímek stejně rozostřený ( možná mu dám k Vánocům i poukaz na vyšetření k očnímu,ev,na neurologii zda nemá Parkinsona ;-) ) Bude se pravděpodobně fotit jen rodinka na dovolené nebo nějaké rodinné akce - chtěla bych aby mu z toho lezly aspoň o trochu lepší fotky než má teď z mobilu :-) Díky moc za nápady...
Miseva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2016 08:37

Levný kompakt jsou vyhozené peníze,mobil udělá stejnou službu.Jestli v mobilu foťák nemá tak je celkem jedno co kolem 2-3 tis. koupíte.Skutečná kvalita začíná bohužel až kolem 10000.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miseva 5. 12. 2016 08:49

hmmm...:-( Foťák v mobilu má,dokonce mu to i natáčí video ;-) takže mám asi po dárku :-(
Miseva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2016 09:11

Jestli ho focení baví tak by možná stačilo tohle http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... ix-s7000/# nebo jiný ultrazoom,ale nečekejte od toho zázraky.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 12. 2016 09:27

skoda penez
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2016 09:55

Škoda peněz to je,holt za málo peněz málo muziky.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 12. 2016 10:04

Já bych se zase trochu klidnil. I foťák za trojku zazoomuje, což mobil neudělá. A navíc pokud sháníme levný foťák, tak asi kolega nebude mít smarphone za 10, které už fotí dobře, ale spíš tak něco pod pětku, což bude fotit bídně.

Pokud udělá radost tak to škoda peněz nebude.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miseva 5. 12. 2016 10:40

Kolega :-) má nějaký Samsung čtyřku nebo tak nějak...focení ho extra nebaví,zřejmě proto,že když mu vrazím do ruky svou a6000 tak se půl hodiny snaží zaměřit objekt a vzhledem k tomu,že jsou to většinou děti,tak mu "kupodivu" nevydrží tak dlouho na jednom místě..většinou fotím já,nicméně jsou akce,kterých se zúčastňuje jen se starším synem a chce je mít taky zdokumentované...mou Sonku sebou tahat nechce ( ani bych mu jí nepůjčila vlastně :-D ) tak mne napadl nějaký ten kompakt - prohlížení fotek z 90% jen na PC...
Miseva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 5. 12. 2016 12:46

Miseva: Během posledních dvou let z trhu zmizely nejen ty všelijaké fotografické šmejdy za 2-3 tisíce, ale i ty slušnější kompakty do deseti tisíc - výrobcům se zřejmě přestaly vyplácet.
Čím levnější foťák, tím horší fotky (samozřejmě se stejným fotografem). Foťák za pár kaček má vždy malý snímač, mizernou světelnost, neúčinnou stabilizaci. Takže třeba v místnosti automatika musí nastavit vysokou citlivost (ISO) a delší čas, výslekem je rozmazaná a zašumněná fotka. S tím se nic nenadělá. Navíc ty levné foťáky měly naprosto neergonomické ovládání - pro vše se muselo do menu. Jsem přesvědčený, že se opravdu spíš vyplatí koupit lepší mobil s dobrým foťákem (a to říkám přes to - nebo právě proto - že já sám mám foťáky tři - jeden kompakt a dvě dobrá bezzrcátka s el.hledáčky).
Mikeczcz: pokud se nejedná o tříleté ditě, tak krabička za tři tisíce radost neudělá :-(
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miseva 5. 12. 2016 13:02

ach jo..:-( tak děkuju všem za rady,holt foťák pod stromečkem nebude....tříleté dítě mám sice taky,ale tomu větší radost udělá stavebnice za pár stovek...:-D :-D
Miseva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 6. 12. 2016 09:41

STigre: Zmínil jsem jednu vlastnost, kterou mobily nemají a předčí je i foťák za trojku. Rozpočet nikde není, takže těžko soudit, co je levný foťák. Chtěl jsem jenom naznačit, že různí lidé mají různé požadavky a banda "geeků" tady na fóru je trochu jiný vesmír a měli bychom se tak chovat.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 6. 12. 2016 10:17

Koukal jsem, že z trhu snad už zmizely foťáky se snímačem typu 2/3" a objektivem, co měl aspoň na širší straně slušnou světelnost (loni jsem kupoval výběhový Nikon P340, už byl jen v hnusné bílé barvě)... ty se daly sehnat okolo 7000. Teď už asi jen starší modely kompaktů se snímačem typu 1", ty jsou okolo 10000. Akorát se obávám, že to pro člověka, co shání foťák, aby si sem tam cvaknul něco na výletě, už často nesplňuje definici "levného" foťáku.
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miseva 6. 12. 2016 10:44

ano,levným foťákem jsem mínila tak něco okolo 3000 Kč...s tím zoomem je to pravda,teď jsem zjistila že kámoška jeden levný kompakt vlastní,takže nejjednodušší bude si ho půjčit a vyzkoušet co umí nebo zda je lepší než přítelův Samsung :-)
Miseva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 6. 12. 2016 12:23

Mikeczcz: No, vycházel jsem z toho, že Miseva chce foťák na focení rodinných akcí. Tam ten zoom moc nevyužije, a navíc u levných foťáků se při zoomování docela dramaticky snižuje světelnost - takže nárůstá ISO a čas = rozmazané a zašumělé fotky.
Poslední jakž takž slušný a levný (6000,- Kč) foťák byl Olympus XZ 1 - ale ten už není na trhu asi dva roky.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 6. 12. 2016 14:13

Bohužiaľ požadovaná kategória zdechla a bazár je lepší jak reálna ponuka na trhu. 99% sa spokojí s cvakom z mobilu, aj keď je to zhusta čistá príšernosť, pretože slušne cvakajúci mobil tiež nie je za facku...
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků