Najlepšie video (z čohokoľvek) do 3000Kč/110€

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 11. 2016 14:58

Ahojte, zdravím zo Slovenska.
Chcem zverejňovať vlogy o zdravom životom štýle na youtube, pričom asi ako každý (hlavne keď mám prezentovať zdravý životný štýl) potrebujem kvalitné video, aby ma "nezošpatilo", alebo zošpatilo čo najmenej...
Na druhej strane, dať viac ako 110€ na videokameru/fotoaparát si momentálne nemôžem dovoliť.
V minulosti som niekde čítal, že fotoaparáty v určitej cene majú prekvapivo lepšiu kvalitu videa, ako kamery v tej istej cene. Bolo to pripisované lepším obrazovým procesorom a lepším objektívom fotoaparátov (potom ale neviem, načo sa predávajú kamery do pár sto Eur...). Osobne nevlastním žiadny kompaktný digitálny fotoaparát, nemám vzťah k foteniu, nemám na to čas. Mám akurát lacný telefón LG SPIRIT 4G LTE, a ten má mizerné video (ale to sa nemôžem diviť).
Akú mám k vám prosbu ? Bol by som rád, keby mi niekto skúsený dal nejaké typy na "mašinku" (fotoaparát, videokamera, prípadne webkamera) s čo najlepším obrazom videa, v spomínanej cene do 110€/3000Kč. O zvuk fotoaparátu/kamery mi nejde, používať budem stolný mikrofón. Ide mi čisto o obraz videa. Kvalita fotografií je na druhom mieste.
Možno mi niekto z vás odporučí webkameru (napr. Logitech C930€, ktorá ma podľa videí na youtube fakt kvalitné video), ale neviem úplne s istotou, či mi bude stačiť nahrávať sa len v domácich podmienkach, čiže v izbe (pravdepodobne však áno).
Napr. tu je test webkamery Logitech C930e ..... https://www.youtube.com/watch?v=yMvJZ5Ossmw .... Myslím, že obrazová kvalita videa je na super úrovni na cenu 106-110€... Ale ak je niečo s ešte lepšou obrazovou kvalitou videa v tej cene, tak...tak to musím mať :-)

Vopred ďakujem za nejaké typy :-)
Marek.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 25. 11. 2016 16:22

Obávam sa, že s tým rozpočtom moc rád nebude. Leda tak slabší bazár...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flayer 25. 11. 2016 16:25

Řekni nějakému kamarádovi s CSC/DSLR ať ti to za menší poplatek natočí. Budeš to mít kvalitní a ve výsledku tě to třeba i vyjde levněji.
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 11. 2016 19:14

Nemam takych kamaratov. A ja chcem postovat jedno video tyzdenne...
To mi nik neporadi ?... Hmm...
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 11. 2016 19:32

Obávám se, že máš nereálné očekávání. Jedině prohledat bazary, jestli se někdo nezbavuje nějaké starší kamery/kompaktu.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 25. 11. 2016 19:55

Ja by som navrhol začať s tou webovkou a šetriť na niečo lepšie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 26. 11. 2016 13:15

bob222 : Ďakujem za radu, cítim to rovnako. :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků