Nikon COOLPIX P310 problém - řešil už někdo?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 8. 2016 23:55

Mám v rodině výše uvedený kompakt, maká pěkně, akorát občas si prostě postaví procesor a šlus, nereaguje na nic, ani na zapínací tlačítko, ani na připojení origo nabíječky, prostě na nic. Jediná věc, která ho přivede k rozumu, je napíchnutí kabelem ne USB port počítače. To se po chvilce váhání normálně identifikuje a jde s ním normálně pracovat - a to i po odpojení od PC. Ten výpadek udělá jen někdy, vždycky to ale je po výměně vybitý baterie za novou, předtím plně nabitou. Nejlepší to samozřejmě je uprostřed dovolený 3 500 kilometrů od domova...
Používanej přitom je s origo příslušenstvím, žádný bastlkabely nebo neorigo nabíječky - i tu si pozná a každou jinou než tu svoji odmítne. Jiný nabíjení akceptuje jen z PC přes USB port. Obě používaný baterky jsou taky originál, žádný aftermarket.

Neřešil někdo podobnej problém ???
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 24. 8. 2016 16:29

A opakované vyjmutí a vložení baterie to neřeší? Nějaké reset tlačítko nebo kombinace tam není?
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 8. 2016 17:22

Vyzkoušel bych tovární nastavení a zkusil,jestli to dělá jedna konkrétní baterka.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 8. 2016 22:48

Baterkou to není. Sekne se to náhodně na kteroukoliv (poznám to, mám je rozlišené). Co jsem ještě chtěl doplnit je, že systém foťáku se sice připojením k PC zrestartuje, ale jen do určitý "hloubky" - třeba nastavení hodin a data zůstane platný. Nastavení na Factory default jsem nezkoušel, nemám s sebou na dovče manuál k foťáku bez možnosti se pro něj otočit domů...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 25. 8. 2016 12:55

Tak na zelenej foťáček to bude fotit i po factoy resetu,myslím,že na základní nastavení není manuál třeba.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2016 21:36

Já nemyslím reset z Menu - do něj se v případě toho kleknutí dost dobře nejde dostat, když v tý chvíli nejde ani zapnout... Já myslím tvrdej reset nějakým mikrospínačem schovaným kdesi v útrobách foťáku a aktivovaným jako u některejch tabletů jedině něčím tenkým = hrotem tužky a podobně - to bez manuálu dost dobře nevím, jestli vůbec tenhle kůlpix má...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 8. 2016 18:08

Obávám se,že to nic takovího nemá,aspoň naše 340 nic podobnýho nemá.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 18:45

OK, dík aspoň takhle, já zkusím po dovolený zavolat do zastoupení, jestli třeba nemají novější verzi FW, že bych zkusil flashnutí - co to učuní, jestli to třeba nepomůže.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků