Profi kompakt do 650 euro

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Webste9 31. 7. 2016 19:39

Ahojte,
Momentálne vlastním Canon EOS 100D so setovym objektívom 18-55 IS STM a k nemu mam este 50mm F1.8 ten novší s kovovým bajonetom.
Fotky su super, fotím len na manuál. Problém je, že už mám ročné dieťa a ďalšie je na ceste a je to pre mňa príťaž, nosiť foťák a veľkú brašnu. Zavadzia mi to proste.
Preto som rozmýšľal nad nejakým profi kompaktom do cca 600 euro. Nechcem výmenný objektív. Chcem proste vziat do vačku foťák a ísť von. Otázne je, či viem pracovať aj s hlbkou ostrosti u kompaktu. Ocenil by som aj hladacik, len neviem ako to je pri kompaktoch s hladacikom. Elektronický by bol fajn.
Vedeli by ste mi poradiť niečo?
Asi nie je vela ľudí co prechádza zo zrkadlovky na kompakt. :-)

Ďakujem za rady
Webste9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 31. 7. 2016 20:32

Panasonic LX100
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 1. 8. 2016 04:59

Fujifilm X-100t dražší ale skvělý :-D .
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 8. 2016 13:22

Tiez davam hlas pre Panasonic LX100.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 1. 8. 2016 13:30

Na tom panasonicu ma odradza jednak veľkosť a to že blesk nie je zabudovaný. Inak by som ho aj vzal...
Webste9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 8. 2016 13:49

On výběr kompaktů s hledáčkem zrovna velkej není, ale zrovna tomu Panasonicu bych ten blesk odpustil, je to slušný stroj za přijatelný peníz.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kunhuta habsburská 1. 8. 2016 14:12

Zdravím, tay uvažuju o novém foťáku a zalíbil se mi Fujifilm X70. Láká mě APS čip, nejsem si už tak jistý jestli bych si vytačil s pevnou třicítkou objektivem, byť to má samozřejmě své výhody. Další možnost je Sony A6000. Do čeho byste šli?
kunhuta habsburská
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frnak 21. 8. 2016 20:21

Panasonic LX100 je super, ale pozor, je lehce větší, těžší..jinak je to špičkový foťák. Ještě nemá výklopný displej, ale to je spíše již věc preferencí. Pro někoho důležité, ale jistě ne zcela směrodatné. S hledáčkem pak ještě Sony Rx100 III/IV, ale ten má menší chip.
Podpis
frnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 22. 8. 2016 10:56

kunhuta habsburská píše:Zdravím, tay uvažuju o novém foťáku a zalíbil se mi Fujifilm X70. Láká mě APS čip, nejsem si už tak jistý jestli bych si vytačil s pevnou třicítkou objektivem, byť to má samozřejmě své výhody. Další možnost je Sony A6000. Do čeho byste šli?


Vzal bych A6000 a k tomu treba nejakou(19+30+60) pevnou Sigmu. Mit moznost menit objektiv(ohnisko) je velka vyhoda.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santilub 22. 8. 2016 19:42

Web....
Nejspis bych sel do sony rx100 M3.Foti paradne a hlavne ma vyklopny displej.Ja to povazuji za pomerne dulezitou vec.Vyklopne displeje setri ma kolena,protoze se steci jen sehnou a nemusim se valet na zemi....

-- 22. 8. 2016 20:50 --

AwwA Sony a6000 je dobra volba.Je to nadulpany fotak se skvelym obrazovym vystupem.Vim co pisu,mel jsem ho 2x a ted mam a6300..
Pozor na to,ze Sony ma omezeni. nekterych funkci kolem zaostrovani pokud pouzijes neznackove objektivy...Na druhou stranu...asi tak 95% foticich lidi pouziva stredovy bod a jsou naprosto v pohode.
To jen,abys v pripade,ze se do toho rozhodnes jit,nebyl zklamany.
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 22. 8. 2016 21:15

Ake ma obmedzenia ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santilub 23. 8. 2016 03:48

Nevim presne,narazil jsem na tuto informaci na netu.Ja pouzivam origo skla,tak osobni zkusenost nemam.Pohledej info
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 8. 2016 05:59

Tusim nejdu pouzit vsetky zaostrovacie body.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 8. 2016 08:14

Používam sigmy na NEX-ovi a problém s ostriacimi bodmi nemám žiadny. Jedine skúsim, či ide ksychtodetekcia (tá možno nepôjde), lebo to bežne nepoužívam. Inak stredový OK, zmena ostriaceho bodu OK, plošné ostrenie OK. U caf tam to skáče jak sprosté, ale to u NEX-6 asi stojí za prd celkovo. (Radšej nepoužívam)
A 6300 som ešte poriadne neodtestoval, ale určite to bude len lepšie ako NEX.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 8. 2016 09:59

Staci pouzit nativne AF skla (tj s E/FE bajonetom) a vsetky funkcie pojdu rovnocenne - ci uz je to Samyang, Sigma, Zeiss a pod...

Adaptery: Metabones s poslednym FW funguju ako nativne objektivy aj Canon skla; Sigma ma rovnako adapter MC-11, ktory podporuje vsetky funkcie AF s modernymi sklami urcenymi povodne pre DSLR Canon - starsie objektivy idu iba s fazovym ostrenim (tj rychlejsie).

Manualne E/FE objektivy, ktore maju kontakty (napr. Voigtlander, Zeiss) podporuju zobrazenie zaostr. vzdialenosti v hladaciku, automaticku lupu, zapisuju exif, maju automaticke korekcie...

Skor je nevyhodne mat niektore nativne funkcie napr. v Sony A7II, ktory je kvoli nim vyrazne pomalsi, ako keby neboli podporovane - s lacnym Canon-NEX adapterom za 80€ (Fotodiox, Viltrox,...) nejde rozoznavat oci a objekty - funguje iba fazove zaostrovanie, ktore ale je az nepomerne rychlejsie a tak je fotenie s nim vyrazne pohotovejsie ako pri namontovani nativneho skla.

Co sa tyka pouzitia zaostr. bodov, tak na FF A7II a A7rII funguje s dlhsimi sklami (70-200/2.8L IS II, 300/2.8L...) spolahlivo len vacsia cast okolo stredu, no to je aj tak vacsina bodov na APSC. Pri sirsich objektivoch som nevnimal velky rozdiel.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků