lf1 vs nikon 1 j4

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod krles 4. 7. 2015 18:30

Ahoj,
Hledam náhradu za dosluhujici hx5v. Narazil jsem na tyto dva fotaky. J4 se da sehnat s dvěma objektivy (krátký,dlouhý) za devět. Lf1 za 7500. Potřebuju jednoduchost a slušne výkony za tmy. Proto větší animace. Uvazoval dem i o p340 ale ta ma bohužel kratší zoom. Který z nich pripadne nějaký jiny? Vím o vyprodeji rx100 ale cena je už výše a ma krátký zoom.

Diky za kazdy tip
krles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2015 07:47

Jestli tě bere nutně větší rozsah zoomu, tak se drž alespoň většího snímače kvůli lepšímu výkonu za tmy. http://www.lan-shop.cz/olympus-v205052b ... pl6-185512
Škoda, propásl jsi akci, byl za cca 9k. Nikonu 1 se vyhni, se zoomem výsledek nic moc a ergonomie průšvih. Kdybys chtěl udržet strop těch 9k, tak stejný výkon jako výše navržený set máš tady, akorát v jednodušším těle http://www.nakupnigalerie.cz/olympus-e- ... ard-202467 ovládání sice horší, ale pořád lepší stroj, než Nikon 1.

-- 5. 7. 2015 08:51 --

Kompaktní řešení (ovšem s menším rozsahem zoomu) výkonově srovnatelné je profikompakt se světelným objektivem, mně se hodně zamlouvá Canon G16, minimálně ovládáním a i jistotou úchopu si výše postnutými utře zadel http://www.alexa.cz/canon-powershot-g16 ... 18849.html Ty Olympusy ale určitě ostří rychleji (i když ten Canon je na kompakt rychlík) a mají nepřekonatelnou face detection.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krles 5. 7. 2015 08:45

jojo o g16 vím, taky pěkný stroj, jen se obávám že po přechodu z 10x zoomu na 5x by manželka nebyla šťastná, ještě jsem si ověřoval jestli využívá celou délku.

jde mi o relativni kompkatnost. je fakt ze ta pl-6 vypadá zajímavě.
wtf
krles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2015 09:15

Máš zoner? V knihovně je ve sloupečku informace položka statistika a tam zjistíš jaká ohniska procentuálně využíváš. Na běžné foto bych řekl je optimální rozsah 24-120 (přepočet na 35mm kinofilm) a nešel bych pod 28-100 (měl jsem 28-112 na Fuji X10 a rozsah mi vyhovoval). Větší zoom je buď kompromis, nebo rozdělení do dvou objektivů, výměna skel manželku asi teprve bavit nebude, následný bordel na snímači asi taky ne...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krles 5. 7. 2015 16:40

jojo výměnu zrcadel vylučuju :) (mam tu starou alphu a-100, ta teda fotí nejlíp, ale nechce se s tím tahat a resit objektivy) vytáhl sem stařičkého nikona s510 s kterým byla hrozne spokojena a zjistily jsme ze zoom 3x nee. Tzn. rx100 asi odpadá. Ale zoom 5x by možná šel. tzn. hledám kompakt s co nejlepším výkonem při foceni v interiérech i za zhoršených podmínek. g16 je bohužel velká a nelibí se. takže zvažuju nikona p340, canona s120, stále tu lf1, připadne lx7. cena max do tech 10k ale radši bych míň ideálně kolem ty 340.

edit: ten sem si vsiml ze lx7 ma kratky zoom tak asi nic
wtf
krles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2015 17:06

G16 je ošklivý jen do prvního úchopu, vážně to chce vyzkoušet. Díky své ošklivé výšce se výborně drží no a protože má zajížděcí objektiv je to vlastně placka. Ty menší sympatyčtější modely ztrácí horší světelností objektivu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krles 5. 7. 2015 17:56

zitra kouknem na rx100 a g16 uvidime, ta p340 je spatna nebo ne ?
wtf
krles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2015 18:14

Není špatná, jen to sklo má slabší oproti G16. Jinak RX100 je samozřejmě lepší, alespoň na krátkém konci, na dlouhém to anuluje světelnost.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krles 6. 7. 2015 19:54

má někdo zkušenost s tím cashbackem ? teď jsem byl v prodejně fotolab a tam mi tvrdily a měli i u toho cedulku, že cashback na něj je. na stránkách cannonu je ale prd ...

edit: tak asi nic, přečetl jsem si podmínky a tam je jasně napsáno zakoupení produktu mimo určený termín, by mě zajímalo jak by se k tomu postavil fotolab ...
wtf
krles
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků