Kompakt pro mámu

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod soowa 7. 4. 2015 09:36

Chtěl bych pro svou mámu koupit nějaký levný kompakt. Máma už je v důchodu, často (několikrát týdně) chodí s dalšími turisty na různé výlety, foťáčkem by fotila víceméně na "AUTO" režim nějaké krajinky a "turistickou fotodokumentaci", takže asi žádnou rychlou akci - proto to nemusí být nic fancy, na druhou stranu by to mělo splňovat následující požadavky:
- musí to být user friendly
- ne ten nejprťavější snímač na světě... aby to zvládlo i nějaký fotky za šera
- možnost přetáhnout fotky do počítače přes USB bez nutnosti vyndavání karty (no i když i tu čtečku bych mohl dokoupit, ale přece jen: čím míň úkonů pro přetažení fotek do počítače, tím líp)
- integrovaný blesk
a cenu tak 6000.
Kompaktů existuje zhruba tak bazilion, tak kdybyste poradili nějaké, kde je v téhle kategorii dobrý poměr výkonu a ceny, byl bych rád. Díky...
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 7. 4. 2015 10:51

V tejto kategórii je fakt problém niečo zohnať.
Pár tipov
- Olympus XZ-10 (menší čip, ale sveteľné sklo a celkom schopný výstup - v tejto triede)
-Nikon P340
-fujifilm XF-1 (solídna cena vo výpredaji, črevá skoro totožné s fuji X-10 relatívne veľký čip)

Pozri recenzie na digimanii (programovo sa venuje aj kompaktom, nielen drahším mašinkám), občas testuje kompakty aj slovenské ephoto.sk, no a samozrejme dpreview.
Osobne by som v tejto cene asi vyberal výletný foťák z týchto troch. Predpokladám že bazár nechceš.
Jedine fakt neporadím s tým fotením na auto, netuším ktorý je v tom najlepší.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 7. 4. 2015 11:30

Ač suverénně nejkrásnější, tak Fuji bych vypustil - start přístroje vysunutím objektivu s prvotním pootočením... Prostě, To je vražda, napsala... Olýk XZ10 bude asi nejdotaženější a user friendly.

edit: na ven bych si díky slušnému videu dovolil doporučit i toto http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... -dmc-tz55/ ale v interiéru to bude peklo.
Naposledy upravil reign dne 7. 4. 2015 11:34, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 4. 2015 11:31

Pravda, to krkolomné zapínanie asi nebude pre staršiu pani to pravé orechové... :-\
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 4. 2015 11:48

Celý víken jsem proležel na netu abych se dostal do obrazu co se kompaktíků týká, pro mojí drahou polovičku.
Byla to obstrukce, ale vybral jsem Canon PowerShot S120.
Dotykový zadek, celkem dobrý rozsah , celkem světelný začátek rozsahu , celkem rychlý , celkem povedená optika stabilizace, kovový korpus.
Koukal jsem na fotky na Flickru a dobrý.
https://www.flickr.com/search/?q=Canon+PowerShot+S120
Pořád je ve hře G16 , nedotyková a můj favotit Ricoh GR moc peněz. Ještě jsem našel poslední kus Ricoh GR IV a ten mě pořád hlodá co s ním a jeho rozsahem bez schopného videa.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 7. 4. 2015 13:59

Děkuji za tipy. Teda ten Olympus XZ-10 už jsem nikde nenašel prodávat, a podobně Fuji XF-1 už je jen v pár výprodejích... Ten Nikon vypadá slušně :-)
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků