Kompakt na natáčení kurzů

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 16. 1. 2015 21:11

Zdravím potřebuji poradit. Chci něco abych mohl natáčet pro sebe celodenní vzdělávací kurzy cca max 3-4 hodiny záznamu. Potřebuji kvalitní čistý stereo zvuk abych rozuměl např. 3 metry od školitele nebo když někdo otevře okno abych stále rozuměl a nehledal hlas. Dále slušný záznam abych si nekazil oči hádám 720p by mělo stačit. Dále aby to vydrželo nabité.

Nehledám luxus ani top, zkrátka jen aby to splnilo daný účel a bylo to použitelné.

Neznáte nějaký model co vyniká v tom co jsem popsal kvalitní mikrofon, vydrží nabitý a vejde se tam záznam.. kompakt či videokameru?
Pravdou je, že kompakt bych využil i na momentky automatikou, ale na to my stačí i mobil pokud je lepší videokamera tak klidně ji.

Cena kolem 7.000,-Kč když to půjde i méně tak může být i méně jak říkám na nic jiného to nejspíš nevyužiju.
Děkuji moc za pomoc
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 1. 2015 00:05

Panasonic LX7 v podstatě asi to nej do 10 litru v oblasti kompaktů (na video).
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 1. 2015 13:29

LX7 stojí cca 9tisíc a zvuk co se dalo shlédnout na youtube podle mě naprosto dostačujicí děkuji za tip. A ještě jsem koukal na Nikon P340 cca 7tisíc např. podle tohodle videa to vypadá, že to má taky v dostačujicí kvalitě mikrofon https://www.youtube.com/watch?v=aETn2jWYB78

Takže mám dva kandidáty.

Pokud má někdo ještě tip na levnější variantu dejte tip děkuju. Nejdůležitější asi ten kvalitní mikrofon.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 1. 2015 15:09

Jen pozor na limit délky nahrávání. Foťáky mívají 30 min, narozdíl od kamer
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 1. 2015 17:51

Toho se obávám, potřebuji aspoň 3hodiny záznamu nejlépe 4hodiny pro jistotu. Kompakt který mám doma starší od Canonu tak ten má 2hodiny záznamu a to my nestačilo a právě má špatný mikrofon.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 2. 2015 00:37

A co Canon PowerShot S120 ktery ma odle všeho velmi kvalitni video. Jen nevim jak je to u něj s delou zaznamu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 2. 2015 12:27

hack Vitalij Kyselev do panasu resi i delku zaznamu. proto je reseni treba starsi G3 se sklem treba 14-45 a klidne ti usiju nastaveni firmwaru na miru podle požadavků.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 12. 2. 2015 12:46

Nové aparáty v eu majú všetky 30 minútové obmedzenie, okrem šediviek, pretože inak sa to zaraďuje do sadzobníka ako kamera nie ako foťák.
Takže viac ako 30 minút asi len hacnuté mašiny. Možno nejaké kompakty neblokované ešte sú, ale neviem o nich.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 3. 2015 22:52

Teď jsem byl na kurzu a bratr my půjčil Canon G7X. Zvuk super a podle videa na megapixelu Canon S120 se zdá být na tom velice podobně (díky za tip miromen). Obraz u G7X nejdřív jsem to natáčel do HD bohužel 14gb 1hodina a něco záznamu. A další den jsem ubral na 1280-720, kvalita v podstatě pro mě podobná a 5gb a natočil jsem toho ke 2hodinám.

HD šlo max 170min nahrát a 720p 500minut. Baterku jsem dobíjel průběžně, až si koupim neco svého tak dokoupim baterku navíc.

V podstatě jsem rozhodnut pro S120 jednak viz zkušenost s G7X a taky, protože chci malý kompakt, ale zarazily mě příspěvky výše mě je jedno jestli koupim šedivku kde to mám tedy koupit aby nebylo omezení? Pokud to je tedy pravda.
Ještě jsem koukal na Sony WX350 a WX220, taky maj stereo zvuk a o něco levnější asi by to taky stačilo. Taky si řikám jestli by nestačil mobil Xiaomi Mi2s, iPhone 5s, Sony Z3 compact...a připadně kdyby nebyl ten zvuk uplně nej tak dokoupit mikrofon. Ale asi to vyřešim mobil plus kompaktem S120 ten se bude hodit vždycky.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2015 06:16

Z toho canonu polezú určite lepšie fotky nez z tých soniek. Ku kvalite videa sa vyjadriť neviem.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inutihar 9. 3. 2015 08:53

bob222 píše:Nové aparáty v eu majú všetky 30 minútové obmedzenie, okrem šediviek, pretože inak sa to zaraďuje do sadzobníka ako kamera nie ako foťák.
Takže viac ako 30 minút asi len hacnuté mašiny. Možno nejaké kompakty neblokované ešte sú, ale neviem o nich.

Není vždy třeba hackovat, často stačí jen aktualizovat na US nebo JP firmware, které toto omezení nemají.
inutihar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 3. 2015 11:47

Tak bratr koupil G7X ještě když žil v Belgii na Amazonu.de. Při kvalitě 720p bylo 500minut možnost natočit což je ještě víc než jsem požadoval, navíc mě by stačila i horší kvalita obrazu.

Takže když koupím S120 např. plácnu v electrowordu, megapixelu tak tam to omezení mám čekat? Neměl by být problém tam zajít a ozkoušet si to.

Pokud existuje nějaká menší kamera, ale co jsem četl tak určité kompakty ve stejné cenové relaci jsou znatelně lepší i na video díky lepším čipům.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 31. 5. 2015 20:24

Bohužel nezbývá my než to koupit nové Canon S120 ani Sony RX100 jsem neobjevil zdruhé ruky po delší době u nás.

Tak bych se rád ještě poradil když už za to dám cca tu desítku:
Sony RX100 podle youtube co jsem koukal na videa slušná výdrž baterie, obrazová kvalita i zvuková na vynikajicí úrovni cena 11.000kč + origo baterka 1000kč (nevim jestli se da sehnat neorigo)

Canon S120 podle youtube baterie pri nataceni slabší, ale stejně se musí dokoupit náhradní takže to problém nebude. Obrazová kvalita i zvuk podle youtube vypadá velmi dobře, ale ne na takové úrovni jako RX100. Nicméně jsem zvyklý z G7X nastaví se jen automatika koleckem a obraz je super a zvuk dostatečně dobrý. Cena 8.000kč + neorigo baterka 400kč

Sony WX350 podle youtube slušný zvuk i obraz nejspíš by to taky stačilo. Cena cca 5500kč + plus origo baterka 1000kč

Canon Mini X malá kamera famózní zvuková stopa o to my šlo a obrazove nejspíš taky dobry. Nicméně podle youtube ten obraz vypadá jako rybí oko to se my nelíbí jde to nastavit normálně? Cena 10.000kč
jak dlouho vydrží baterie nevím, ale nejspíš by se nemusela dokupovat ještě jedna.

Budu to kupovat v megapixelu začátkem týdne. Objednal jsem S120 s tou neorigo baterkou, ale mám možnost to ještě změnit na místě. Máte nějaké rady do čeho bych měl jít? Jsem lajk rád si nechám poradit. Ta S120 se my zdá jako nej kompromis cenově i kvalitou, dobrá zvuková stopa i obraz a jako bonus to je i univerzální, ale priorita 90% je to video.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 1. 6. 2015 07:30

Nejakou kameru?
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 6. 2015 13:05

Kamera by byla zbytecne draha
qwerts
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků