Fujifilm X30

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nezle02 23. 8. 2014 09:52

Ještě před samotným představením bližších informací o Fujifilm X30 (oficiálně k tomu dojde pravděpodobně 26.srpna), tak unikly nebo byly zveřejněny fotografie samotného přístroje (v lepší kvalitě jsem zatím nenašel) zroj: http://thenewcamera.com/leaked-images-of-fuji-x30-coming-soon.

Obrázek
Obrázek

Na první pohled je vidět, že jde v duchu o nástupce řady X10 a X20, ale na druhý pohled mi design moc nesedí. Nicméně z fotek je vidět, že se zřejmě nezměnil samotný objektiv Fujinon 28 – 112 mm se světelností F/2.0 – 2.8 a na zadní straně ubylo několik tlačítek, což by mohl být dáno výklopným displejem (usuzuji z obrázku). A nově bude mít EVF hledáček (lze také poznat z obrázku).

Přivádí mě to na otázku zda je pak možné, že by mohl fotoaparát obsahovat 1" snímač, když zachovali parametrově stejný objektiv? Trochu se bojím, že zůstane u původního nebo inovovaného 2/3" snímače. Sám bych tenhle rok rád vybral některý z 1" kompaktů a Fujifilm X30 by byl určitě favoritem.
nezle02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 23. 8. 2014 12:28

Alebo je tam moznost ze je to dalsia fotosop maluvka a realita bude inde... ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kezic 23. 8. 2014 13:20

Tak bohužel to bude 2/3 " /převzato z fujirumors/

X30 rumored specs list:

- Announcement 26th of August (AS)
- 2/3 sensor, 12 MP, X-TRANS 2 (TS + NeS + AS)
- EVF only (TS + NeS)
- EVF specs: 2,36mp, x0.62 magnification and 100% coverage (TS)
- Announcement“this summer” (AS – shared in Febraury 2014)
- Battery: more than 400 shots with one battery and USB-charging (AS)
- Same battery of X100/S, the NP-95. (AS)
- Lens 28-112mm f/2-2.8 with dual ring (Zoom Ring + Control Ring) (SRP + AS)
- WiFi with remote control capability, +/-3 exposure compensation. (NeS)
- 3“ Tilt Screen (AS)
- 6 functions buttons and view mode button (SRP)
- New Film Simulation “Classic Chrome” (AS)
- Quite a different design compared to X20 (AS)
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nezle02 24. 8. 2014 08:58

Na http://www.fujirumors.com je dostupný nový produktový snímek a vypadá to, že takhle asi bude X30 opravdu vypadat. Z fotografie lze vyčíst, že na objektivu oproti X20 přibyl nový ovládací prstenec a nejspíš přední "fn" tlačítko.

Obrázek

Je tedy pravděpodobné, že to na co poukázal "kezic" o příspěvek výše, budou asi opravdu reálné parametry. No, necháme se překvapit v nejbližších dnech.
nezle02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nezle02 26. 8. 2014 09:40

Takže informace o Fuji X30 jsou venku. Dostupné info např. na http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x30.

Obrázek

společné prvky s X20:
- 12MP 2/3" X-Trans CMOS II snímač
- procesor EXR Processor II
- objektiv 28-112 mm se světelností F2.0-2.8 a stávajícím manuálním ovládáním

mezi změny patří:
- nový nastavitelný ovládací prstenec na objektivu, ke kterému patří i přední tlačítko
- výklopný LCD o rozlišení s 920 tisíci body
- elektronický hledáček se 100% zobrazením s více než 2 miliony body
- WiFi s možností dálkového ovládání
- vyšší výdrž baterie

Jde tedy o "drobné" vylepšení stávající X20. Uvidíme co nám za další fotoaparáty nabídne Fuji v září na výstavě Photokina. Jsem zvědav na první testovací snímky, nicméně s 1" čipem mě osobně bude muset asi uspokojit jiný model, předpokládám, že po stránce kvality budou snímky více než srovnatelné s X20. Zaujmout by X30 mohla cenou, ale obávám se, že u nás se pod 15 tisíc v začátku nedostane. Pro toho, kdo nepožaduje větší snímač než 2/3" to bude jistě úžasný přístroj, se kterým bude radost fotografovat.

Nově ještě pridávám odkaz na SAMPLE snímky přímo ze stránek Fuji http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x30/sample_images/
nezle02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 8. 2014 11:25

Zaujímavý fotoaparát - najmä výdrž batérie 470 snímok a šikovné ovládanie sa mi páčia.
Škoda tej veľkosti, asi by som uprednostnil menší RX100 III s väčším snímačom a svetlejším objektívom, alebo podobne veľký G1X2 s výrazne väčším snímačom, lepším rozsahom objektívu (najlepšia práca s HO) a dotykovým displejom (aj keď je bez hľadáčika)... už len počkať na cenu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 8. 2014 12:22

Ak sa cena dotiahne na tu sony, tak to bude moc. Ako jeden fotak do rodiny to je super, ale ako zaražku k zrkadlovke bych to nebral. Zbytočne veľké s menším čipom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janfran 26. 8. 2014 14:23

Nejslabší místo vidim ve snímači, už jako novinka u X20 v ničem nepřevyšoval menší 1/1,7" čipy, dokonce měl oproti staršímu EXR snímači z X10 horší DR i šum. Navíc konkurence přichází s 1" čipy, nehledě na slušnou nabídku bezzrcátek ve stejný cenový hladině.
Hledáček je ale supr, i výklopný display se hodí a ovládání zdá se přemístěním tlačítek od levé strany displaye neutrpělo...kdo se spokojí s výkonem čipu, ten si myslím nemá na co stěžovat. I ty samply ze stránek Fuji se mi celkem líbí, odšumování je sice zbytečně silný, ale předpokládám, že pude stáhnou, a nevytváří tak hnusnou texturu, jako u mnohých jiných Fujin z poslední doby.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 26. 8. 2014 15:24

http://www.fujifilm.com/products/digita ... le_images/
Jafran napsal...a nevytváří tak hnusnou texturu, jako u mnohých jiných Fujin z poslední doby.

Bohužel opak je pravdou jak mám FUJI rád , tak ty artefakty úplně všude v celé ploše mi mooc vadí. A spoléhat se na Raw není taky to správné ořechové.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 8. 2014 15:44

Přesně, šel jsem v obráceném pořadí - nejdříve X-20 s X-trans a až po zklamání EXR v X-10. Novější snímač má jistě výhodu v podstatně lepším videu a i výkonu AF, ale fotografie... X-10 je prostě lepší, škoda konce EXR.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 26. 8. 2014 18:48

První zkušenosti a fotky z terénu:
http://www.fujirumors.com/first-look-fujifilm-x30/

Mně to zkrátka přijde v pořádku vzhledem k velikosti snímače, míň už teda vzhledem k předpokládaný ceně, ale ta časem klesne. Artefakty a odšumování vidim při ISO100 jenom když zkoumám 1:1 a to mi nevadí, narozdíl od případů, kdy i na 2mpix monitoru někdy vidim místo korun stromů klubka červů, jako mj. u slavnýho high-endu X-T1. Je tam i porovnání s X20 na kterym je vidět, že odšum probíhá citlivěji.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 26. 8. 2014 18:59

Nojo, jako vždy jsou na oficiálních stránkách fuji spíše kvalitou odrazující fotky - divím se že to tam vůbec pustí.

tady jsou také v plném rozlišení :
http://www.fujirumors.com/first-look-fujifilm-x30/
a myslím že podstatně lepší
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 8. 2014 20:17

sync time až do 1/1000, hmm
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 26. 8. 2014 21:18

mně bude v praxi zajímat co to udělá s pletí, textura křoví je mi šumák
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 8. 2014 22:24

X10 blejska i pri 1/4000s, jako ostatne snad vsechny fotaky s elektronickou zaverkou, ne?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků