Panasonic LX7 vs. Sony RX100

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomo80 3. 8. 2014 18:52

Ahojte,

poprosim o radu, najlepsie od niekoho kto drzal oba fotaky v ruke. Hladam kompakt pre hory a dovolenky, obcas vyuzitie indoor. Vyhodou je FHD video, ale nie je podmienkou. Zatial som zastal pri hore uvedenych, cely vikend na ne cital recenzie, ale neviem sa rozhodnut.
Pripadne doporucte nieco ine.

Dik
tomo80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VencaD 3. 8. 2014 20:28

ahoj, pro hory a dovolenou bych volil RX 100, za horšího světla se určitě hodí světelnost LX7 který jsem měl jako doplňkový foťák a fotil s ním za hodně mizerného světla a kvalita naprosto bez problémů , ale na krajinky bych raději rx100... další volba může být fuji x10, ten je o něco větší, ale velmi dobrý a má alespoň nějaký hledáček a dá se sehnat za 7000 Kč nový.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 8. 2014 20:35

Fuji X10 mám, na fotky super, video slabší, Panasonic lx 7 má luxusní video a fotky pro změnu trochu slabší (dynamický rozsah) no a Sony RX100 má vzhledem k velikosti snímače samozřejmě náskok na focení a oproti Fuji i ve videu. Sám bych nevěděl co pořídit, s Fuji jsem maximálně spokojen, hlavně kvůli bezkonkurenčnímu ovládání, Sony láká na výkon v blbým světle, Panasonic na video...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 3. 8. 2014 21:06

RX100 má taky dobrý video :-) na hory a dovolenou bych se osobně rozhodoval mezi RX100 a X10 , když bych chtěl něco fakt kapesního. nevadila absence hledáčku a chtěl bych dobrý i video šel bych do RX100, x10 má teď velmi dobrou cenu, je ale větší, v rámci rozsahu světelnější ( což ale u RX100 částečně kompenzuje cnímač ) a má hledáček ( alespoň nějakej )
i když fakt je, že jsem svého času zvolil právě LX7 pro vynikající světelnost objektivu a slušnou stabilizaci, díky čemuž lze fotit třeba i za velmi špatných světelných podmínek třeba v hospodách a klubech a fotky jsou velmi obstojné, ale na krajinu bych ho zas tak nevolil.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 8. 2014 22:11

Doporučuju počkat na nástupce LX7, chystá se snad s mFT čipem a prej skvělým sklem. Sám jsem hodně zvědav :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomo80 4. 8. 2014 05:55

Ahojte. No nepotesili ste ma, presne v tychto kruhoch som sa tocil a tocim :-)
Nad Fuji som taktiez uvazoval, ale nakoniec som ho vylucil aj s Olympom XZ-10.
Co sa tyka nastupcu LX7, LX8 vyzera podla prvych parametrov fantasticky, len aby si za to nevypytali nehorazne prachy.

Priamo v porovnaniach vyhravala RX100, mozno s drzanim mali niektori problemy. Asi sa dohodnem a vyskusam ju tyzden-dva, ked tak vratim.
tomo80
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků