SONY DSC RX100 III aneb jak spadl Canon z lopatky

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 5. 2014 11:43

Je to nevídané jak SONY chrlí technické novinky.
http://www.dpreview.com/news/2014/05/16 ... =title_0_1
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2014 12:04

Proč je v nadpisu nesouvisející poznámka o Canonu?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2014 12:15

Už sem to psal mockrát - Sony je teď celkem tahoun v inovacích... I když si stejně myslim, že jim to nakonec k ničemu nebude, protože sice na jednu stranu inovujou, ale na druhou stranu to něčim zabijou. Každopádně mít zbytečný peníze, tak pro tenhle kompakt bych rozhodně využití měl. Na hory a podobný akce by to bylo uplně super řešení do kapsy.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 5. 2014 12:19

Protože je to v průběhu krátké doby již třetí řada kompaktu . Navíc s vestavěným hledáčkem. A všechny tři řady se navzájem doplňují.
Canon snad něco takového má jako výrobce snímačů stejně jako SONY?
Jestli nevidíš žádnou souvislost ani ji necítíš podvědomě tak mi to je líto a vlákno navrhni ke smazání.

-- 16. 5. 2014 12:21 --

Upřesnění pro náhodné čitatele : ,, Odpověď je určena redaktorovi. ,,
Naposledy upravil HONZIK63 dne 16. 5. 2014 12:25, celkově upraveno 1
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2014 12:23

Zaujímavé riešenie ten výsuvný EVF. S trvalo nasadenou bambulou VF -2 mám občas problém. Zavadzia. Toto je elegantné riešenie.

-- 16. 5. 2014 12:26 --

Možno FotoABC našiel riešenie pre svojho oblekového kamaráta... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 5. 2014 12:30

bob222: ,, riešenie pre svojho oblekového kamaráta,, taky mě to hned napadlo. :D
Ten periskop je dobrá vychytávka , navíc nezvětšuje obrys těla. a zřejmě to nebude žádné ulomítko.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2014 12:52

HONZIK63 píše:Protože je to v průběhu krátké doby již třetí řada kompaktu . Navíc s vestavěným hledáčkem. A všechny tři řady se navzájem doplňují.
Canon snad něco takového má jako výrobce snímačů stejně jako SONY?
Jestli nevidíš žádnou souvislost ani ji necítíš podvědomě tak mi to je líto a vlákno navrhni ke smazání.

-- 16. 5. 2014 12:21 --

Upřesnění pro náhodné čitatele : ,, Odpověď je určena redaktorovi. ,,


To se sice doplňují, ale R1 je cenově úplně mimo všechna měřítka a RX10 je taky zatraceně drahý na kompakt. Canon má G1X II, který má větší senzor, objektiv s o málo horší světelností, ale zato lepším rozsahem, lepší ergonomií a sáňkami na blesk.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 5. 2014 13:02

Jj, Canon G1X MII je fajnový foťáčik...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 16. 5. 2014 13:04

>MK - Canon má v G1X asi 4 roky starý senzor - má docela problém s přepaly např. Za další - pokud ten hledáček nebude náchylný na pokažení se, tak je to mnohem zajímavější než ten canoňácký nandávací. Soňácký vycvaknu jen tehdy, když pere slunce na display....A sáňky na blesk? Pro pána krále - proč u mýdlovky budu s sebou tahat externí blesk? Nepoužívám jej na zrcadle, proč bych to dělal u mýdlovky? A pro mně podstatné - RXIII nemá patlací display - pro mně velké plus.
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 16. 5. 2014 13:09

bob222 píše:Možno FotoABC našiel riešenie pre svojho oblekového kamaráta... ;)

Tohle mě napadlo jako první, když sem ráno viděl zmínku o tomhle kompaktu :D

lukas_highenergy.cz píše:Každopádně mít zbytečný peníze, tak pro tenhle kompakt bych rozhodně využití měl. Na hory a podobný akce by to bylo uplně super řešení do kapsy.

taky by se mi líbil, počkám jak se Panasonicu povede nástupce LX7 a jaké bude video z tohoto Sonyho, přiznám se, že ty předešlé verze sem co se videa týče moc nesledoval, tak nevím jak na tom byly :hm
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2014 13:11

pepl píše:>MK - Canon má v G1X asi 4 roky starý senzor - má docela problém s přepaly např. Za další - pokud ten hledáček nebude náchylný na pokažení se, tak je to mnohem zajímavější než ten canoňácký nandávací. Soňácký vycvaknu jen tehdy, když pere slunce na display....A sáňky na blesk? Pro pána krále - proč u mýdlovky budu s sebou tahat externí blesk? Nepoužívám jej na zrcadle, proč bych to dělal u mýdlovky? A pro mně podstatné - RXIII nemá patlací display - pro mně velké plus.


Já blesk na zrcadle používám. Existují i menší externí blesky, jako dělané na pokročilejší kompakty. Dotykový displej nemusíš používat, když nechceš.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 16. 5. 2014 13:15

Ta RX100III má blýskátko a snad takové, abych jím trochu vyhladil stíny, když fotím ve dne na slunci. To by mělo stačit. A při nízké hladině osvětlení blesk nepoužívám záměrně. A patláč? - prostě bojkot :-D
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2014 13:20

Tak to jo, to jsou neprůstřelné argumenty. Předpokládám, že na dosah blesku s GN 12 na slunci při cloně F1,8 a ISO 200 se asi ptát nemám, co?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 16. 5. 2014 13:23

kozakm: srovnavejme srovnatelne ;) az das G1X do bezne kapsy tak se muzem bavit o vetsim senzoru, lepsi ergonomii a pod. Ja si to dovolim otocit, Canon ma S120 s mensim 1/1,7"sensorem, spatne svetelnym koncem i ve srovnani s jinou 5x zoom konkurenci...atd. a cenove zacinal tam, kde je dneska prvni RX100, ktery ho porad strci do kapsy ve dne i v noci...
Naposledy upravil kultus dne 16. 5. 2014 13:32, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 16. 5. 2014 13:32

asi jsem divnej, ale u takového levelu považuji absenci sáněk na blesk za neodpustitelnou chybu - Samsung i Fuji mají třeba velmi kompaktní blesky s GN20 a když nic jiného, tak já třeba na své Fuji v interiéru používám rádiový odpalovač. To mi přijde mnohem lepší předchůdce s výklopným displejem a sáňkami pro blesk.
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků