SONY DSC RX100 III aneb jak spadl Canon z lopatky

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 7. 10. 2014 10:42

Jen technicky, obsahově fotku nehodnotím. Vyčisti si záběr, máš na to čas, takže ten lístek před cibulemi je fakt zbytečný. a protože je to cibulích, tak tu clonu klidně utáhni, protože se celý ciferník nevleze do HO. Jiná věc by byla, kdybys měl na mysli nějaký konkrétní čas, to už by se hodila menší HO, a taky větší detail. Čas je 1/500, takže klidně vrzni clonu F5 a na ISO trošku přidej, čip to snese. Znovu opakuju, nehodnotím umění.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 7. 10. 2014 13:10

Však to není umění, jen fotka pro kolegy z hodinkářského fóra - mé umělecké limity jsou nízko, to se ví desítky let:-).

S hloubkou ostrosti máš pravdu a asi to bylo to, co se mi na fotce nezdálo. Na list před hodinkami jsem ani nepomyslel... Díky!

Edit 8.10. - fotografie se ujal kamarád fotograf, měl na to jen pár minut, ale poslal mi několik připomínek (hloubka ostrosti, přepaly...) a narychlo provedené úpravy, hned je to lepší...:-). Mám se co učit, ale RX100III mne baví čím dál víc.

Ještě poznámka k ergonomii - už jsem nacvičil příjemný a pevný úchop, funguje jak při focení přes displej, tak hledáček, trochu připomíná držení pistole "nakrátko". Grip je bezva, palec mám na měkčené, k tomu určené zadní plošce, ale zaznamenal jsem drobný nedostatek - "bříško" u kořene palce na dlani se dotýká okraje zadního rolleru a stalo se mi, že jsem s ním o zoubek pootočil a na displeji se objevilo příslušné nastavení.
Přílohy
Uprava Marek 3.jpg
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 11. 11. 2014 10:00

Možná má ta fotka mouchy, ale mamince princezny se moc líbila...
Přílohy
monča.jpg
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 11. 2014 10:08

Je to cvak, no
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 12. 11. 2014 10:17

Kdyby se mamince nelíbila fotka jejího usmívajícíhose dítěte, tak by bylo někde něco špatně. A vůbec by to nebylo o fotoaparátu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 11. 2014 12:00

No, je to cvak, ale je to špatně ? Nestrkáme přece hned každou fotku do pasparty a na zeď.......
Dělat všechno jako umění je také k zamyšlení. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 11. 2014 13:04

V pohode, nabudúce neurezať nožičku a je to. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod check 15. 1. 2015 17:20

Zdravím klub majitelů foťáků Sony RX-100 . Používáte na nošení nějaké pouzdro nebo foťák jentak strkáte do kapsy či batohu? Nemyslím pouzdro, ze kterého by se dalo i fotit, nebo popruh přes krk. Prostě hledám něco kolem 300 Kč do čeho bych foťák zabalil a měl jistotu, že ho v baťohu nepoškrábu.

Jinak foťák supr, ale nejsem žádný velký fotograf, abych komentoval kvalitu foťáku. Snad jen zabudovaná wifina stojí za prt - pomalá a nechytá se signál pořádně a překopírování fotek trvá věky, pokud vůbec proběhne. Vyklápěcí display je supr, výrazně ulehčí různému krčení u foťáku a bolejících zad - například při nízkém focení ze stativu. Osobně mi z toho jako amatérovi lezou lepší fotky při nastavení priority clony než ze staré zrcadlovky Nikon D7000 s nějakým dlouhým málo světelným objektivem. Ukládaný JPG formát je s dost vysokou kompresí, takže fotky mázlé, ale alespoň mě to donutilo vyvolávat z RAW, pokud záleží na kvalitě výstupu. Pokud se jedná o momentky, nebo fotka projde velkým zmenšením, tak JPG nevadí. Video to natáčí supr, lépe než D7000 a to včetně zvuku. Akorát přídavný mirkák příšerně šumí dle srovnávacích videí na internetu, takže idea koupě přídavného mikrofonu zcela padla. Interní mikrofon je ale velice kvalitní (řekl bych kvalitnější než ten externí).
check
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 15. 1. 2015 18:27

Mám něčím vyztužené textilní pouzdro na zip. uvnitř ještě kapsička, do větší kapsy se vejde. Ale zkoušel jsem i nějaké neoprenové, pak to není o moc větší než foťák.
Neumím rozklíčovat že Ti z toho lezou "lepší fotky než..." a mázlé JPG fotky. S ostrostí JPG nemám problém, když náhodou, je to vždy moje chyba.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod check 16. 1. 2015 10:41

Nejde o optické zaostření. To je dobré -pokud tedy zaostřím ručně - automatické ostření za horšío světla (teď v zime v místnosti odpoledne nebo v noci pod žárovkou) není nic moc.
JPG mi rozmazává textury na ploše. Fotím nejvíc bedny, které jsou dýhované dřevem a to má hodně jemnou strukturu, kterou je potřeba zákazníkovi ukázat. Defaultní JPG fotka přímo z foťáku má tu texturu mázlou nebo v mlze. Na normální fotce to asi nevadí, ale pokud chce někdo produktový detail, kde se zkoumá každý milimetr, tak je to důležité. Stačí ale vyvolat z RAW do JPG s menší kompresí.
Mohl bys mi dát prosímtě link na to neoprenové pouzdro?
check
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 16. 1. 2015 11:13

Na ten rozmázlý JPG mi pomohl vypnout rozšířený dynamický rozsah.. Na hodnotu DRO off (standardně je tuším DRO auto)
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 16. 1. 2015 11:37

check píše:Nejde o optické zaostření. To je dobré -pokud tedy zaostřím ručně - automatické ostření za horšío světla (teď v zime v místnosti odpoledne nebo v noci pod žárovkou) není nic moc.
JPG mi rozmazává textury na ploše. Fotím nejvíc bedny, které jsou dýhované dřevem a to má hodně jemnou strukturu, kterou je potřeba zákazníkovi ukázat. Defaultní JPG fotka přímo z foťáku má tu texturu mázlou nebo v mlze. Na normální fotce to asi nevadí, ale pokud chce někdo produktový detail, kde se zkoumá každý milimetr, tak je to důležité. Stačí ale vyvolat z RAW do JPG s menší kompresí.
Mohl bys mi dát prosímtě link na to neoprenové pouzdro?


Aha, tak to jsem nepochopil. No, já fotím JPG a když fotím v místnosti s horším světlem bez blesku statické objekty, tak když to jde, foťák si položím abych se nehnul, lehce přicloním a fotím delším časem, pak jsou snímky ostré (a to jsem to v počátečním nadšení zkoumal podrobně). Už ale nevím, jak mám nastaven dynamický rozsah jak píše AndrewJ. Ono se to pak stejně zhorší při zmenšení a když se to dá na nějaký web, sice se snažím doostřit, ale už to není ono jako originální fotka.

Bohužel na neoprenové pouzdro odkaz nepošlu, bylo od předchozího kompaktu a kupoval jsem ho kdysi tuším v Electroworldu, mají tam ale stále slušný výběr těchhle univerzálních pouzder.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod check 21. 1. 2015 23:23

Neostrost je způsobena čistě kompresí do JPG. Formát RAW je ostřejší a lze komprimovat do JPG s menším stupněm komprese (větší soubor, ale ostřejší).

Opticky mám zaostřeno hezky. To se všehchno uplatní, jenom pokud na foto koukáš ve velkém rozlišení, žádná zmenšenina.

Zajel jsem do Elektroworldu a koupil za 169 Kč RivaCase 7024, padnul na foťák nejlépe a líbil se mi. Díky za tip na obchod.
check
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků