kompakt 4 - 5 tisíc

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod caputo 14. 5. 2014 13:20

Dobrý den, hledám kompakt pro běžné focení do práce. Bude ho používat více lidí, kteří si na různá nastavení nepotrpí. Sám se moc nevyznám. Vím jen, že Mpx není všechno ;-)
Není třeba velký zoom, ale HD video (se zvukem) se hodí. Není třeba ani spousta funkcí, které by nikdo nevyužil. Důležitá je kvalitu snímků a cena do 5 000.
Dostal jsem tip na Olypus Stylus SZ-15
http://www.photoextract.com/f/olympus-stylus-sz-15

Prosím pěkně o radu, jestli tento nebo jiný.
caputo
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod caputo 14. 5. 2014 16:41

Díky. Zkusím, jestli to projde. Strop byl 5 tisic se vším všudy i s dopravou. A jinak co říkáte na ten Olympus? Kdyby neprošel Nikon, asi bych vzal Olypmus. Ale ten Nikon se mi hodně líbí, možná si ho pořídím.
caputo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 14. 5. 2014 16:44

tak tak co se tyce kvality fotek momentalne do 5K kraluje Nikon 1 J2...ten olympus urcite nee! Pritelkyni jsem ted kupoval canon SX510, z tech neCSC a neprofi kompaktu asi to nejlepsi co se da za ty prachy sehnat. Ale jestli nepozadujes velky zoom neni ho proc brat...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 5. 2014 17:23

všeobecně je dobré vyhnout se velkému rozsahu zoomu - optická kvalita je nižší + takové objektivy spotřebují více světla a fotky z interiéru pak bývají nekoukatelné...

kdybych měl vybírat nějaký levnější kompakt, lovil bych v nabídce Canonu, nějaký ixus s menším rozsahem zoomu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod caputo 14. 5. 2014 17:33

Díky za rady. Hodně jste mi pomohli.
caputo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 15. 5. 2014 07:27

Olympus má význam až od modelu xz-10, ktotý je fakt vydarený, ale ten už je cenovo za čiarou...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 15. 5. 2014 15:09

Tak ty levne canony uz davaji stare 16Mpx CCD snimace to teprve bude nekoukatelne, "lepsi" canony stoji kolem 5000,- tak ze jestli mas fakt ten strop 5K, ber nikon 1J2, za ty prachy nemas do interieru ani exterieru nic lepsiho. A nic ve zlem, ale vzit nejaky levny kram jen kvuli tomu, ze nedam 100,- navic za postovne mi prijde jako hloupost ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pethol 14. 7. 2014 19:09

Zdravím,
doufám, že navadí, když napíšu sem, ale nechci zbytečně zakládat nové téma, když by mělo skoro stejný název :) ... Sháním náhradu za Nikon Coolpix S8100 - k vůli neuznáne záruce mi leží doma skoro nefunkční. Takže ikdyž se mi líbi Nikon 1J2, tak už tuto značku nechci. Je v této cenové kategorii do 5tis. něco srovnatelného s XZ-10? Nebo se opravdu vyplatí připlatit? Použití by bylo hlavně na dovolené a společenské akce ... Díky!
Život je hořký, bohudík !!!
Umění žít spočívá v tom, umět se včas
rozhodnout, na co se vys...t !!!
S vodkou sem se seznámil již v dětství a na svou první lásku nikdy nezapomenu !!!
Kdo si nenakrad, musí to brát jako že nevyhrál !!!
pethol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moreka 15. 7. 2014 22:18

Ja bych doporucila CANON powershot sx510 hs. Je jednoduchsi, ale da se s nim pohrat ;-) Drobni, nenarocni, prakticky zalozen : "tak do kapsy" :-)


http://m.heureka.cz/digitalni-fotoapara ... -sx510-hs/
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 16. 7. 2014 06:09

No asi takhle, holce jsem kupoval kompakt kolem 5K. Prvni ve vyberu byl nikon 1 J2, ten se ji blbe drzel byl relativne velky a tezky hlavne bez gripu. Pak XZ10 ten ani nevim proc nechtela ja ho mel a byl dobry. Nakonec si vybrala SX510 kvuli vaze a dobremu drzeni. Ja si ale myslim, ze mela vzit XZ10. Canon neni spatny, kdyz se s nim umi, ale za ty prachy uz mohla poridit lip. Mne hlavne chybi RAW, tuhle prinesla spatne exponovane fotky z dovolene, mno z jpegu uz jsem toho moc nevytahl...ale nerekl bych ze je do kapsy ani v tech uvozovkach. Pokud tedy chces neco mensiho tak XZ10
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pethol 16. 7. 2014 11:06

jj, ten do kapsy fakt není :) Ale díky. Ještě jsem narazil na Samsung a Panasonic:

http://www.megapixel.cz/samsung-wb350f
http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-sz9-cerny

Nějaké zkušenosti a názory?

Díky
Život je hořký, bohudík !!!
Umění žít spočívá v tom, umět se včas
rozhodnout, na co se vys...t !!!
S vodkou sem se seznámil již v dětství a na svou první lásku nikdy nezapomenu !!!
Kdo si nenakrad, musí to brát jako že nevyhrál !!!
pethol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 16. 7. 2014 12:33

to jsou desne kramy, na ty se vykasli! drz se spis doporuceni...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moreka 16. 7. 2014 16:24

Suhlasim s Kultusem
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pethol 17. 7. 2014 06:27

Díky :) Objednán XZ10.
Život je hořký, bohudík !!!
Umění žít spočívá v tom, umět se včas
rozhodnout, na co se vys...t !!!
S vodkou sem se seznámil již v dětství a na svou první lásku nikdy nezapomenu !!!
Kdo si nenakrad, musí to brát jako že nevyhrál !!!
pethol
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků