Kompakt do 3.000 Kč

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hanyse.k 3. 5. 2014 09:46

Ahoj všem,

fotoaparátům vůbec nerozumím, ale chtěl bych koupit nějaký foťák do 3.000 Kč, případně něco málo přes, dejme tomu do těch 3.500 Kč. Mám doma foťák Sony DSC H9, ale už se mi s ním nechce tahat, takže bych chtěl něco malého. Samozřejmě aby fotil co nejkvalitnější fotografie (vzhledem k ceně), fotím spíš příležitostně (dovolená, výlety, narozeniny apod.). Vím, že cenově jsem někde k minimu ale myslím, že nějaký dobrý foťák pro mě by se v této ceně mohl najít, takže bych vás tímto chtěl požádat o nějaké návrhy, moc díky.
Hanyse.k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 3. 5. 2014 10:19

videl bych to na neco od canonu, jinak radeji asi nic. Ted jsem vybiral pritelkyni fotak na dovcu, nakonec padlo na canon SX510, chtel jsem ji doporucit olmpus XZ-10, ktery jsem uz mel nebo nikon 1 J2, ale vybrala si kvuli ergonomii toho canona. Ten canon je takovy jednooky mezi slepejma, jestli ale najdes nejake prachy navic urcite bych investoval aspon do toho olympusu...zalezi co budes fotit, na hledacek ale zapomen...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 5. 2014 11:26

Myslim že pritlačiť a vziat ten olympus XZ- 10 je dobra volba.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hanyse.k 3. 5. 2014 18:34

kultus: Ten Canon SX510 není až tak špatný, ale je větší a má o něco horší fotografie než zmíněný Olympus XZ-10 (můj názor) a cenový rozdíl je už jen kolem 1.000 Kč, takže pokud se rozhodnu zainvestovat více, tak asi budu přemýšlet nad tím Olympusem. Samozřejmě chápu, že za cenu, kterou jsem si prvně určil nemůžu čekat zázraky. Peníze nejsou až takový problém, jen jsem myslel, že prostě do foťáku, který využívám občas, tolik peněz nedám.

bob222: No uvažuji nad ním, díval jsem se na fotografie a i vzhledově se mi líbí, je poměrně lehký a malý.


Každopádně pokud by měl ještě někdo nějaké návrhy, tak je velice rád uvítám. Díky.
Hanyse.k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 3. 5. 2014 20:58

nikon 1 J2, ale taky to neni uplne drobek
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hanyse.k 5. 5. 2014 15:13

kultus: No není to úplný drobek ale fotky z něj taky nejsou vůbec špatné. Dík za další návrh.
Hanyse.k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků