Canon G16 vs RX100

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod perdoch 8. 3. 2014 12:10

Caute,lamem si hlavu nad kupou fotaka. Fotak potrebujem hlavne na dovolenky,tj fotenie krajiny,pamiatky,portrety...
Aby zvladal co najlepsie protisvetlo a fotenie za zhorsich svetelnych podmienok a pekna kvalita foto + video.
A aby display bol dobre citatelny na priamom slnku.

Popripade doporucte iny.
Dakujem za nazory :-))
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 8. 3. 2014 14:25

ergonomicky a rychlostí ostření je lepší Canon, výstupem je lepší RX100 - ovšem jpeg z toho se mi nelíbí, kámoš to má, z rawu je to už jiné kafe.
No a pokud máš malé děti nebo psa tak tě omezí oba - bude ti chybět výklopný displej. Ne žeby se bez něj nedalo, ale s ním to jde líp,
Pak jsou tady univerzální vojáci od Olympusu. X-Z2 - ve všem o malinko horší od Canonu G16, ale má výklopný displej a sympatickou cenovku. Olympus Stylus 1 - vnitřnosti stejné jako X-Z2, lepší AF. Liší se zoomem s větším rozsahem při konstantní světelnosti 2,8 a parádním EVF hledáčkem, výklopný displej má taky.
Abys později nelitoval, stejně si ty foťáky musíš vzít do ruky, preference jsou velmi individuální, třeba mně sice imponuje RX100, ale držel se mi tak blbě, že vypadl ze hry nejrychleji ze všech, kámoš je s ním zase spokojený.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod perdoch 8. 3. 2014 17:36

Tak o velky zoom mi az tak nejde,ale vrta mi stale ten vyklopny display,okrem Z2 co by ste mi este doporucili s vyklopnym displayom do 500 eur.O tom Stylus 1 som sa docital o probleme s objektivom,ale presne netusim o co ide. Foto krajina,protisvetlo,pamiatky a pod dik
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 8. 3. 2014 18:02

Perdoch, žádný LCD displej není na přímém slunci dobře čitelný. Spíš na něm nepřečteš vůbec nic. Z tohoto důvodu bych preferoval něco s hledáčkem. Byť elektronický, na sluníčku k nezaplacení. :-)
Výklopný displej je vhodný pro dlouhána, aby při focení nemusel pořád do kolen, případně na focení broučků v trávě v nevhodném oděvu. Jinak až tak důležitý není, spíš je to starost o ulomení. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod perdoch 8. 3. 2014 18:21

Tak este mi radia ze radsej xz-2 + VF-2,pri pozerani len fotiek sa vysunie objektiv. Na G16 sa da dokupit el.hladacik ? Drahsie by to bolo,ale casom dokupit
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kejkval 9. 3. 2014 21:37

Puntík, nic v zlom, ale ty si asi fotak s vyklopnym displejom nikdy nemal, ze? Inak by si toto nenapisal.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2014 00:25

já bych nebyl až tak skeptický k použitelnosti displeje na sluníčku, mobil taky používáme i na slunci...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 10. 3. 2014 07:22

A k čemu mobil používáš na slunci Reigne? Je rozdíl natočit si mobil tak ať na něj alespoň trochu vidíš, zastínit si jej, strčit pod bundu nebo jej mít jen u ucha, ne? Foťák, mířicí na předmět Tvého zájmu těžko budeš zastiňovat slamákem atd. atd. Takže já jsem poněkud skeptický vůči Tvým vývodům....
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2014 07:27

ale jo, jen se mi ještě nestalo, žebych na displeji fakt nic neviděl (čímž netvrdím, že je to srovnatelné s hledáčkem...)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 10. 3. 2014 08:46

Na slunci je na displeji vidět prd (upřesním: obrysy ano ale ne detaily), o tom žádná. Pro vážnější práci je třeba hledáček optický nebo evf, nebo fotit jen při zatažené obloze. Taky řešení :) .
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kejkval 10. 3. 2014 10:45

Ono pre vaznejsiu pracu vseobecne, nielen na slnku je lepsi kvalitny hladacik nez displej. Otazne je, ci clovek tu vaznejsiu pracu potrebuje. Ja na slnku navolim adekvatne nastavenie displeja , potom vidim, co komponujem a kam ostrim a staci mi to. Ale hladacik je hladacik. Iny svet a clovek si to uziva.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2014 12:07

Kejkval, mám bezzrcátko s nastavitelným LCD (Sam NX 20) o kterém se říká, že na slunci má čitelnost vůbec nejlepší. Přesto - nebo právě proto - si dovolím tvrdit, že na slunci je s ním práce dost špatná. Přečíst na něm aktuální expoziční hodnoty je někdy dost tristní.
Samozřejmě při práci třeba na stativu je možné použít i jeptišku, potom je vše OK, ale opět jde o poměrně klopotnou práci. :-)
A nejen na slunci, při určitých úhlech, kdy se v lesklé ploše zrcadlí i zatažená obloha.....
Ale jo, dá se s tím žít, i moje žena mi to dokazuje, z výletu (třeba) do Benátek vždycky nějaké fotky přiveze. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kejkval 10. 3. 2014 12:46

Puntik: v tomto s tebou suhlasim. Ja som reagoval na tvoje slova, ze vyklopny displej sa velmi nevyuzije. Ja ho vyklapam skoro stale. Fotenie aj beznych zaberov je pohodlnejsie, kedze mam ruky pri tele a nie natiahnute,drzanie stabilnejsie pri hranicnych casoch, vyborna vec pri videu. Je rozdiel natacat 5-10 minutovy klip s predpazenymi rukami, alebo s pohodlne ulozenym fotakom v dlani. Starost o odlomenie displeja tiez nemam.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perdoch 10. 3. 2014 16:18

Tak G16 ma opticky hladacik,ale vyuzitelnost tak na 42 % podla testov,takze asik ako keby tam ani nebol. No stale ma to taha ku XZ-2,da sa dokupit ten hladacik,video a foto je zase horsie ako na G16,neviem ci o moc alebo len o trosku.

Kolko by ste dali na stupnici od 1-10 rozdiel kvality videa a foto XZ2 + VF-2 vs G16 ?

Iba priklad toto :
XZ-2+VF-2
video 6
foto 7
G16
video 7
foto 8
Zase pri prudkom slnku musi byt kvalita foto cez el.hladacik omnoho lepsia ako cez iba ako na G16 opt. hladaciku ked neni vidno skoro nic,co poviete ?
A este ako je to s tym ostrenim pri horsich svet.podmienkach pri XZ-2.Pisu ze nemusi zaostrit hned,mozete vysvetlit presnejsie,tj moze az na 2,3.. pokus ci ako to je presne dik
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kejkval 10. 3. 2014 18:32

Ty sa v tom zbytocne moc vrtas. Fotky xz -2 nebudu na slnku vdaka hladaciku lepsie, to je nezmysel. Kazdy displej je pouzitelny aj na slnku, jeden viac, druhy menej, ale je. Mam este stary kompakt, 9 rocny . Ma malicky displej s malym rozlisenim, ale fotit sa s tym
da aj v Chorvatsku na dovolenke. Kup si XZ-2 bez
hladacika. Je to dobry fotak za vybornu cenu. Ak
casom zistis, ze hladacik potrebujes, lahko si ho
dokupis.
Kejkval
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků