nejlepší kompakt na Full HD video

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vráta 26. 12. 2013 08:43

Dobrý den,

pokud srovnám kompakty Canon G16, Sony RX 100, Panasonic LF1a LX7, a Nikon 7800 z hlediska kvality videa, zoomování při videu a nastavování různých funkcí, jak na tom jednotlivé fotoaparáty jsou? Který z výše uvedených má nejlepší nahrávání videa?
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 26. 12. 2013 12:42

video dělá nejlíp - dá se už říct, že tradičně - Panasonic

...ovšem teď bych udělal výjimku kvůli spešl ceně http://www.kasa.cz/fotoaparat-canon-pow ... g15-cerny/
blbý je, že není skladem, ale jestli ho teď objednáš a oni ho naskladní, tak je to doma za supr cenu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 12. 2013 14:16

Měl jsem a stále mám několik Canonů a všechny mají vcelku mizerný zvuk ve videu. Panasonic/Sony to podle mě zvládají líp. RX100 mám taky, je to opticky nejlepší kompakt, co jsem kdy viděl, ale ve zvuku si myslím, že taky má rezervy.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2013 15:07

tak jsem taky schválně hledal na netu a soudě podle ukázek je opravdu na video suverénně nejlepší Panasonic LX7
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vráta 28. 12. 2013 19:34

Jak se projevují ''mezery''ve zvuku ve videu u RX100? Mám ho v hledáčku v užším výběru, spolu s Panasonic LX 7 a G16, popř. G15 od Canonu. Pro RX100 mluví nejlepší výstup ze všech kompaktů, ze kterých vybírám, proti zase to, že se hůře drží a vzhledově není tak atraktivní. LX se zdá být bezchybný , až na vykreslování hnědé a zelené. G15 je nyní za úžasnou cenu a pokud bych chtěl kompakt jenom na focení, tak už jiný nehledám. Altrnativou je G16, která má lepší video než G15, ale cenu podobnou jako RX100 a LX7.
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2013 21:14

Mně se RX100 drží dobře a vzhledově mi přijde naopak super, oproti těm různým "oldschool" Fujinám apod. ;-) Hlavně má super to, že jsem si naprogramoval tlačítka a prakticky během hodiny jsem se naučil s ním pracovat bez zaváhání. A o kvalitě výstupu netřeba mluvit, příjemně mě to (doslova) šokovalo.

Co se týče zvuku, zkusil jsem s tím nahrávat na jednom koncertu jednu skladbu, kvalitativně špatný to nebylo, ale během té skladby několikrát zvuk jakoby trochu vypadl, jako kdyby třeba hlasitost překročila nějaký limit a foťák to sám přechodně ztlumil... foťáky prostě z 90% zvuk nahrávat dobře neumí, levný kamery za 6 tisíc nahrajou zvuk líp než drtivá většina kompaktů klidně i ve vyšší cenové relaci. Čest výjimkám.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vráta 30. 12. 2013 21:12

Děkuji za názory a rady.
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vráta 8. 1. 2014 17:45

Rozhodujeme se mezi RX100 a LX7 . V recenzích jsem se dočetl o
horší světelnosti na dlouhém konci ohniska u RX100 . LX7 je na širokouhlém konci horší a na nejdelším konci ohniska zase lepší než RX100. Jak se to v praxi při focení , nebo videu projevuje? Může mi to někdo prosím vysvětlit?
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 8. 1. 2014 18:08

LX7 je o celé 1EV lepší i na širokém konci, na dlouhém o 2EV. Těžko posuzovat rozdíl v praxi, LX7 má podle DXO max. Iso 160, RX100 trojnásobek. To si musíš vyzkoušet ve stejných podmínkách, ony jsou i jiné věci než samotný výstup- třeba ergonomie ovládání, tam je Sony čistý průšvih, zase ho ale dáš do kapsy. Mimochodem, s kamarádem jsem zkusili i Canon G16 a ten vede naší hitparádu kvůli AF a celkové rychlosti - jen ta cena.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vráta 8. 1. 2014 20:26

Díky za názor. Vybraný kompakt chci k focení dětí při usínání v postýlce v přítmí a nebo klasické fotky dětí v pohybu, což můj starý kompakt nezvládá. Prioritou je super video, což má RX100 i LX7 obstojné.
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 8. 1. 2014 20:29

pokud to máš na potomky, vřele doporučuji vyzkoušet modely s výklopným displejem - tj Sony RX100II a Olympus X-Z2. Umožní ti záběry z přirozené perspektivy dítěte a to je k nezaplacení

ovšem na to přítmí v postýlce - pokud nebudeš zoomovat a spokojíš se se širokým koncem - bude jasně lepší Sony RX100
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vráta 9. 1. 2014 17:08

Co si mám představit pod pojmem široký konec a nejdelší konec ohniska?
vráta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 9. 1. 2014 17:50

široký konec = počáteční ohnisko zoomu (široký záběr)
dlouhý konec = nejdelší ohnisko zoomu (maximální přiblížení)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 1. 2014 17:56

RX100 je opticky lepší než LX7, o tom není sporu. LX7 má naopak lepší světelnost a hlavně super je těch 24mm na začátku, udělá to výrazný rozdíl. Je to těžké rozhodování. Já vzal RX100 a nelituju, ale dokážu si představit, že někomu jinému víc sedne LX7.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marrtt 28. 1. 2014 16:37

Co se týká videa, tak svého času jedině Panasonic a Sony uměly 1920×1080 / 50p (AVCHD) neboli plnej knedlík... Mám LX7 a video je u něj super a umí i zpomalené video 1280×720 / 100 fps což ani nevím, zda někdo jiný v tomto segmentu umí... Točil jsem i pár koncertů - Depešáky a Pražskej Výber a také moc gut i zvuk (na mé 50" plazmě super). Jen při natáčení venku, když víc fouká, tak to je slyšet... Škoda, že výrobce neumožňuje externí mikrofon (dotaz u Panasonicu), to už by bylo se zvukem někde jinde...
Jo a Sony RX100 a Canon PowerShot G16 umí 1920×1080 / 50p.
Nikon Coolpix P7800 a Panasonic Lumix DMC-LF1 jen 1920×1080 / 30p.
Podle mne je jediná volba a to mezi RX 100 a LX7. Canon i Nikon jsou už pro mě příliš krabicoidní (nekapesní)... No a protože se mi LX7 podařilo koupit dez DPH tak nebylo co řešit...
A nezaměňovat u videa progresivní -p- a prokládaný -i- režim...
marrtt
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků