Výběr kompaktního foťáku

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod THornych 28. 9. 2013 14:08

Ahoj / Dobrý den, jelikož mi na letišti v Praze ukradli z kufru foťáček (kompakt LUMIX, druhý fotoaparát k zrcadlovce NIKON DX60) rozhlížím se po jeho náhradě. Důležitá je především kvalita fotek a cena do cca 5.700 (věci jako GPS a WiFi neřeším). Zatím se mi líbí CANON IXUS 255HS a CANON PowerShot S100. Který z nich byste mi doporučili, popř. napadá Vás nějaká alternativa ? Moc díky za radu !!!
THornych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 28. 9. 2013 14:49

S100 určitě ne trpí přepaly, měl jsem ho 2 dny doma a vrátil jsem ho kvůli tomu. (rodinná LX2, stejné fotky vyfotila lépe-s menšími přepaly). Panasonic obecně je na tom v tomto lépe.

Co bezzrcadlovku? Nebo ta je moc velká?
Nikon J1 nebo Olympus Epm1?
Naposledy upravil vanDave dne 28. 9. 2013 15:23, celkově upraveno 2
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THornych 28. 9. 2013 15:07

Moc díky za odpověď. Opravdu bych rád něco kapesního pro zachycení momentek. teď jsem ještě koukal na: Lumix DMC-TZ30; Lumix DMC-SZ9; Nikon Coolpix L620.
Jak jsem psal, prioritou je kvalita fotek. Rád bych kovové tělo a optický stabilizator
THornych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 28. 9. 2013 15:33

Možná by stál za to Olympus Xz-1, pokud ho ještě chytneš, oproti těm ultrazoomům má větší snímač (i když oproti zrcadlovce stále malý :-) ) a supr světelnost. Jenom video je slabé.:(

http://www.mall.cz/digitalni-kompakty/o ... e?v=471600

V megapixelu ho už nemají, ale jsou tam ukázkové fotky.
http://www.megapixel.cz/olympus-xz-1/re ... sec-sample

Xz-1 se tady párkrát probíral na fóru i se zkušenostmi majitelů.

http://foto.prorecenze.cz/cz/test/digit ... -xz-1.html
A někdo si tady stěžoval na automatiku, ale už nevím v jakém smyslu.
EDIT: Asi to bylo tohle: Zhrnutí dpreview : (-) Auto ISO může používat dlouhé expoziční časy při nízkém osvětlení

digimanie.cz : Zklamáním byla automatika ISO citlivosti. Ta totiž začíná navyšovat citlivost při čase 1/2 sekundy! I přes velmi účinnou mechanickou stabilizaci je to přespříliš optimistické.

Dobré zkušenosti mám s Nikonem S8100 (nehledej ho, už se neprodává)-na to že má snímač jen 1/2,33", tak dobře pracuje se šumem. Automatika si plynule nastavuje ISO po jemných krocích. viewtopic.php?f=217&t=1151324
Nástupci (S8xxx) a vyšší modely (S9xxx) na tom budou podobně.

Tz30 by taky nemusela být špatná, mám pocit, že kvalitou odšumu na tom byla lépe než nižší třída SZ9. Mrkni na ephotozine.com Bohužel teď nejsem doma a sedím u prastarého 15" TN LCD Acer, takže si fotky z recenzí netroufám porovnávat. :-))
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 9. 2013 16:13

no, limit to přeleze cca o litr, ale vřele bych doporučil Fuji XF1

velký 2/3" snímač, EXR, kovové malinké tělo, světelnost na krátkém konci f:1,8. Doporučuji nastudovat co to je EXR, díky němuž tento kompakt přečůrá i podstatně dražší konkurenci levou zadní :-)

cenová vychytávka: při nákupu na megafoto.cz na IČO lze nakoupit bez dph tj v tomto případě do 6k, Jediná nevýhoda je zkrácení záruky na jeden rok. Nijak to nesouvisí s pozdějším daňovým přiznáním.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THornych 28. 9. 2013 16:40

van Dave: Moc díky za další tip. Olympusy obecně moc nemusím (dosud jsem měl 2 a ani s jedním jsem nebyl spokojen), ale rád si nechám poradit a dám předsudky stranou. Slabé video mě netrápí - foťák používám pro focení , ne pro natáčení :-)

region: ten X-F1 nevypadá vůbec špatně, ale jako 2. foťák k zrcadlovce je pro mě docela drahý :-(
THornych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 28. 9. 2013 17:55

v tom případě bych sáhnul po tom Canonu S100

přepalům předejdeš buď korekcí expozice, nebo už i samotným výběrem vhodného způsobu měření expozice
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THornych 29. 9. 2013 06:35

Jak tak prohlížím weby a pročítám recenze, tam mi kandidáti přibývají,místo aby ubývali :-(
Aktuálně je to:
CANON IXUS 255HS
CANON PowerShot S110
Lumix DMC-TZ30
Nikon Coolpix L620
Nikonem S9500
Olympus Xz-1
Olympus Xz-10

Můžete mě od některého zradit ? :-)
THornych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 29. 9. 2013 07:51

Já se považuju za eléva a dost často se zdráhám otevřít hubu, ale nechápu, jak si člověk se zkušenostmi práce se zrcadlovkou může vzít do hledáčku S9500, 18MPx příšeru se světelností 3,4 - 6,5 a požadovat kvalitu...
Jestli nechceš řešit přepaly a WB, tak si vem jeden z Olympusů.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 9. 2013 08:06

nie:
CANON IXUS 255HS
Coolpix L620
Nikon S9500

DMC-TZ30: jedine ak chces maly vreckovy ultrazoom a s tym, ze kvalita nic moc (stary TZ20 bol lepsi)

Z dany kompaktov Canon S110, alebo S100 .. ale tie nie su UZ (neviem, z toho vyberu mam pocit, ze chces UZ)

Ak chces slusny kompakt a nepotrebujes dlhe ohniska tak mas Lumix LX7, LX5 (ak sa da zohnat). Olympus XZ-1, XZ-2

-- 29. 9. 2013 09:08 --

reign píše:cenová vychytávka: při nákupu na megafoto.cz na IČO lze nakoupit bez dph tj v tomto případě do 6k, Jediná nevýhoda je zkrácení záruky na jeden rok. Nijak to nesouvisí s pozdějším daňovým přiznáním.

Nevies, ci to plati aj pre megafoto.sk ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 9. 2013 12:19

mělo by, jde o to, že to je německá firma
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THornych 29. 9. 2013 15:28

Moc všem děkuji za rady, alespoň se mi zúžil výběr.

To rousini - podrobnosti jednotlivých foťáků jsem nestudoval, vycházel jsem pouze z recenzí (Megapixel, d-Test, ephotozine.com atd.), kde všechny uvedené modely dopadly slušně

To itokar - ne, UZ nehledám, úplně mi postačí zoom okolo 5x. LX-5 a LX-7 jsou pro mě bohužel cenově mimo :-(

Ještě jednou všem moc díky !
THornych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 29. 9. 2013 15:56

THornych: sry, že to vyznělo trochu ostře, nemyslel jsem to osobně. Recenze e-shopu nebude nikdy negativní - zboží by se stalo ležákem.
Jinak v kategorii profikompaktu bych se nebál bazarovky. Předpokládám vyšší kvalitu komponent a tedy i životnost, ale to vařím z vody...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 9. 2013 16:32

Este ma napadlo vo vypredaji napr. nieco ako E-pl1, E-pl3 so setakom alebo Nikon 1 so setakom. Cena tak 200-250e myslim si .. inak sa mi zdalo ze LX5 by sa dal niekde zohnat do 250e .. ale neviem. LX7 je najnovsi, ten bude drahsi, to je jasne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THornych 30. 9. 2013 10:36

Tak nakonec to vyhrál OLYMPUS XZ-10. Podle recenzí by měl být slušný, v ruce mi sedí dobře, ovládání + rozměry taky vyhovují. Pro dané účely (focení momentek) snad poslouží...

Ještě jednou všem moc děkuji za rady a tipy !!!
THornych
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků