Fujifilm X20

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Big.T 2. 6. 2014 20:27

Jeste jsem kouknul na dprewiew na vystupy u X10 a v porovnani s XZ-1 je na tom s ostrosti na pytel. Sum by celkem sel, ale ostrost je nekde jinde. A to jak jpeg, tak raw. Stale vaham, zdali nesahnout po Oly XZ-2. Kazdopadne jsem X20 vyradil z vyberu a zustava mi tam uz jen X10 a nebo ten Oly. U nej me laka vyklopny displej a i cena je temer o 2k nizsi. Kdyby alepson clovek vedel, ze si s tim odsumovanim (rozmazanim) poradi napr novy firmware. A to jak u X10, tak i u X20. Bude-li vubec jeste nejaky

-- 2. 6. 2014 21:07 --

Co by me ale skutecne zajimalo, zdali si nektery z uvadenych dokaze poradit v takovychto pekelnych svetelnych podminkach? Zdali bude vubec schopen zaostrit a exponovat? Co myslite? http://the-aardvark.cz/god-seed-cult-luna-foto
Big.T
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 2. 6. 2014 22:49

Na DPR je u porovnání RAWu z X10 problém, že použili konvertor, který je nedokáže korektně zpracovat (z hlediska ostrosti). I JPEGy přímo z foťáku jsou ostřejší. Ale třeba v porovnání s XZ-1 bych fakt neřekl, že je X10 horší. To se může zdát při zkoumání nějaké zřetelné textury, ale stačí se podívat na nějakou jemnou strukturu a najednou je situace opačná, X10 zachovává detaily, zatimco XZ-1 hrozně patlá. Osobně mám radši konzistentní fotky, kde možná maximální ostrost není tak velká, ale zase nehrozí, že na fotce je jeden objekt ostrý a hned vedle je rozpatlaná kaše. Při zpracování RAWu je sice z XZ-1 možné dostat na nízkých citlivostech víc detailů, ale je to poznat jenom na velkých formátech. Naopak lepší kvalita X10 na vysolých citlivostech se může projevit i při běžném prohlížení na monitoru nebo tisku malých formátů. XZ2 už má sice snímač prakticky srovnatelný s X10 a k tomu lepší světelnost, ale zase mu chybí ten hledáček...otázka je, jak moc je u X10 použitelný (píše se o něm na jedné z předchozích stránek), ale pořád lepší než nic.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 2. 6. 2014 23:50

Jinak ještě dodám k tvému předchozímu postu, že ty Fujiny a Olympusy maj na širokém ohnisku prakticky\ stejnou světelnost jako RX100, takže její výhodu většího snímače nedoženou, to až na delších ohniskách, kde mají světelnost lepší. S hledáčkem existuje ještě Nikon P7800, který má pokud vím stejný čip jako Oly XZ-2. Ale nevim, jestli už taky není nad cenovym nebo velikostnim limitem. Navíc jeho předchůdce P7700 měl údajně problémy s ostřenim v horšim světle (ale už nevim kde jsem to četl, tak za tuhle informaci neručim), tak je otázka, jetli to Nikon napravil.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Big.T 3. 6. 2014 06:25

Ted jsem jeste objevil moznost koupe X-E1 s pevnou 35/1,4 vcetne rocni zaruky za necelych 20tis. To me hoodne navrtalo. To by bylo jeste o nejaky ten level vyse. Asi bych si i ten navyseny rozpocet zduvodnil. :-)
Big.T
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Big.T 3. 6. 2014 16:17

Tak to nakonec skutecne vyhral X-E1 s FUJINON XF35mm F1,4 R. S dokoupenou dvouletou zarukou za 20tis. Verim, ze toho navyseni rozpoctu na nakup proti X20 nebudu litovat. Prece jen je to jina trida. Navic ten objektiv je pri te cene k tomu vlastne temer zdarma.
Big.T
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2014 17:24

snad nebudeš zklamán z výkonu AF, vybral sis totiž celkem hojně kritizovanou sestavu, ač opticky lahůdkovou... dej pak vědět o nově nabytých zkušenostech, celkem mě to zajímá
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Big.T 3. 6. 2014 17:43

Tak o pomalejsim AF prave u tohoto setu jsem cetl, alo co vim, tak to bylo ve starsich fw. Postupnym upgradem fw se tato chyba vyrazne zlepsila.
Big.T
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 6. 2014 19:11

No, jen doufej. Každopádně ti to přeju. U Fuji je problém najít relevantní informace, Fuji useři dost nadstandartně trpí owner syndromem, takže info se nese v duchu "update firmware přinesl revoluční zlepšení AF, v podstatě se není kam posunout" a po pár měsících přijde "nový model se zásadně vylepšeným AF, čímž výrobce vyslyšel stížnosti na problematický AF předchozího modelu"
reign
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků