Canon G1X MkIII

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 29. 12. 2017 13:42

Skusil som aj cez Adobe DNG converter - ta ista chyba ako LR 6.14
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 29. 12. 2017 13:49

Pak se jim to opravdu nepovedlo a budou opravovat, jen je škoda že se to do LR už nedostane a bude třeba převod v novějším DNG konvertoru.

Taky si s tím hrají
https://www.dpreview.com/forums/thread/4238946
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 1. 2018 15:26

Po par tyzdnoch s G1X MK3 mozem konstatovat, ze som rad, ze som predal Sony RX100 MK3 a isiel do Canonu. Na to, naco som ho kupoval, vylety a turistika je vo vestkych ohladoch vdaka APSC lepsi. To vsetko pri zachovani kompaktnosti - este sa zmesti aj s puzdrom Lowepro Dashpoint 20 do vrecka vetrovky.

Zaroven je ovela lepsia ergonomia, ovladanie a samozrejme hladacik. Minusom je cena a mizerna svetelnost, takze v interieroch dohana Sony vdaka svetelnosti objektivu nevyhodu 1" cipu.

porovnanie Sony vs Canon, 100% vyrez bez uprav, casovy odstup medzi fotkami je leto vs januar
Přílohy
RX100 MK3 vs G1X MK3.JPG
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Luckyghost 9. 1. 2018 23:27

Jak je na tom s ostrostí při maximálním odclonění?

Já už se opakuji, ale předchůdce je na plnou mazanice a skoro vše cloním +1EV. Takže mám světelnost f/2,8 - 5,6. S tím že těch 2,8 je jen na 24mm, takže od nějakých 35mm nehoru to potřebuje f/3,5 - 5,6
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2018 07:10

Som sluzobne mimo, ale ked budem doma tak urobim a postnem nejake fotky na plnu dieru.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 15. 1. 2018 15:18

Luckyghost píše:Jak je na tom s ostrostí při maximálním odclonění?


Posielam ti cvaky z ruky na min. a max. ohnisko a plnu dieru (len konvertovane cez LR do JPG):
https://www.dropbox.com/s/5o000hxmqqwew ... 7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/217ia1xm2290p ... 5.jpg?dl=0
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Luckyghost 16. 1. 2018 20:12

To vypadá lépe jak předchůdce. Minimálně na dlouhé ohnisko určitě.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 1. 2018 15:43

Porovnanie obrazu s G7X MkII - tak nejak bez prekvapenia: https://www.dpreview.com/articles/84324 ... nd-g7-x-ii
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 1. 2018 16:52

landov píše:Po par tyzdnoch s G1X MK3 mozem konstatovat, ze som rad, ze som predal Sony RX100 MK3 a isiel do Canonu. Na to, naco som ho kupoval, vylety a turistika je vo vestkych ohladoch vdaka APSC lepsi. To vsetko pri zachovani kompaktnosti - este sa zmesti aj s puzdrom Lowepro Dashpoint 20 do vrecka vetrovky.

Zaroven je ovela lepsia ergonomia, ovladanie a samozrejme hladacik. Minusom je cena a mizerna svetelnost, takze v interieroch dohana Sony vdaka svetelnosti objektivu nevyhodu 1" cipu.

porovnanie Sony vs Canon, 100% vyrez bez uprav, casovy odstup medzi fotkami je leto vs januar


Ja na tom Sony vidim vice detailu teda v nekterych castech (treba na strese, jinde zase ne, ale cekal jsem vetsi rozdil) i pri tech podminkach. Nejde asi porovnavat pri rozdilnem svetle, ktere jeste navic pri zhorsenych svetelnych podminkach zpusobi vice sumu.

Ale jinak hodne parady s novou hrackou preju ;)

-- 25. 1. 2018 17:04 --

Ondrej Bobek píše:Porovnanie obrazu s G7X MkII - tak nejak bez prekvapenia: https://www.dpreview.com/articles/84324 ... nd-g7-x-ii


Dalo se cekat pri te svetelnosti objektivu na III. Cekal jsem vetsi rozdil ve prospech APS-C nicmene.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 1. 2018 17:43

Sony uz nemam, tak neviem porovnat za rovnakych podmienok. Ako vravim, mizerna svetelnost ho diskvalifikuje v interieroch.

No a vratim sa k tej ergonomii. G1X3 je konecne kompakt, ktory sa mi naozaj drzi vyborne (vzhladom k jeho velkosti). Ked to porovnam s predoslymi Oly XZ1 alebo Sony RX100III, tak to je ako zrkadlovka :-)
No a hladacik je konecne pouzitelny, pretoze aj Sony ho mal, ale bol maly a trebalo ho z tela vytiahnut - preto som ho pouzival dost malo, no a zase fotenie cez displej je totalne o nicom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 1. 2018 10:40

Jasne, chapu.
No, vzdyt ona to zrcadlovka je vlastne ten novy Canon, ale jen bez zrcatka :D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 2. 2. 2018 10:29

https://www.dpreview.com/articles/84324 ... nd-g7-x-ii

G1XIII je na dlouhém konci slušně ostrej i na plnou díru, to je tak jediný pozitivum. Ale širokej konec s neostrými kraji a výraznou aberací, k tomu nevýhoda ve světelnosti... jako za mě fakt ne... za necelých 30k.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 3. 2. 2018 21:25

Almik:

Dival jsem se na ten test a rozhodne bych nerek ze je sirokej konec nejakej tragickej. Naopak si myslim ze je to z kategorie "drahy kompakt" to nejlepsi co se da koupit. Jestli je cena adekvatni, to si musi zhodnotit kazdy sam.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 3. 2018 12:04

landov píše:Uz mam novy kus G1X MK3 a robi to iste ako som popisoval v poste z 22.12. Zaroven som odsledoval, ze su takto "postihnute" v LR 6.14 iba subory na ohniskach od cca 27 do 40 mm.
Tiez sa mi nechce verit, zeby som mal 2 fotaky s tou istou vadou (aj ked vsetko je mozne, pisal som aj na podporu Canonu - zatial nic).

Teraz som si stiahol trial Luminar 2018 (ktory popdporuje RAWy z Gx MK3) a tam su vsetky fotky OK ( ktore su v LR vadne).
Takze v DPP su OK, v Luminar 2018 su OK - takze predsa len asi bude problem v LR 6.14

Takze Adobe uznalo, ze je problem u nich oprava bude v najbilzsom update...len skoda, ze mam posledny standalone LR 6.14. No kvoli tomu zatial urcite nepojdem platit vypalne CC.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 12. 2019 12:05

Presne po 2.rokoch s tymto kompaktom musim konstatovat, ze mi vyhovuje aj napriek svojim limitom v svetelnosti.
Uz samotnym kladom je to, ze so mnou vydrzal uz 2 roky a jeho "nastupca" je v nedohladne :lol:
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků