Sony RX 100 III a jej alternatívy

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Erikkko 1. 3. 2016 10:46

Zdravim vas,

Planujem kupit prakticky kompakt ako alternativu za dlsr aby som nemusel mat so sebou vzdy batoh.

kriteria
- cena do 700 EUR / 19 000 CZK
- idealne co najmensi
- s hladacikom
- s kvalitnym vystupom

Moj vyber je zatial RX 100 III, som ale zvedavy ci mate nejake dalsie alternativy :-)
Erikkko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 3. 2016 15:05

Canon G5x, Panasonic LX100, Panasonic ZS100, niektore bezzrkadlovky Olympus, Fuji, Sony, Panasonic - aj ked rozmerovo su vzdy vacsie ako kompakty... RX100III je kazdopadne super volba.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 9. 5. 2016 07:22

Vesměs souhlasím s Ondřejem, jen se prosím tě vyhni Canonu G7X, vybral jsem ho do práce a byla to chyba. Ve srovnání se Sony RX100 I, který tu máme taky, méně spolehlivě ostří především na krátké vzdálenosti, ostří i pomaleji, celkově je pomalejší a má krkolomné ovládání, kolečko korekce expozice je tak tuhé a tak nešikovně přístupné pro palec, že je v reálu nepoužitelné. Možnosti nastavení u SONY RX... jsou taky rozsáhlejší. Napsal jsem na něj malou recenzi na heuréce:

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... e/#section (Vít Almer)

Takže za mě bych se vyhnul i G5X, což je v podstatě to samé, jen s hledáčkem a trochu lepší ergonomií.

-- 9. 5. 2016 08:26 --

teď koukám, že podle datumu už je to asi s křížkem po funuse :-)
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 9. 5. 2016 08:22

V každom prípade zaujímavý protinázor, doteraz som všade čítal v recenziách na G7X len nadšené komenty...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Erikkko 9. 5. 2016 08:52

Zvíťazil u mňa sony rx100 mk3 a som rád že som sa tal rozhodol. Myslím že je to naozaj špička vo svojej kategórii.

ďakujem za komentáre
Erikkko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 9. 5. 2016 11:09

bobe, já právě taky, proto jsem zavelel a firma ho koupila... čekal jsem víc. Věděl jsem, že na makro to není, ale tak na 10-15 cm by to mělo umět zaostřit, v reálu je to ale fakt problém a to opravdu ostřím na kontrastní body, je jasný že na jednolité ploše se to nemá čeho chytit. Manuální ostření je úplná tragédie, to je nepoužitelný, ukroutil by ses tím zadním kolečkem k smrti. A je toho víc... Zmiňovaná výdrž baterie je ve výsledku to poslední co mi vadí.

-- 9. 5. 2016 12:12 --

Erikkko myslím že ses rozhodl správně, pokud nejsou peníze problém, je to dobrá volba pro každýho kdo chce foťák do kapsy s co nejlepším výkonem.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraida 12. 6. 2016 16:11

Almik píše:Vesměs souhlasím s Ondřejem, jen se prosím tě vyhni Canonu G7X, vybral jsem ho do práce a byla to chyba. Ve srovnání se Sony RX100 I, který tu máme taky, méně spolehlivě ostří především na krátké vzdálenosti, ostří i pomaleji, celkově je pomalejší a má krkolomné ovládání, kolečko korekce expozice je tak tuhé a tak nešikovně přístupné pro palec, že je v reálu nepoužitelné. Možnosti nastavení u SONY RX... jsou taky rozsáhlejší. Napsal jsem na něj malou recenzi na heuréce:

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... e/#section (Vít Almer)

Takže za mě bych se vyhnul i G5X, což je v podstatě to samé, jen s hledáčkem a trochu lepší ergonomií.

-- 9. 5. 2016 08:26 --

teď koukám, že podle datumu už je to asi s křížkem po funuse :-)


S názorem vyhnout se Canon G5X si dovolím nesouhlasit a to se týká i Canonu G7X. Vybíral jsem kompakt k zrcadlovce strávil jsem výběrem mnoho hodin a zkoušení v megapixelu. Koupil jsem právě Canon G5X a dělá lepší fotky jak zrcadlovka se setovým objektivem třeba 18-105mm . Jde o výslednou fotografii ovládání jako důvod moc neberu je to otázka návyku. Sony RX 100 má ovládání trochu jiné a výslednou fotografii skvělou ale obrazově se RX100 III vs G5X nebo G7XII srovnatelné, vím o čem mluvím měl jsem na zapůjčení oba. Rovněž nesouhlasím z ostřením ostří okamžitě na nic nečeká a spolehlivost na manuál s výběrem ostřícího bodu bezchybné, na auto při složitých scénách občas netrefí ale to dělá i sonyčko to není vada ale normální reakce. Já jsem se právě rozhodl pro G5X protože mě nevadí že je větší a nevleze se mě do riflí ale má perfektní hledáček a dotyk displej kde si ukážu tam zaostří a vyfotí. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného ale RX 100 i G5X jsou skvělá volba.
kraida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frnak 19. 8. 2016 11:04

Asi už to není aktuální, ale také jsem měl toto dilema.

Nakonec po dlooooooooooooooouhem zkoumání jsem udělal to samé. Rx100 m3. Skvělé výsledky, mnohými opomíjený hledáček, ale hlavně opravdu super fotky a videa.

Hledáček jsem ocenil toto léto několikrát, kdy na plném slunci fotit přes displej, nemožné. více než 20 let jsem fotil na zrcadlovky a hledáček je prostě hledáček :-D

Jinak máme i na Facebooku skupinu pro CZ a SK uživatele řady RX100... tak se přidejte :-) ať je nás víc a nebojíme se Canonu nic :-D

https://www.facebook.com/groups/RX100CzSk/
Podpis
frnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 8. 2016 11:31

Canonu sa treba bat? LOL :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 20. 8. 2016 08:52

8-D A potom, že si takýto ľudia nezaslúžia výsmech. A že je to len pri Fuji a Olympuse... :roll:
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 21. 8. 2016 07:53

Ale ako som pozrel - v tej FB skupine ste fakt všetci z SK a CZ :-D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 21. 8. 2016 10:07

výsmech si zaslúžia aj tí, čo nevedia gramatiku svojej rodnej reči, radšej sa ju bež doučiť namiesto spamovania - správne je "takíto ľudia"
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 21. 8. 2016 10:17

Lezym Ty v zalutgu, vzak? Tesi ma to :-D
Roman_Skamene
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků