EGLOBALCENTRAL, EGC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wildmanfuc 17. 1. 2019 01:53

Ceny objektívov za tú dobu čo som bol v ľade teda riadne išli hore a preto uvažujem nad kúpou z EGLOBALCENTRAL.EU.photo manipulation tutorials Nájde sa niekto na tomto fóre, čo ma uvedie do obrazu a má skúsenosti s EGC? Reklamácie, DPH, clo, kvalita, originalita, … .
Naposledy upravil wildmanfuc dne 18. 1. 2019 00:55, celkově upraveno 1
wildmanfuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 1. 2019 07:06

https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 1. 2019 11:28

wildmanfuc píše:Ceny objektívov za tú dobu čo som bol v ľade teda riadne išli hore a preto uvažujem nad kúpou z EGLOBALCENTRAL.EU. Nájde sa niekto na tomto fóre, čo ma uvedie do obrazu a má skúsenosti s EGC? Reklamácie, DPH, clo, kvalita, originalita, … .


Originalita čeho? Tvýho dotazu? :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex 01 17. 1. 2019 12:13

Alex 01 píše:Dobrý deň, poraďte mi.

Pred tridsiatimi rokmi som prestal fotiť (rozchod s frajerkou, zanevrel som na fotokomoru). Po päťdesiatke som si povedal: je čas pustiť sa do toho znova. V „novom svete“ začínam pri zemi, mám GX80 a chcem k nej: Panasonic Leica DG Summilux 15 mm f/1,7 ASPH.

Ceny objektívov za tú dobu čo som bol v ľade teda riadne išli hore a preto uvažujem nad kúpou z EGLOBALCENTRAL.EU. Nájde sa niekto na tomto fóre, čo ma uvedie do obrazu a má skúsenosti s EGC? Reklamácie, DPH, clo, kvalita, originalita, ... .

Viem, že to už bolo rozoberané x-krát, no pokým sa tým preklikám, tak manželka mi príde na môj „Leica fond“. Za všetko konštruktívne ďakujem.


Ľudia, už som tu zas. Dobrý deň.
V princípe nie som žiaden hnidopich, no prekvapili ma recenzie Panasonic Leica DG Summilux 15 mm f/1,7 ASPH., ktoré ho popisujú ako veľmi SKRESĽUJÚCI objektív.

Prečo to píšem: Nedávno (pred GX80) som mal na vyskúšanie Canon G7X Mark II(jednopalec vs MFT) a tento som okamžite vrátil, pre neskutočné sférické skreslenie už vo fotoaparáte upravených fotografií. Neskôr na GX80 mi to 12-32 nerobil vôbec (no+-, ale nepozorovateľné). Nerád by som to zažil opäť.

PanaLeica je už zaplatená a na ceste z EGC, neskoro plakať. Vráti mi niekto z Vás pokoj do duše? Ďakujem.

P.S. Isto v živote riešim závažnejšie problémy ako objektív, no záľuba je záľuba.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 1. 2019 12:22

Toho Paňáka si VŠICHNI majitelé velice pochvalují, takže bych to neřešil.
Nějaký zkreslení tam asi je (co je to "velmi"??), nicméně nikdo si na to v praxi nestěžuje (resp. ještě jsem na takovou výtku od reálnýho uživatele nečetl - o ten objektiv se docela zajímám).
Takže vyzkoušej a pokud by to zrovna pro tebe byl nepřekonatelnej problém, tak ho vrať.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 1. 2019 13:47

Klid, určitě budeš spokojenej. Patrně jde o to, že má některá zkreslení korigována softwarově. A to ti garantuju, že prostě nemáš šanci na reálných fotkách vidět.

Já ten objektiv mám, a je příjemně ostrej, lehounkej, pěkně zpracovanej. Na street foto má krásně udělanou kovovou clonu, takže můžeš mít foťák v kapse/tašce jen s clonou a mít ho pohotově po ruce.

Kvalita obrazu tohoto objektivu je více než dobrá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Alex 01 17. 1. 2019 14:00

Ďakujem, svet ožil.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 1. 2019 14:02

:-)

Pokud máš rád tuhle ohniskovou vzdálenost, tak budeš podle mě hodně spokojenej.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Alex 01 18. 1. 2019 14:53

Alex 01 píše:Dobrý deň, poraďte mi.

Pred tridsiatimi rokmi som prestal fotiť (rozchod s frajerkou, zanevrel som na fotokomoru). Po päťdesiatke som si povedal: je čas pustiť sa do toho znova. V „novom svete“ začínam pri zemi, mám GX80 a chcem k nej: Panasonic Leica DG Summilux 15 mm f/1,7 ASPH.

Ceny objektívov za tú dobu čo som bol v ľade teda riadne išli hore a preto uvažujem nad kúpou z EGLOBALCENTRAL.EU. Nájde sa niekto na tomto fóre, čo ma uvedie do obrazu a má skúsenosti s EGC? Reklamácie, DPH, clo, kvalita, originalita, ... .

Viem, že to už bolo rozoberané x-krát, no pokým sa tým preklikám, tak manželka mi príde na môj „Leica fond“. Za všetko konštruktívne ďakujem.


Môžem ešte pridať otázku?
Má GX80ka niečo ako micro adjustment ? Hľadám v nastavení AF, nenachádzam. Keď mi bude nový objektív robiť „back, front focus“ ... ,
alebo je v tele objektívu PanasonicLeica 15/1,7 ? Či už by som chcel priveľa ?
Ďakujem.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 18. 1. 2019 15:15

Bezzrcadlovky microadjustment nepotřebují.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 1. 2019 22:37

Dnes mi z EGC dorazil kurýrem obj. Pana 45-150mm. Žádné clo či DPH jsem nedoplácel.
Přišlo to od objednání za 11 dní.
Takže za mě dobrý...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex 01 26. 1. 2019 09:01

Pozdravujem všetkých a prajem pekný víkend.
Tak teda: objektív Panasonic LEICA DG SUMMILUX 15mm F/1.7 ASPH, už mám doma. Od momentu zaplatenia (353EUR) – PayPal na EGC – až k prvej fotografii prešlo desať dní a to som ešte pomáhal vyťahovať kuriéra GLS zo záveja.
Fotím a testujem v rôznych podmienkach, no prvý dojem je absolútna dokonalosť. K zásielke: tak dokonale zabalený balík som v živote nevidel, čistá monkónia. Žiaden prach, odtlačky, škrabance či poprelepované izolepom. Musím dodať, že filter Hoya Fusion z Fotolabu mi došiel z BL (do KE !) v rozlomenej a poškodenej krabičke. Čína stúpla u mňa do vesmíru. Neskôr napíšem ďalšie dojmy.
P.S. Žiadne clo ani DPH, Odkaz na EGC:
https://www.eglobalcentral.eu/panasonic ... black.html
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 1. 2019 10:07

https://www.eglobalcentral.eu/panasonic ... ck-en.html

Nie všetko sa oplatí, u nás a stojí rovnako ako tam po zľave
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex 01 26. 1. 2019 11:48

Viem, že je to tak a isto to má (kúpa v EGC) aj svoje úskalia. No ja mám len radosť, že za relatívne lacný(?) groš si môže aj obyčajný človek dopriať kvalitnú výbavu.
Na porovnanie:
https://www.eglobalcentral.eu/panasonic ... -lens.html
https://www.prolaika.sk/e-shop/panasoni ... 1388.xhtml

Za tento rozdiel mám opäť na EGC veľmi dobrý portrétny objektív. Samozrejme je tu aj otázka etiky. No IPhonu (obrazne) je tiež jedno, koľko fotoservisov položil na kolená a v Spišských párkoch nenájdem teľacinu, ale GMO z USA.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 26. 1. 2019 15:28

Alex 01 píše:Samozrejme je tu aj otázka etiky. No IPhonu (obrazne) je tiež jedno, koľko fotoservisov položil na kolená a v Spišských párkoch nenájdem teľacinu, ale GMO z USA.

Hezky.Je to tak. Moc mě potěšilo, že si to takhle uvědomujete. Že vidíte ty strany obě.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků