EGLOBALCENTRAL, EGC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alex 01 11. 1. 2019 08:06

Dobrý deň, poraďte mi.

Pred tridsiatimi rokmi som prestal fotiť (rozchod s frajerkou, zanevrel som na fotokomoru). Po päťdesiatke som si povedal: je čas pustiť sa do toho znova. V „novom svete“ začínam pri zemi, mám GX80 a chcem k nej: Panasonic Leica DG Summilux 15 mm f/1,7 ASPH.

Ceny objektívov za tú dobu čo som bol v ľade teda riadne išli hore a preto uvažujem nad kúpou z EGLOBALCENTRAL.EU. Nájde sa niekto na tomto fóre, čo ma uvedie do obrazu a má skúsenosti s EGC? Reklamácie, DPH, clo, kvalita, originalita, ... .

Viem, že to už bolo rozoberané x-krát, no pokým sa tým preklikám, tak manželka mi príde na môj „Leica fond“. Za všetko konštruktívne ďakujem.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 11. 1. 2019 08:52

To je snadné:
1-můžete ušetřit za proticenu pravděpodobné účasti na neodvedení DPH
2-můžete ušetřit za cenu záruky, kterou i pokud bude funkční asi nebudete mít tendenci v případě potřeby využít
3-vystavujete se riziku, že zboží zůstane někde na celnici a bude se řešit, kdo to DPH doplatí - prý to eglobal platí nicméně je to jen info z netu, které může být lehce zmanipulované - přece jen ty uživatelské recenze nejsou nic, co by stálo za důvěru, mnohdy si to firmy píší samy
4-reálné zkušenosti: z oblasti foto mohu potvrdit jen jeden objektiv z loňského roku, který dorazil OK, ten však byl místo cca 9000 za cca 5000 takže velký rozdíl a celkově levnější kategorie než ten Váš - z ne-foto oblasti mám z doslechu info o tom, že zásilky chodí, nikdo je nekontroluje ...co je logické, protože jak lidí na Slovensku tak u nás v Česku a ostatně i v celé EU jsou majoritně líné kůže, vím ale o několika případech, kdy přišlo zboží nekvalitní či se zkazilo a samozřejmě na reklamaci to nikdo nikdy neposlal.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2019 09:05

DPH/Clo - neplatis, platis len cenu na eshope + doprava
Kvalita - neviem co tym myslis, ja som odtial objednal uz dost veci a vzdy bez bez problemu, neposkodene
Originalita - Uz pomaly dva roky objednavam len Olympusy, ale nemyslim, z ekupujem faky. Vsetky idu bez problemov zaregistroval v Olympus Clube, predlzi to zaruku a podobne.
Reklamacia - nikdy som problem nemal, ale viem o ludoch ktori ano, aj tu na fore. Niektore veci odtial by som sa mozno bal viac, objektivov sa bojim menej, pretoze zvycajne vydrzia viac nez ten 1 rok na ktory sa vztahuje zaruka. V kazdom pripade, minimalne v tomto smere je to isty risk

Raz som akurat potreboval stornovat objednavku, pretoze polozku nedokazali mesiac naskladnit a nebol s tym ziadny problem. Cize moje skusenosit su rozhodne pozitivne, ale rozhodne narazis aj na vela negativnych. Nie je to Alza :/

Ono to zalezi aj kolko vies usetrit. Kvoli par euram by som sa na to vykaslal, ale Olympus som tam nakupoval takmer za polovicu a to uz za nejaky risk stalo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaroh 11. 1. 2019 12:45

Hmm, mne to na eglobalcentral.eu nič od Olypmpusu neukazuje... čo robím zle?
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2019 13:31

Olympus bol odtial asi pred rokom stiahnuty.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirecmu 11. 1. 2019 15:09

Kupoval som odtial už 4 objektivy z toho 2 sigmy. Vsetko prislo kurierom. Originalne kusy. Ja osobne som zatial nemal problem. Cena bola taka, že pokial by som aj musel dat opravit na svoje naklady stale by som bol v pluse. A uprimne, co sa týka objektivov, tie 2 roky drvivou vacsinou vydrzia.. Potom mi je to už jedno. Niekedy maju rozne kupony, specialne akcie. Tak som vychytil aj Sigmu 85 1,4 ART za 770€..
mirecmu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 11. 1. 2019 19:27

E global posiela z EU, takže dph a clo nie je starosť kupujúceho. colníci nesledujú bežný tovar vo voľnom obehu v EU. Doteraz mi prišli 3 objektívy a nejaké ďalšie veci kuriérom až do práce. No problem. Reklamáciu som neriešil, viem že reagujú od iných. Vrátenie som tiež nerobil. Nebol dôvod. Bacha, nie všetko sa tam až tak moc oplatí, treba porovnať z viac zdrojov. Ale napríklad olympus 12-40 tam bol za 540, keď tu chceli zaňho liter. Niektoré firmy dnes ani nemá v ponuke. Každý si musí prebrať mieru rizika, ja som spokojný. Napr. nový sony 55-210 stál menej ako stoja orajbané kusy na bazoši.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 12. 1. 2019 09:11

Neposílají vše z EU.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 1. 2019 11:00

chvd píše:Neposílají vše z EU.

Je to možnė, ja som bral z .eu a všetko zatiaľ bolo odoslanė z eu. Ale nevylučujem že niečo ide priamo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 1. 2019 10:58

chvd píše:Neposílají vše z EU.


To je šumák. Cena je včetně cla a DPH.
Záruku nabízejí, ale kratší.

Já měl problém s PanaLeica 8-18 (decentering, viz příslušné vlákno o bezzrcátkách Olympus), stavěli se k tomu vstřícně, zajistili odvoz až z domu, nicméně po prohlídce technikem k mému naštvání konstatovali, že objektiv je v pořádku, a za vrácení peněz nebo objektivu požadovali v obou případech 40 € za poštovné (přestože v prvním případě se jednalo jen o jednosměrku).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2019 11:58

A Ferine, jak jsi vlastně dopadl ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 1. 2019 12:16

Myslím, že jsem to psal (výsledek s eglobal) na vedlejším vlákně. Nechal jsem si vrátit peníze (po stržení té částky) a nakonec koupil jinej na německým Amazonu, kde jsem využil probíhající cash-back akce Paňáku.
Objektiv jsem neměl čas moc testovat, nicméně je opět decentrovaný, tentokrát ovšem podle všeho jen na 9 mm (LHR a PDR), 10 mm vypadá, narozdíl od toho předchozího, ok. Například 8 mm na plnou díru je ostrých jak břitva až úplně do rohů.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2019 12:28

To mi uniklo, ale tak snad je to teď už přijatelný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 14. 1. 2019 13:50

Ferin píše:To je šumák. Cena je včetně cla a DPH.
Záruku nabízejí, ale kratší.

DPH nebo jeho ekvivalent tam s největší pravděpodobností odveden nebude. Nebo je tu někdo, kdo po nákupu fototechniky na eglobal uskutečnil na základě jejich dokladu odpočet v ekvivalentní výši? (v tom případě gratuluji)
To je právě většinou ten důvod, že to zboží je tak levné.
Záruka přestává být fajn ve chvíli, kdy má člověk poslat věc za několik desítek tisíc poslat zpět do HK.
Na druhou stranu dle zkušeností lidí z netu to i vypadá, že nákupy třeba na e-global nejsou o nic více problematické než třeba nákupy od některých neautorizovaných dealerů inzerujících na heurece.
Píši to jen, aby si případný zájemce o nákup na eglobal apod. mohl přečísti o riziku, které existuje.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alex 01 14. 1. 2019 19:43

Tak je rozhodnuté.
Objektív Panasonic Leica 15 /1,7 už objednaný a zaplatený na EGC (+-353 EUR). Očakávam ho o cca desať dní, napíšem ako to dopadlo. Ďakujem za rady a skúsenosti.
Alex 01
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků