Nikon 5300 nebo 5600 a jaky objektiv

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 11. 2018 14:16

Tady jedině si to odzkoušet v kamenném fotografickém obchodě (nebo před obchodem) sám. Paměťovou kartu s sebou a "zafotit si" co to půjde. Můžeš pak porovnat více značek či dostupných modelů fotoaparátů a objektivů vedle sebe. Doma pak fotky v klidu porovnat a rozhodnout se (snad).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 5. 11. 2018 22:09

aurum píše:Byly to nejake cizi stranky,nevim presne. V kombinaci s 18-55 byly fotky uz o chlup lepsi. Pripada mi to namazle,malo detailu, mozna je to z rukou pochybneho fotografa,nevim.Nemate nejaky odkaz na neupravene fotky s D5600?

No záleží, kolik jsi těch fotek taky viděl a kde. Jak sám píšeš, ty fotky prostě zdaleka nemusí prezentovat to kvalitu, kterou je ta sestava schopná dosáhnout. Jinak rozhodně ty objektivy, co zmiňuješ, budou kvalitu výstupu z D5600 omezovat.
Jinak IMO jediná cesta, jak si na netu udělat obrázek, jaké fotky nějaké tělo a nějaký objektiv umí, je prohlídnout co nejvíce "megatun" fotek s nimi udělaných. Mnohdy i fotky v recenzích tvářících se seriózně stojí za starou belu.
Ty footky z d5600 zkus třeba tady:
https://www.digimanie.cz/recenze-nikon- ... ije/7121-8
Dá se to na dvakrát rozkliknout pro fotky bez úprav a možná tam je někde i odkaz na rawy. není to úplně nej, ale je to rozhodně slušný - hodnotím provedení fotek ne techniku či kvalitu výstupu, tu si posuď sám dle svých kritérií. Já hodně koukám třeba na https://www.flickr.com/search/?text=d5600, bývá tam k jednotlivým tělům i objektivům celá škála od hrozných fotek až po hodně dobré, jen to dá spoustu času se tím prokopat a profiltrovat.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 6. 11. 2018 15:27

Tak uz jsem zrusil nekolikamesicni dilema. Objednal jsem Fuji x-e3 s 18-55mm /2.8-4.
Uzasny objektiv, rok se kocham jeho kresbou od jinych. No a celkove to je takovy drobny , nenapadny fotacek,co nezabere moc mista - odvede kvalitu a to ja preferuju.
Dekuju vam vsem za napovedu. Bylo to pro me taky dulezite...
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 11. 2018 19:28

At se dari.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 12. 11. 2018 00:30

Děkuji
aurum
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků