Pomoc s vyberem zrcadlovky (Canon 200d, 750d, Nikon D5300, D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 09:13

Dobry den,

prosim Vas o radu ve vyberu me prvni zrcadlovky.

Rozhoduji se mezi pristroji viz nadpis.

Libi se mi vsechny kousky, ale canon 200d ma pry spatny autofocus v hledacku, nikon 5300 pry dost kope v casech kolem 1/200 a o canonu 750d moc recenzi neni.

Premyslim i o noznosti koupit canon telo + 50mm objektiv s pevnym sklem, misto setu (mel bych po tatovi starsiho Tamrona neco-200mm, kterej si poridil jeste na kinofilmovou zrcadlovku eos 50)

Rad bych fotil portrety a pripadne zvirata (psy), sem tam vyzkouset nejakou tu krajinku.

Moc dekuji za pripadnou radu.
portak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 8. 2018 09:50

A musi to byt zrcadlovka stoprocetne? Je tam nejaky specialni duvod?
Co Canon M50? Ma lepsi pokryti AF body, ve vsem je vlastne lepsi nez uvedeni kandidati. Dokonce vidis expozici dopredu, pro portrety nemusis delat rekompozici.

https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparat ... +M+adapter

200d ma o neco lepsi sensor nez 750D, ale 750D ma zase lepsi autofocus.
Na ty psy celkem dulezite.

Tady najdes recenze na vsechny tela a celkem detailne zpracovane.

https://www.dpreview.com/
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 8. 2018 10:08

Čo znamená špatný autofocus v hledáčku?

Inak by som si to išiel na Tvojom mieste niekam osahat, ak máš možnosť. Ono tie rozdiely v ergonómii sadnú každému inak...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 10:12

Diky za odpoved,

na tu M50 kouknu, ale proste jsem chtel zrcadlovku :-D.

Ona ta 750D se da sehnat za podobny penize jak ten 200D a nemuzu se prave mezi temahle rozhodnoit.


K tomu autofocusu v hledacku, to jsem vycetl ruzne v diskzich, ze 200D ostri lepe pres lievwie, nez pres hledacek a ze pres hledacek ostri spatne, nevim jestli to je pravda.

v ruce jsem je mel v elektru, a do ruky jsou prijemny vsechny.
portak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 6. 8. 2018 10:16

Jestli Ti sedí aj jedno aj druhé, tak je to fakt len o príjemnom pocite, ide koniec koncov o koníčka. Osobne by som bral 77D, ale to už bude asi finančne kúsok vyššie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 10:25

jj to uz je vis, tyhle se pohybujou se setakem kolem 15.000tis.
portak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 8. 2018 10:55

portak píše:Diky za odpoved,

na tu M50 kouknu, ale proste jsem chtel zrcadlovku :-D.

Ona ta 750D se da sehnat za podobny penize jak ten 200D a nemuzu se prave mezi temahle rozhodnoit.


K tomu autofocusu v hledacku, to jsem vycetl ruzne v diskzich, ze 200D ostri lepe pres lievwie, nez pres hledacek a ze pres hledacek ostri spatne, nevim jestli to je pravda.

v ruce jsem je mel v elektru, a do ruky jsou prijemny vsechny.


Chciet je fajn, ale DSLR aj tak bude coskoro vytlacena bezzrkadlovkamia pokial nemas nejaky specialny dovod preco DSLR, asi by som sa naozaj orientoval skor na CSC. Obzvlast v low coste.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 11:23

A na ty csc pasuji EF objektivy?
portak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 8. 2018 11:46

Cez adapter. Neviem ci je v baleni, alebo sa musi kupit. Na fotenie psov a krajiny si najdes aj fajn EF-M skla, na portret ale aktualne nic zaujimave nie je.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 11:58

ok dekuju tedy za tip... ale asi se budu rozhodovat mezi tou 2p0d a 750d, jen me napadlo jeatli mi chybejici af body pro foceni pohybu nenahradi u te 200D DAF v lifeview.

Maji tyhle nikon funkci na predsklopeni zrcatka? Nikde to nemuzu najit. Dekuji.
portak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 6. 8. 2018 12:43

Portak:
M50 je takovy trochu prerostly privesek na klice, urcite doporucuji ohmatat a odzkouset. Pouzitelnost z hlediska ovladani dle mne v praxi velice nizka. Je to pro lidi, co chteji za kazdou cenu neco maleho a vetsinou ani nevi proc. (mmch udajne hodne slaba vydrz baterie)
Konkretne ti neporadim, nechtel bych totiz zadny fotak, ktery by se vlezl do tveho cenoveho zadani, podle me jsou to moc kompromisni reseni. Spise bych dosetril nebo koupil nejaky pouzity z jinych trid, ale chapu, ze v tom tak trochu tapes, takze to asi neni dobra volba pro tebe nyni.
Naposledy upravil chvd dne 6. 8. 2018 13:11, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 6. 8. 2018 12:57

Pozri sa aj na Pentax K-S2. V porovnaní s konkurenčnými zrkadlovkami ma niekoľko zaujímavých vecí – relatívne veľký hľadáčik (väčší ako konkurencia), možnosť jemnej úpravy autofokusu s jednotlivými objektívmi, vodováha a automatické zrovnanie horizontu, odolnosť voči zlému počasiu, stabilizovaný snímač pracujúci so všetkými objektívmi, základný objektív s neotáčajúcim sa predným členom (výhodné pre fotenie s filtrami)

-- 6. 8. 2018 14:01 --

portak píše:Maji tyhle nikon funkci na predsklopeni zrcatka? Nikde to nemuzu najit. Dekuji.

Načo potrebuješ predsklopenie zrkadla?
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 6. 8. 2018 13:08

portak píše:ok dekuju tedy za tip... ale asi se budu rozhodovat mezi tou 2p0d a 750d, jen me napadlo jeatli mi chybejici af body pro foceni pohybu nenahradi u te 200D DAF v lifeview.
Maji tyhle nikon funkci na predsklopeni zrcatka? Nikde to nemuzu najit. Dekuji.

Pro foceni pohybu budes na levnejsich zrcadlovkach nejspise vyuzivat skoro vyhradne stredovy ostrici bod a dost mozna te bude omezovat vice veci, treba i mensi hledacek. Life view na pohyb nejspis pouzivat nebudes.
Bezzrcadlovky v tebou zadane cenove relaci jsou podle mne pro seriozni foceni pohybu na tom jeste hure.

Pentaxy(ks2 k70) jsou urcite taky ke zvážení, jak píše jozef6, mají funkce/vybaveni obvyklé pro fotaky vyssich trid, ktere jsou ovsem dost dulezite.
Rika a pise se, ze nejsou moc na pohyb, nicmene zalezi s cim to srovnavas.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 6. 8. 2018 13:22

Fidko píše:DSLR aj tak bude coskoro vytlacena bezzrkadlovkamia pokial nemas nejaky specialny dovod preco DSLR, asi by som sa naozaj orientoval skor na CSC. Obzvlast v low coste.

Toto sa uz prorokuje od roku 2008, odkedy nastupili bezzrkadlovky a stale sa predava skoro 2x viac zrkadloviek ako bezzrkadloviek. Pritom su iba 4 vyrobcovia zrkadloviek (Canon, Nikon, Pentax a aj Sigma s modelom SD1) a vyrobcov bezzrkadloviek je 7 (Canon M, Nikon 1, Sony, Panasonic, Olympus, Fujifilm a aj Sigma s SD Quattro).
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod portak 6. 8. 2018 13:24

Jansem prepsal, myslel jsem Canony. A to predsklopeninke pry dobre pouzivat na foceni na stativu.
portak
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků