Fotoaparát okolo 20 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kajbicka 3. 8. 2018 10:08

Našel jsem pár fotoaparátů, které si mi v této cenové relaci zamlouvají: Olympus OM-D E-M10 III
Fujifilm X-T100
Canon EOS M50
Olympus E-M10 Mark III
Panasonic Lumix DMC-G80
Sony Alpha A6300
Co na ně říkáte? Případně můžete nějaké doplnit.
Kajbicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 3. 8. 2018 10:46

Z tvojho vyberu by som bral asi Canon M50.
Do vyberu by som este pridal:
Sony A7 + FE 28-70 - najlacnejsi plnoformat, len objektiv vraj nie je nic moc. Treba pozriet fotky na internete .
Sony A6000 + 16-50 - dobra cena, ale slaby objektiv, najma na 16mm (kôli slabemu objektivu by som ju nebral, uvadzam iba ako lacnejsiu alternativu k tebe vybranej A6300).
Olympus E-M10 Mark II.
Neuvazujes nad zrkadlovkami? Zakladne zrkadlovky ako Nikon D3400, Canon 200D, Pentax K-S2 nie su ovela vacsie a tazsie ako bezzrkadlovky. Pozri si porovnanie na https://camerasize.com/compare/#610,720 . Cenovo su mozne este vyhodnejsie ako bezzrkadlovky. Ja by som teraz napriklad bral Pentax K-S2.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2018 20:07

Kajbicka píše:Našel jsem pár fotoaparátů, které si mi v této cenové relaci zamlouvají: Olympus OM-D E-M10 III
Fujifilm X-T100
Canon EOS M50
Olympus E-M10 Mark III
Panasonic Lumix DMC-G80
Sony Alpha A6300
Co na ně říkáte? Případně můžete nějaké doplnit.

Rikam, ze odpovidaji tvym pozadavkum.
Jiste, ze mohu dopnit dalsi odpovidajici tvym pozadavkum, napr.:
https://www.megapixel.cz/digitalni-zrca ... ceTo=19490
https://www.megapixel.cz/kompakty-s-vym ... ceTo=20890
https://www.megapixel.cz/digitalni-komp ... ceTo=24690
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 8. 2018 20:26

jozef6 píše:Z tvojho vyberu by som bral asi Canon M50.
Do vyberu by som este pridal:
Sony A7 + FE 28-70 - najlacnejsi plnoformat, len objektiv vraj nie je nic moc. Treba pozriet fotky na internete .
Sony A6000 + 16-50 - dobra cena, ale slaby objektiv, najma na 16mm (kôli slabemu objektivu by som ju nebral, uvadzam iba ako lacnejsiu alternativu k tebe vybranej A6300).
Olympus E-M10 Mark II.
Neuvazujes nad zrkadlovkami? Zakladne zrkadlovky ako Nikon D3400, Canon 200D, Pentax K-S2 nie su ovela vacsie a tazsie ako bezzrkadlovky. Pozri si porovnanie na https://camerasize.com/compare/#610,720 . Cenovo su mozne este vyhodnejsie ako bezzrkadlovky. Ja by som teraz napriklad bral Pentax K-S2.


A co na nej nasadi? Vzal bych neco od Sony E. Napriklad A6000 a k tomu z bazaru nekolik zajimavych pevnych objektivu. Za par korun Sigmy 19,30,60 (Sigma 30 f1,4) nebo nejaky Samyang. Potrebovat budes i blesk...
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2018 16:00

Správně. Stačí Sigmy. Seťák potřebovat nebude, proto ho Sony taky nevyrábí. Ten konstrukční zmetek co k tomu lepí se ani seťákem nazvat nedá. A co na tom, že ty Sigmy u ostření krapet přemýšlejí - hlavně bude mít cool značku, protože Sony....

Myslím, že u začátečníka je nejdůležitější ergonomie a tam bych to viděl na cokoliv od Fuji. Neříkám že to je systém bez chyb, ale přijdou mi v porovnání s konkurencí celkem marginální - Sony nemá kloudný seťák, má mizernou ergonomii, Olympus a Panák (ten má alespoň výborné video) ergonomie taky nic moc, Canon CSC málo skel. Zrcadlovky neřeším kvůli videu, to má vychytaný jenom Canon v cenové relaci dost přes rozpočet.

Asi bych vsadil na Fuji XT20 + 18-55/2,8-4 a to tak, že klidně z bazaru. Ergonomie super, přijatelné video a seťák se kterým se relativně dlouho nechá ignorovat existence pevných skel.

-- 7. 8. 2018 17:05 --

Jinak Awwa 100 bodů za otázku se zasklením Pentaxu a následovným doporučením Sony. Mile si mně překvapil, škoda že tu teď není Puntík.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 7. 8. 2018 16:24

Sony nemá levná zajímavá skla.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2018 16:43

Ergonomiu ovladaniu ma Olympus pre nenarocneho pouzivatela podla mna skvelu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 7. 8. 2018 18:12

reign píše:Správně. Stačí Sigmy. Seťák potřebovat nebude, proto ho Sony taky nevyrábí. Ten konstrukční zmetek co k tomu lepí se ani seťákem nazvat nedá. A co na tom, že ty Sigmy u ostření krapet přemýšlejí - hlavně bude mít cool značku, protože Sony....

Myslím, že u začátečníka je nejdůležitější ergonomie a tam bych to viděl na cokoliv od Fuji. Neříkám že to je systém bez chyb, ale přijdou mi v porovnání s konkurencí celkem marginální - Sony nemá kloudný seťák, má mizernou ergonomii, Olympus a Panák (ten má alespoň výborné video) ergonomie taky nic moc, Canon CSC málo skel. Zrcadlovky neřeším kvůli videu, to má vychytaný jenom Canon v cenové relaci dost přes rozpočet.

Asi bych vsadil na Fuji XT20 + 18-55/2,8-4 a to tak, že klidně z bazaru. Ergonomie super, přijatelné video a seťák se kterým se relativně dlouho nechá ignorovat existence pevných skel.

-- 7. 8. 2018 17:05 --

Jinak Awwa 100 bodů za otázku se zasklením Pentaxu a následovným doporučením Sony. Mile si mně překvapil, škoda že tu teď není Puntík.


To byla reakce na Jozef6, ze by z toho vyberu bral Canon M50. Nikoliv na Pentax.

Chvili bude trvat nez se dostane do bazaru Sony 18-135..
Takze zatim neni lepsi setak pro Sony E apsc a za rozumne penize. To je pravda. Cekat na neco jako je Sony DT 16-50 f 2,8 SSM je utopie. Nicmene vyber objektivu tretich stran je opravdu hodne a porad pribyvaji. To je myslim skvele.
Naposledy upravil AwwA dne 7. 8. 2018 19:32, celkově upraveno 5
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 7. 8. 2018 18:20

U Panase GX9 a GX80 se dá ergonomie vylepšit našroubovatelným gripem. A má vzadu spoustu tlačítek (i na displeji) která jsou nastavit dle přání uživatele. A na rozdíl od Sony má tichou elektronickou závěrku.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 8. 2018 18:39

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2018 19:27

Awwa : tak to jo, už jsem se bál... Add Sony - úplně by stačilo, kdyby nezařízli původní seťák 18-55, ze začátku nic moc, ale časem tu výrobu nějak vychytali a byl velmi slušný.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 7. 8. 2018 19:31

Ronyrobert má skvělé rady. FF sklo nejde na APS-C, to je mi novinka :-D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ronybert 7. 8. 2018 21:21

Doporučovat někomu kdo začíná s fotografováním FE skla na a6300 by jsem považoval za nevhodné.
proto jsem psal- ale ne s označením FE ty jsou na Full Frame Sony
Vlastním jak APS-C tak Frame Sony ani já je nenasazuji na Sony a 6500
reign--plně souhlasím objektivy na Sony je hotová tragedie pořád čekám na něco lepšího a stále nic
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 8. 2018 05:45

reign píše:Awwa : tak to jo, už jsem se bál... Add Sony - úplně by stačilo, kdyby nezařízli původní seťák 18-55, ze začátku nic moc, ale časem tu výrobu nějak vychytali a byl velmi slušný.


Jo, hlavne v porovnaní s tou 16-50. Mal som asi 2 týždne oba a tá 18-55 bola znateľne lepšia. Ale to nebol až tak problém.
U sony keď tak pritlačiť a vziať 18-105/4, alebo fotiť na pevné sklá.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 9. 8. 2018 07:06

Já bych zauvažoval i nad Canonem 200D, je to sice konstrukčně zrcadlovka, ale v reálu se to víc blíží bezzrcadlovce, protože přes LiveView to ostří i ve videu díky DualPixelu úplně v poho, focení přes hledáček je tam spíš jako doplňková možnost, ale lepší než bez hledáčku. Není to myslím o nic větší než Panasonic G80, má to vyklápěcí dotykáč a hlavně nabídka objektivů - nové STM objektivy jsou kvalitní, tiché ve videu a nejsou drahé. Kamarád k tomu má placku EF-S 24/2,8 za 4000 a je to parádně kompaktní a přitom univerzální (po přepočtu je ohnisko cca 38mm FF eq.). Dále:

EF 50/1,8 STM - FF sklo za pár tisíc a úplně v poho (na portréty a když si budeš chtít hrát s hloubkou ostrosti)
EF-S 10-18 IS STM - ultraširokáč - za cca 6000-6500 se tomuto sklu nedá absolutně nic vytknout
...z teleobjektivů se dá taky vybrat a peněženka to unese.

Pokud seš začátečním a v ohniscích se nějak neorientuješ, vzal bych to klidně zezačatku se seťákem 18-55 IS STM + k tomu buď 50/1,8 na portréty, dohromady se po odečtení současnýho cashbacku vejdeš do 17500 (např. v AFoto), nebo jinou libovolnou kombinaci, třeba 10-18 + 50/1,8 či 10-18 + 24/2,8, nebo 10-18 + 18-55 oba IS STM.... všechno je to dost muziky za málo peněz
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron