Fotoaparát okolo 20 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 8. 2018 08:28

Běž do obchodu (Megapixel, FotoŠkoda atd.), vyber si modely (bez ohledu na značku) v rámci fin. stropu co se tobě líbí a hlavně dobře drží v ruce a máš z toho celkově dobrý pocit i z hlediska reálného focení. Vem s sebou paměťovou kartu (nebo si ji tam kup) a udělej si i pár testovacích záběrů v tom obchodě - to by ti měli umožnit. Klidně obchod navštiv několikrát za týden a vybírej pokaždé něco jiného pro srovnání. Mixuj dostupné objektivy a modely fotoaparátů.

Pak zde můžeš vypsat co se ti konkrétně líbí, zamlouvá a nechat si případně ještě prokonzultovat nákup.
No a třeba si favorita vyhlédneš na bazaru za výhodnou cenu a ještě ti zbyde na portrétní sklíčko nebo naopak "širokáč". Pokud by zoom objektiv nebyl přednější.

Pozn.p.č.:
Zcela ideální by bylo, kdyby u reálného výběru byl přítomen zkušený kolega fotograf nebo nějaký klidně učitel, to je ideální partner při výběru, vidí věci jinak a může na leccos upozornit či nasměrovat správným směrem.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 8. 2018 09:07

Jo, tohle všechno zní rozumně.

Myslím, že výběr mezi Sony APSC, Fuji a MFT by klidně tazatel mohl udělat pohmatem :-)

Možná to Fuji by mohlo mít výhodu v (prý) super příjemném výstupu jpeg, myslím totiž, že tazatel nebude používat RAW ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kajbicka 2. 8. 2018 09:45

Upřímně, trochu teď nechápu, o čem se tady bavíte :/ Přijde mi, že tady probíhají konverzace spíše mezi členy tohoto fóra, něž se mnou, s tím, kdo žádal o radu... Potřeboval bych uvést do tématu... Všechno jsem to tak nějak zkoumal a nejlepší mi přišli zrcadlovky a bezzrcadlovky, ale upřímně nevím, jaký je v nich, kromě velikosti rozdíl... Neříkal jsem, že 20 000,- je můj strop, psal jsem, že by se cena měla pohybovat okolo 20 000,- což může být klidně 23 000,- takže tak nějak to berte. Vůbec nevím, jestli je to dobrý fotoaparát, protože se v tom vážně, jako "lajk" nevyznám, ale hodně se mluví o Sony Alpha A6300... Nechci tady zase rozvíjet konverzaci o tomhle modelu, ale prostě... Zajímaly by mě nejdříve rozdíl, mezi zrcadlovkou a bezzrcadlvkou a potom, když se shodneme na tom, co je lepší, jestli s nebo bez, tak potom řešit konkrétní fotoaparáty... Takže budu rád za všechno info, které mi nějakým způsobem pomůže :)
Kajbicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2018 09:52

Myslím že každá známa stránka o fotení má články na tému druhy foťákov a výber foťáku.
napríklad Tu: https://www.flor.cz/blog/vyber-fotaku-kvalitni-obraz/
Treba fakt naštudovať aspoň základ, pretože inak otázka vyznieva v štýle doporučte mi dobré auto na jazdenie...
Samozrejme že 100 ľudí Ti doporučí 100 foťákov.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 8. 2018 09:58

Bob

Tos trefil hlavičkou o hřebíček.

Poraďte mi dobré auto. Zatím vím, že nejlepší je benzín nebo diesel. :-)

Nic ve zlém, ale na tohle uspokojivá jednoduchá odpověď není.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tex086 2. 8. 2018 10:39

Dobře, tak já to zkusím:). Zrcadlovka má hledáček, který zprostředkovává pohled na scénu "přes objektiv" pomocí zrcátka, které se v okamžiku expozice sklopí a tím jde obraz z objektivu nikoliv do hledáčku, ale na čip. Hledáček může být optický hranol (pentaprisma) nebo soustava zrcátek (pentamirror) přičemž ten první je lepší. U bezzrcadlovky toto odpadá, obraz hledáčku je tvořen na LCD displeji, čímž je umožněna menší a lehčí konstrukce aparátu. Dříve to bývala výrazná slabina těchto aparátů, ale teď jsou 2 - 4 megové hledáčky, které kvalitou obrazu předčí hledáček optický. Hlavní výhoda zrcadlovky je výdrž akumulátoru a velký výběr příslušenství (objektivů) za přijatelné ceny. Bezzrcadlovky to mají přesně naopak, ale bodují právě nízkou váhou a rozměry, což bohužel ve vyšším věku (můj případ:)) je velmi důrazný argument. Obrazově si troufnu říct, že dnes všechny moderní aparáty produkují tak kvalitní obraz, který všem plně vyhoví. A teď babo raď:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 8. 2018 11:11

a ja bych jen dodal, ze kdyz si vezmes bezzrcadlovku nebo zrcadlovku pouze se setovym objektivem a nebudes pouzivat nic dalsiho ... tak te to obrazove vyjde prakticky nastejno jako nejaky ten lepsi kompakt s lepsim objektivem, ktery je zpravidla jeste vice kompaktni a lehci nez ty dve zminene kategorie. Zalezi na tvych preferencich.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 2. 8. 2018 12:34

tex086 píše:Bezzrcadlovky to mají přesně naopak, ale bodují právě nízkou váhou a rozměry, což bohužel ve vyšším věku (můj případ:)) je velmi důrazný argument.

Problem s vyssou vahou zrkadlovky som vyriesil nakupom popruhu na nosenie fotaku cez rameno. Odvtedy ani neviem, ze mam pri sebe fotak :-)
Naposledy upravil jozef6 dne 3. 8. 2018 06:43, celkově upraveno 1
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 2. 8. 2018 13:17

Kajbicka

vyhoda bezzrcadlovky byla uz zminena, jeste nebylo zmineno ze u bezzrcadlovky vidis dopredu jak bude vypadat expozice atd. To na zrcadlovce nevidis. Takze muzes treba zmenit nastaveni behem foceni nez namacknes spoust rychle a ne jako u zrcadlovky, kde to vidis az po vyfoceni a pripadne musis znovu vyfotit s novym nastavenim. Bezzrcadlovky maji vetsinou lepsi video nez zrcadlovky v nizsi cenove hladine. Pokud by jsi to vyuzil. Muzou ostrit po cele plose snimace vetsinou coz vetsina levnych zrcadlovek neumoznuje.

Jinak nabidka objektivu ani cenove na bezrcadlovky neni uz takovy problem ani financne. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech. Ja uprimne nakup skel na tyto mounts nevidim zrovna jako terno, pokud to budes chtit za 5 let prodat treba. Canon a Nikon prejdou na bezzrcadlovky postupne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 8. 2018 13:38

Nějaké proroctví o tom jak bude kdo kam přecházet bych sem netahal, zatím ten nutný pokrok nerozhýbal ani Ganec, vybral bych foťák podle toho co mi sedne a ne podle toho co možná bude nebo nebude za 5 let.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 2. 8. 2018 21:19

Devil007cz píše:. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech..

Proc se tak stane kdyz DSLR se stale vyrabi i prodava podstatne vice nez CSC?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 3. 8. 2018 06:24

Já bych k tomu přidala nižší výdrž baterie u bezzrcadlovky, takže na celodenní focení člověk potřebuje minimálně 2 baterky.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef6 3. 8. 2018 06:53

chvd píše:
Devil007cz píše:. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech..

Proc se tak stane kdyz DSLR se stale vyrabi i prodava podstatne vice nez CSC?

V mesiaci 6/2018 sa predalo 619 000 zrkadloviek a 363 000 bezzrkadloviek. Zdroj tu - https://www.digimanie.cz/prodeje-csc-jd ... -dolu/7416
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandak1 3. 8. 2018 08:18

chvd píše:
Devil007cz píše:. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech..

Proc se tak stane kdyz DSLR se stale vyrabi i prodava podstatne vice nez CSC?


Je potřeba sledovat trend a vývoj prodeje. Ne jen vzít poslední měsíc a porovnat absolutní čísla, to ti nic neřekne.
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2018 08:46

Mandak1:
1/O zadnych cislech z posledniho mesice jsem nic nepsal.
Nicmene produkce v tisicich kusu dle CIPA v jednotlivych mesicich 2018:
mesic-"bezzrcatka"/zrcadlovky
01-254/416
02-268/583
03-376/665
04-426/608
05-399/616
06-413/628
Z tohodle vyplyva, ze Canon a Nikon budou v pristich par letech opoustet sve mounty svazane s DSLR?
2/Tak ten trend a vývoj sleduj a dej mi prosím vědět jaký je a jak z něj vyvodím, že Canon a Nikon opustí ty zméněné mounty.
3/Odpověď na mou otázku by tedy nebyla?

-- 3. 8. 2018 10:20 --

Kajbicka píše:Upřímně, trochu teď nechápu, o čem se tady bavíte :/......)

Zdravím, jak jiz psali mnozí ostatní, doporučuji zajit si do obchodu a ruzne modely vyzkouset a udelat si aspon zakladni predstavu, co vlastne chces. Protoze adekvatne k tomu, co jsi zatim napsal ti lze opravdu doporucit prakticky cokoliv obzvlaste v te relaci kolem 20000, kde je uz spousta rekneme min. slusnych fotaku.
A ten vyber je opravdu hodne individualni, nekdo je nadsen a spokojen s malym fotakem a libuje si jaka je to parada, druhemu by ten samy fotak treba funkcne vyhovoval, ale je pro nej krajne neprijemny, protoze je pro nej opravdu titerny a spatne se mu s nim foti. to jsem popsal jen jeden uhel pohledu, pricemz je jich mnohem vice.
Naposledy upravil chvd dne 3. 8. 2018 19:59, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků