Fotoaparát okolo 20 000,-

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kajbicka 1. 8. 2018 12:21

Dobré odpoledne, sháním fotoaparát okolo 20 000,- Jsem začátečník, ale chci se učit, vždy jsme fotil jen telefonem, ale to není ono, chtěl bych si hrát více z nastavením... Fotil bych převážně krajinu a nějaké občasné portréty... Baví mě fotit například západy slunce. Takže fotoaparát, který bych mohl využít třeba na dovolené, na focení všech zážitků... Chci prostě fotoaparát, aby odpovídal mým požadavkům - cena/výkon a okolo 20 000,-
Kajbicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 8. 2018 12:55

Slušné akcie sú teraz na sony A6000. Vyjde aj na nejaké to sklo navyše.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 8. 2018 13:24

Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 1. 8. 2018 13:52

Ahoj, tady kolegové ti cosi doporučují, ale řekl bych, že zrovna u focení toho slunce jak píšeš, nezáleží ani tak na foťáku jako jen a především na objektivu. A sice jak to slunce vlastně vykresluje, kolik má paprsků (podle lamel clony), jak je na tom s odlesky apod. Rozhodně bych nastudoval nějaké fotografie s přímým sluncem v záběru a zjistil si, čím to bylo focený. Možná zjistíš, že si úplně vystačíš s nějakou bazarovou zrcadlovkou s právě určitým objektivem. Přeji hezké snímky:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 1. 8. 2018 14:29

Pokud netrvas na necem, kde budes menit objektivy, tak staci i dobry kompakt s vetsim cipem, ktery umoznuje spoustu manualnich uprav apod.

https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... e/#section

Tady jsou treba ukazky

https://www.francescospighi.com/panason ... t/2015/03/

... snad tedy neurazi levnejsi reseni :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 8. 2018 19:17

cport píše:Pokud netrvas na necem, kde budes menit objektivy, tak staci i dobry kompakt s vetsim cipem, ktery umoznuje spoustu manualnich uprav apod.

https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... e/#section

Tady jsou treba ukazky

https://www.francescospighi.com/panason ... t/2015/03/

... snad tedy neurazi levnejsi reseni :)

Souhlas100%.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 1. 8. 2018 20:35

Pokud chces krajiny potrebujes dve hlavni veci.

- rozliseni
- dynamicky rozsah

Ani v jednom 4/3 system neexceluje v teto cenove kategorii. To mas lepsi Sony A6000 nebo novinku Fuji XT-100.

http://www.photonstophotos.net/Charts/P ... 0ILCE-6000
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 8. 2018 22:22

Inak tá A6000 je na eglobal za 371 euro. A zostane aj na slušné sklá.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 2. 8. 2018 06:13

Doporučila bych už něco s dotykovým displejem.
Moto G5+.
Sony NEX7, Panas GX80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2018 06:32

To je otázka vkusu každého soudruha. ;)
Ja osobne prvé čo robím, je vypnutie dotykáča. :)
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 8. 2018 06:37

Já bych se taky přimlouval za trochu serioznější přístup.
Reálný význam toho rozdílu v dynamickém rozsahu a v rozlišení, mezi G80 a A6000 je troufám si říct úplně bezvýznamný.

Ten foťák, pokud má sloužit začínajícímu fotografovi, který chce fotit momentky krajiny a fotky svých kamarádů, nebo rodiny, by měl, podle mě být nezáludný, přehledný a měl by umožnit postupně pronikat do skutečného focení.

Nechci se nechat zatáhnout do nekonečných diskusí srovnávajících jednotlivé systémy. Každý se může přesvědčit, jaký reálný význam ta technika vlastně má a jaký význam má člověk, co ji drží.

Zpět k G80 - na fotografování krajiny včetně západů slunce, portréty apod. je to podle mě naprosto vyhovující foťák. Jako výhody bych napsal :
- velmi příjemné ovládání, dobrý hledáček, dotykový display, fyzická tlačítka a přepínače
- velmi funkční stabilizace snímče spolupracující s to v objektivu
- ucelená řada zoom i pevných skel určených právě pro tento systém
- velmi solidní základní objektivy 12-32 a 12-60 a pevná skla 17,25 a 45

Myslím, že by bylo fér napsat, zda má Sony kvalitní základní objektiv, za který se nemusí stydět a jaké jsou další možnosti přiměřeného rozvoje - pevná skla určená pro APSC této velikosti a ceny apod.
Opravdu si myslíte, že ta 16-50 je doporučení hodná ? Pokud na krajinky potřebujeme nutně vysoké rozlišení a tedy patrně celoplošnou ostrost skla ?
Jak je to s ovládáním, držením těla, složitostí nastavení a defaultním nastavením ?

Netvrdím, že je Sony nepoužitelné, ale pokud by někdo, kdo SONY APSC zná, trochu objektivně popsal, jak to s tou základní řadou a jejími objektivy je, bylo by to fajn.

-- 2. 8. 2018 07:39 --

bob222 píše:To je otázka vkusu každého soudruha. ;)
Ja osobne prvé čo robím, je vypnutie dotykáča. :)

Zpátečníku !! :-)

Ale myslím, že implementace Panasonic je výrazně lepší, než Olympus.

Nicméně výhoda dotykáče se může projevit jen u někoho, kdo ji chce využít.
Ten, kdo chce foťák ovládat jinak (a to samozřejmě jde) může dotykovost displaye jen velmi rušit :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2018 06:52

Mám olympus a mal som NEX, kým mi ho neukradli.
Pokiaľ sa jedná o sony, tak trojica 19+30+60 od sigmy je za neskutočné peniaze, pričom táto trojica je na crope 1,5 pre mňa logickejšia ako na olympus crope 2,0. Kto rád používa bežné ohniská a pevné sklá, nie je o čom diskutovať.
16-50 je také výletné sklo se vším všudy, viac od toho očakávať nemožno. Výrobca to dobastluje softom, ja som mal aj starší 18-55 a aj ten tú 16-50 porážal.
Dobrý základný zoom je tam trochu väčšia investícia, asi až od toho 4 kového zoomu (18-105, 16-80). Problém je s výberom dlhších skiel, výber moc nie je alebo je, ale za raketu. Ak niekto plánuje fotenie naďaleko, tak tam je panalympus jasná voľba.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 2. 8. 2018 07:10

bob222, preco na daleko iba panalympus? A co tak prave zrkadlovky /Canon, Nikon, Pentax/ alebo Sony SLT. Na ne sa daju kupit objektivy 70-300 za lacne peniaze. Aj objektivy 100-400 su dostupne za relativne prijatelne ceny. Po crop prepocte mas z toho objektivy 450 alebo 600 mm.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2018 07:14

Ja som odpovedal na Davidofa v porovnaní alpha a m4/3. Tam je to jasné.
Samozrejme že sú aj iné systémy a možnosti, ja som len písal z vlastnej skúsenosti, keď som vyberal sklá na dva konkrétne systémy.

V každom prípade na m4/3 je toho fakt hafo, od plastovej ale slušnej 40-150 za pár šupov, cez doslova tlupu dlhých panasonicov, za rozumný peniaz nie je problém dostať sa na 600-800mm EQ. To na sony nezoženieš.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 8. 2018 07:47

Myslim, ze z hlediska rozliseni, dynamickeho rozsahu dnes vyhovi kazdy modernejsi fotak.

Pokud se planuji vystupy na web a tisky do velikosti A4, tak bych nakonec rekl, ze vyhovi i kazdy objektiv.

Podstatne bude to, ze ten fotak umoznuje s tou fotkou si vice pohrat, upravit expozicni parametry, hodit na pripadny stativ apod.

Zakladateli doporucuji, at si pripadneho favorita osobne prohledne a necha zapnout. Podle me neni nic horsiho, nez kdyz se fotak blbe drzi. A z hlediska zajmu foticiho o fotografii, je naopak nejlepsi, kdyz ho ten fotak chytne u srdce a ma ho porad u sebe ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 8. 2018 08:28

Běž do obchodu (Megapixel, FotoŠkoda atd.), vyber si modely (bez ohledu na značku) v rámci fin. stropu co se tobě líbí a hlavně dobře drží v ruce a máš z toho celkově dobrý pocit i z hlediska reálného focení. Vem s sebou paměťovou kartu (nebo si ji tam kup) a udělej si i pár testovacích záběrů v tom obchodě - to by ti měli umožnit. Klidně obchod navštiv několikrát za týden a vybírej pokaždé něco jiného pro srovnání. Mixuj dostupné objektivy a modely fotoaparátů.

Pak zde můžeš vypsat co se ti konkrétně líbí, zamlouvá a nechat si případně ještě prokonzultovat nákup.
No a třeba si favorita vyhlédneš na bazaru za výhodnou cenu a ještě ti zbyde na portrétní sklíčko nebo naopak "širokáč". Pokud by zoom objektiv nebyl přednější.

Pozn.p.č.:
Zcela ideální by bylo, kdyby u reálného výběru byl přítomen zkušený kolega fotograf nebo nějaký klidně učitel, to je ideální partner při výběru, vidí věci jinak a může na leccos upozornit či nasměrovat správným směrem.
• Fujifilm X-Pro2 • XF16mmF1.4 • XF23mmF1.4 • XF35mmF2 • XF56mmF1.2 • XF90mmF2 • XF50-140mmF2.8
• Nikon FM • Nikkor 50mmF1.8 • Nikon D70 • Sigma 18-50mmF2.8
• Godox TT685[f] • Sennheiser MKE 440 SSM
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 8. 2018 09:07

Jo, tohle všechno zní rozumně.

Myslím, že výběr mezi Sony APSC, Fuji a MFT by klidně tazatel mohl udělat pohmatem :-)

Možná to Fuji by mohlo mít výhodu v (prý) super příjemném výstupu jpeg, myslím totiž, že tazatel nebude používat RAW ... :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kajbicka 2. 8. 2018 09:45

Upřímně, trochu teď nechápu, o čem se tady bavíte :/ Přijde mi, že tady probíhají konverzace spíše mezi členy tohoto fóra, něž se mnou, s tím, kdo žádal o radu... Potřeboval bych uvést do tématu... Všechno jsem to tak nějak zkoumal a nejlepší mi přišli zrcadlovky a bezzrcadlovky, ale upřímně nevím, jaký je v nich, kromě velikosti rozdíl... Neříkal jsem, že 20 000,- je můj strop, psal jsem, že by se cena měla pohybovat okolo 20 000,- což může být klidně 23 000,- takže tak nějak to berte. Vůbec nevím, jestli je to dobrý fotoaparát, protože se v tom vážně, jako "lajk" nevyznám, ale hodně se mluví o Sony Alpha A6300... Nechci tady zase rozvíjet konverzaci o tomhle modelu, ale prostě... Zajímaly by mě nejdříve rozdíl, mezi zrcadlovkou a bezzrcadlvkou a potom, když se shodneme na tom, co je lepší, jestli s nebo bez, tak potom řešit konkrétní fotoaparáty... Takže budu rád za všechno info, které mi nějakým způsobem pomůže :)
Kajbicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2018 09:52

Myslím že každá známa stránka o fotení má články na tému druhy foťákov a výber foťáku.
napríklad Tu: https://www.flor.cz/blog/vyber-fotaku-kvalitni-obraz/
Treba fakt naštudovať aspoň základ, pretože inak otázka vyznieva v štýle doporučte mi dobré auto na jazdenie...
Samozrejme že 100 ľudí Ti doporučí 100 foťákov.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 8. 2018 09:58

Bob

Tos trefil hlavičkou o hřebíček.

Poraďte mi dobré auto. Zatím vím, že nejlepší je benzín nebo diesel. :-)

Nic ve zlém, ale na tohle uspokojivá jednoduchá odpověď není.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 2. 8. 2018 10:39

Dobře, tak já to zkusím:). Zrcadlovka má hledáček, který zprostředkovává pohled na scénu "přes objektiv" pomocí zrcátka, které se v okamžiku expozice sklopí a tím jde obraz z objektivu nikoliv do hledáčku, ale na čip. Hledáček může být optický hranol (pentaprisma) nebo soustava zrcátek (pentamirror) přičemž ten první je lepší. U bezzrcadlovky toto odpadá, obraz hledáčku je tvořen na LCD displeji, čímž je umožněna menší a lehčí konstrukce aparátu. Dříve to bývala výrazná slabina těchto aparátů, ale teď jsou 2 - 4 megové hledáčky, které kvalitou obrazu předčí hledáček optický. Hlavní výhoda zrcadlovky je výdrž akumulátoru a velký výběr příslušenství (objektivů) za přijatelné ceny. Bezzrcadlovky to mají přesně naopak, ale bodují právě nízkou váhou a rozměry, což bohužel ve vyšším věku (můj případ:)) je velmi důrazný argument. Obrazově si troufnu říct, že dnes všechny moderní aparáty produkují tak kvalitní obraz, který všem plně vyhoví. A teď babo raď:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 8. 2018 11:11

a ja bych jen dodal, ze kdyz si vezmes bezzrcadlovku nebo zrcadlovku pouze se setovym objektivem a nebudes pouzivat nic dalsiho ... tak te to obrazove vyjde prakticky nastejno jako nejaky ten lepsi kompakt s lepsim objektivem, ktery je zpravidla jeste vice kompaktni a lehci nez ty dve zminene kategorie. Zalezi na tvych preferencich.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 2. 8. 2018 12:34

tex086 píše:Bezzrcadlovky to mají přesně naopak, ale bodují právě nízkou váhou a rozměry, což bohužel ve vyšším věku (můj případ:)) je velmi důrazný argument.

Problem s vyssou vahou zrkadlovky som vyriesil nakupom popruhu na nosenie fotaku cez rameno. Odvtedy ani neviem, ze mam pri sebe fotak :-)
Naposledy upravil jozef6 dne 3. 8. 2018 06:43, celkově upraveno 1
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 2. 8. 2018 13:17

Kajbicka

vyhoda bezzrcadlovky byla uz zminena, jeste nebylo zmineno ze u bezzrcadlovky vidis dopredu jak bude vypadat expozice atd. To na zrcadlovce nevidis. Takze muzes treba zmenit nastaveni behem foceni nez namacknes spoust rychle a ne jako u zrcadlovky, kde to vidis az po vyfoceni a pripadne musis znovu vyfotit s novym nastavenim. Bezzrcadlovky maji vetsinou lepsi video nez zrcadlovky v nizsi cenove hladine. Pokud by jsi to vyuzil. Muzou ostrit po cele plose snimace vetsinou coz vetsina levnych zrcadlovek neumoznuje.

Jinak nabidka objektivu ani cenove na bezrcadlovky neni uz takovy problem ani financne. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech. Ja uprimne nakup skel na tyto mounts nevidim zrovna jako terno, pokud to budes chtit za 5 let prodat treba. Canon a Nikon prejdou na bezzrcadlovky postupne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 8. 2018 13:38

Nějaké proroctví o tom jak bude kdo kam přecházet bych sem netahal, zatím ten nutný pokrok nerozhýbal ani Ganec, vybral bych foťák podle toho co mi sedne a ne podle toho co možná bude nebo nebude za 5 let.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 2. 8. 2018 21:19

Devil007cz píše:. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech..

Proc se tak stane kdyz DSLR se stale vyrabi i prodava podstatne vice nez CSC?
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 3. 8. 2018 06:24

Já bych k tomu přidala nižší výdrž baterie u bezzrcadlovky, takže na celodenní focení člověk potřebuje minimálně 2 baterky.
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 3. 8. 2018 06:53

chvd píše:
Devil007cz píše:. Navic Canon a Nikon zaacnou opoustet EF a F mount postupne v pristich par letech..

V mesiaci 6/2018 sa predalo 619 000 zrkadloviek a 363 000 bezzrkadloviek. Zdroj tu - https://www.digimanie.cz/prodeje-csc-jd ... -dolu/7416
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandak1 3. 8. 2018 08:18

chvd píše:

Je potřeba sledovat trend a vývoj prodeje. Ne jen vzít poslední měsíc a porovnat absolutní čísla, to ti nic neřekne.
mandak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2018 08:46

Mandak1:
1/O zadnych cislech z posledniho mesice jsem nic nepsal.
Nicmene produkce v tisicich kusu dle CIPA v jednotlivych mesicich 2018:
mesic-"bezzrcatka"/zrcadlovky
01-254/416
02-268/583
03-376/665
04-426/608
05-399/616
06-413/628
Z tohodle vyplyva, ze Canon a Nikon budou v pristich par letech opoustet sve mounty svazane s DSLR?
2/Tak ten trend a vývoj sleduj a dej mi prosím vědět jaký je a jak z něj vyvodím, že Canon a Nikon opustí ty zméněné mounty.
3/Odpověď na mou otázku by tedy nebyla?

-- 3. 8. 2018 10:20 --

Kajbicka píše:Upřímně, trochu teď nechápu, o čem se tady bavíte :/......)

Zdravím, jak jiz psali mnozí ostatní, doporučuji zajit si do obchodu a ruzne modely vyzkouset a udelat si aspon zakladni predstavu, co vlastne chces. Protoze adekvatne k tomu, co jsi zatim napsal ti lze opravdu doporucit prakticky cokoliv obzvlaste v te relaci kolem 20000, kde je uz spousta rekneme min. slusnych fotaku.
A ten vyber je opravdu hodne individualni, nekdo je nadsen a spokojen s malym fotakem a libuje si jaka je to parada, druhemu by ten samy fotak treba funkcne vyhovoval, ale je pro nej krajne neprijemny, protoze je pro nej opravdu titerny a spatne se mu s nim foti. to jsem popsal jen jeden uhel pohledu, pricemz je jich mnohem vice.
Naposledy upravil chvd dne 3. 8. 2018 19:59, celkově upraveno 1
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kajbicka 3. 8. 2018 10:08

Našel jsem pár fotoaparátů, které si mi v této cenové relaci zamlouvají: Olympus OM-D E-M10 III
Fujifilm X-T100
Canon EOS M50
Olympus E-M10 Mark III
Panasonic Lumix DMC-G80
Sony Alpha A6300
Co na ně říkáte? Případně můžete nějaké doplnit.
Kajbicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jozef6 3. 8. 2018 10:46

Z tvojho vyberu by som bral asi Canon M50.
Do vyberu by som este pridal:
Sony A7 + FE 28-70 - najlacnejsi plnoformat, len objektiv vraj nie je nic moc. Treba pozriet fotky na internete .
Sony A6000 + 16-50 - dobra cena, ale slaby objektiv, najma na 16mm (kôli slabemu objektivu by som ju nebral, uvadzam iba ako lacnejsiu alternativu k tebe vybranej A6300).
Olympus E-M10 Mark II.
Neuvazujes nad zrkadlovkami? Zakladne zrkadlovky ako Nikon D3400, Canon 200D, Pentax K-S2 nie su ovela vacsie a tazsie ako bezzrkadlovky. Pozri si porovnanie na https://camerasize.com/compare/#610,720 . Cenovo su mozne este vyhodnejsie ako bezzrkadlovky. Ja by som teraz napriklad bral Pentax K-S2.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2018 20:07

Kajbicka píše:Našel jsem pár fotoaparátů, které si mi v této cenové relaci zamlouvají: Olympus OM-D E-M10 III
Fujifilm X-T100
Canon EOS M50
Olympus E-M10 Mark III
Panasonic Lumix DMC-G80
Sony Alpha A6300
Co na ně říkáte? Případně můžete nějaké doplnit.

Rikam, ze odpovidaji tvym pozadavkum.
Jiste, ze mohu dopnit dalsi odpovidajici tvym pozadavkum, napr.:
https://www.megapixel.cz/digitalni-zrca ... ceTo=19490
https://www.megapixel.cz/kompakty-s-vym ... ceTo=20890
https://www.megapixel.cz/digitalni-komp ... ceTo=24690
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 8. 2018 20:26

jozef6 píše:Z tvojho vyberu by som bral asi Canon M50.
Do vyberu by som este pridal:
Sony A7 + FE 28-70 - najlacnejsi plnoformat, len objektiv vraj nie je nic moc. Treba pozriet fotky na internete .
Sony A6000 + 16-50 - dobra cena, ale slaby objektiv, najma na 16mm (kôli slabemu objektivu by som ju nebral, uvadzam iba ako lacnejsiu alternativu k tebe vybranej A6300).
Olympus E-M10 Mark II.
Neuvazujes nad zrkadlovkami? Zakladne zrkadlovky ako Nikon D3400, Canon 200D, Pentax K-S2 nie su ovela vacsie a tazsie ako bezzrkadlovky. Pozri si porovnanie na https://camerasize.com/compare/#610,720 . Cenovo su mozne este vyhodnejsie ako bezzrkadlovky. Ja by som teraz napriklad bral Pentax K-S2.

A co na nej nasadi? Vzal bych neco od Sony E. Napriklad A6000 a k tomu z bazaru nekolik zajimavych pevnych objektivu. Za par korun Sigmy 19,30,60 (Sigma 30 f1,4) nebo nejaky Samyang. Potrebovat budes i blesk...
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2018 16:00

Správně. Stačí Sigmy. Seťák potřebovat nebude, proto ho Sony taky nevyrábí. Ten konstrukční zmetek co k tomu lepí se ani seťákem nazvat nedá. A co na tom, že ty Sigmy u ostření krapet přemýšlejí - hlavně bude mít cool značku, protože Sony....

Myslím, že u začátečníka je nejdůležitější ergonomie a tam bych to viděl na cokoliv od Fuji. Neříkám že to je systém bez chyb, ale přijdou mi v porovnání s konkurencí celkem marginální - Sony nemá kloudný seťák, má mizernou ergonomii, Olympus a Panák (ten má alespoň výborné video) ergonomie taky nic moc, Canon CSC málo skel. Zrcadlovky neřeším kvůli videu, to má vychytaný jenom Canon v cenové relaci dost přes rozpočet.

Asi bych vsadil na Fuji XT20 + 18-55/2,8-4 a to tak, že klidně z bazaru. Ergonomie super, přijatelné video a seťák se kterým se relativně dlouho nechá ignorovat existence pevných skel.

-- 7. 8. 2018 17:05 --

Jinak Awwa 100 bodů za otázku se zasklením Pentaxu a následovným doporučením Sony. Mile si mně překvapil, škoda že tu teď není Puntík.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 7. 8. 2018 16:24

Sony nemá levná zajímavá skla.
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2018 16:43

Ergonomiu ovladaniu ma Olympus pre nenarocneho pouzivatela podla mna skvelu.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 7. 8. 2018 18:12

reign píše:Správně. Stačí Sigmy. Seťák potřebovat nebude, proto ho Sony taky nevyrábí. Ten konstrukční zmetek co k tomu lepí se ani seťákem nazvat nedá. A co na tom, že ty Sigmy u ostření krapet přemýšlejí - hlavně bude mít cool značku, protože Sony....

Myslím, že u začátečníka je nejdůležitější ergonomie a tam bych to viděl na cokoliv od Fuji. Neříkám že to je systém bez chyb, ale přijdou mi v porovnání s konkurencí celkem marginální - Sony nemá kloudný seťák, má mizernou ergonomii, Olympus a Panák (ten má alespoň výborné video) ergonomie taky nic moc, Canon CSC málo skel. Zrcadlovky neřeším kvůli videu, to má vychytaný jenom Canon v cenové relaci dost přes rozpočet.

Asi bych vsadil na Fuji XT20 + 18-55/2,8-4 a to tak, že klidně z bazaru. Ergonomie super, přijatelné video a seťák se kterým se relativně dlouho nechá ignorovat existence pevných skel.

-- 7. 8. 2018 17:05 --

Jinak Awwa 100 bodů za otázku se zasklením Pentaxu a následovným doporučením Sony. Mile si mně překvapil, škoda že tu teď není Puntík.

To byla reakce na Jozef6, ze by z toho vyberu bral Canon M50. Nikoliv na Pentax.

Chvili bude trvat nez se dostane do bazaru Sony 18-135..
Takze zatim neni lepsi setak pro Sony E apsc a za rozumne penize. To je pravda. Cekat na neco jako je Sony DT 16-50 f 2,8 SSM je utopie. Nicmene vyber objektivu tretich stran je opravdu hodne a porad pribyvaji. To je myslim skvele.
Naposledy upravil AwwA dne 7. 8. 2018 19:32, celkově upraveno 5
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 7. 8. 2018 18:20

U Panase GX9 a GX80 se dá ergonomie vylepšit našroubovatelným gripem. A má vzadu spoustu tlačítek (i na displeji) která jsou nastavit dle přání uživatele. A na rozdíl od Sony má tichou elektronickou závěrku.
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 8. 2018 18:39

• Fujifilm X-Pro2 • XF16mmF1.4 • XF23mmF1.4 • XF35mmF2 • XF56mmF1.2 • XF90mmF2 • XF50-140mmF2.8
• Nikon FM • Nikkor 50mmF1.8 • Nikon D70 • Sigma 18-50mmF2.8
• Godox TT685[f] • Sennheiser MKE 440 SSM
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2018 19:27

Awwa : tak to jo, už jsem se bál... Add Sony - úplně by stačilo, kdyby nezařízli původní seťák 18-55, ze začátku nic moc, ale časem tu výrobu nějak vychytali a byl velmi slušný.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 7. 8. 2018 19:31

Ronyrobert má skvělé rady. FF sklo nejde na APS-C, to je mi novinka :-D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ronybert 7. 8. 2018 21:21

Doporučovat někomu kdo začíná s fotografováním FE skla na a6300 by jsem považoval za nevhodné.
proto jsem psal- ale ne s označením FE ty jsou na Full Frame Sony
Vlastním jak APS-C tak Frame Sony ani já je nenasazuji na Sony a 6500
reign--plně souhlasím objektivy na Sony je hotová tragedie pořád čekám na něco lepšího a stále nic
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 8. 2018 05:45

reign píše:Awwa : tak to jo, už jsem se bál... Add Sony - úplně by stačilo, kdyby nezařízli původní seťák 18-55, ze začátku nic moc, ale časem tu výrobu nějak vychytali a byl velmi slušný.

Jo, hlavne v porovnaní s tou 16-50. Mal som asi 2 týždne oba a tá 18-55 bola znateľne lepšia. Ale to nebol až tak problém.
U sony keď tak pritlačiť a vziať 18-105/4, alebo fotiť na pevné sklá.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 9. 8. 2018 07:06

Já bych zauvažoval i nad Canonem 200D, je to sice konstrukčně zrcadlovka, ale v reálu se to víc blíží bezzrcadlovce, protože přes LiveView to ostří i ve videu díky DualPixelu úplně v poho, focení přes hledáček je tam spíš jako doplňková možnost, ale lepší než bez hledáčku. Není to myslím o nic větší než Panasonic G80, má to vyklápěcí dotykáč a hlavně nabídka objektivů - nové STM objektivy jsou kvalitní, tiché ve videu a nejsou drahé. Kamarád k tomu má placku EF-S 24/2,8 za 4000 a je to parádně kompaktní a přitom univerzální (po přepočtu je ohnisko cca 38mm FF eq.). Dále:

EF 50/1,8 STM - FF sklo za pár tisíc a úplně v poho (na portréty a když si budeš chtít hrát s hloubkou ostrosti)
EF-S 10-18 IS STM - ultraširokáč - za cca 6000-6500 se tomuto sklu nedá absolutně nic vytknout
...z teleobjektivů se dá taky vybrat a peněženka to unese.

Pokud seš začátečním a v ohniscích se nějak neorientuješ, vzal bych to klidně zezačatku se seťákem 18-55 IS STM + k tomu buď 50/1,8 na portréty, dohromady se po odečtení současnýho cashbacku vejdeš do 17500 (např. v AFoto), nebo jinou libovolnou kombinaci, třeba 10-18 + 50/1,8 či 10-18 + 24/2,8, nebo 10-18 + 18-55 oba IS STM.... všechno je to dost muziky za málo peněz
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 9. 8. 2018 07:47

reign píše:Jinak Awwa 100 bodů za otázku se zasklením Pentaxu a následovným doporučením Sony. Mile si mně překvapil, škoda že tu teď není Puntík.

Awwa sa pytal na objektivy pre Canon M. Pentax ma dost vlastnych objektivov + objektivy od tretich vyrobcov ako Sigma, Tamron. Myslim si, ze na kazdy system, pravda okrem Canonu M, je dost objektivov na bezne pouzitie, len niektore systemy maju drahsie objektivy. Dovlim si maly odhad pocetnosti typu skiel na ten ktory system, pricom do systemu pocitam aj objektivy tretich vyrobcov ako Sigma, Tamron, Zeiss, Samyang atd.
1. Canon EF a Nikon
3. m4/3
4. Sony A a Pentax
6. Sony E (s adaptermi na Sony A a Canon EF objektivy ma naopak najvacsi pocet pouzitelnych objektivov)
7. Fujifilm
8. Canon M (nedostatok sa da riesit adapterom na Canon EF objektivy)
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duesudue 29. 9. 2018 09:00

Hello! I use the canon 5d mark 4, if you want to see the quality of the images, if you go to my site converning wedding p the photos have all been taken with this camera.
Alessandro, http://www.duesudue-wedding.com
duesudue
Kolemjdoucí