GX800 vs A5100 se seťáky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 28. 7. 2018 16:14

ondrasheq píše:Na stabilizaci u krátkých ohnisek sere pes. Pokud máš parkinsona, tak jo, jinak bych to neřešil.
Jinak, k dotazu: nevybírej podle seťáků nebo podle číselných parametrů a nějakých recenzí. Běž do obchodu, oba přístroje si pořádně vyzkoušej a vyber, třeba nakonec odneseš nějaký úplně jiný.

Ergonomie na každýho působí ať už si to přizná nebo ne. Já bych třeba nesnesl Sony už jen kvůli tomu, že se to nedá ovládat - složitý menu, na všechno tisíc předvoleb - jak kdyby sis koupil super auto, ale místo volantu a řadící páky byl uvnitř kokpit letadla. Bez ohledu na snímače, skla a cokoliv jinýho.


Jo, každý to máme jinak. Mě Sony menu dost vyhovuje, právě proto že si tam můžu maximálně přizpůsobit ovládání foťáku. Takže teď mám pro sebe důležité funkce nastavené na tlačítkách či v malém funkčním menu a do velkého menu lezu jen minimálně.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 28. 7. 2018 17:48

a jde to tak i nižší řady (ano pohodlný dotaz pardon) ? U jiných výrobců to bud nejde a nebo nejsou tlačítka :D
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obšák 28. 7. 2018 18:16

Sony nemůžu posoudit, ale GX800 jsem před týdnem koupil a po týdnu můžu říct, že co se týká ovládání, tak se mi ten foťáček líbí. Zpracování je podle mě taky pěkné, ostudu to neudělá. RAW jsem zatím nezpracovával, takže ke kvalitě fotek se zatím vyjadřovat nechci. Zkoušel jsem ale video a podle mě paráda, pokud člověk není profík (nebo náročný amatér), tak asi není co řešit. 4k video jsem zatím neotestoval, mám sice 4k televizi(Sony xf90), ale mám pocit, že přes USB to asi nepůjde a počítač mám už poněkud staršího data a 4k to nezvládne :-] Už to chce upgrade. Jinak full HD video/50p jsem zkoušel i v horších světelných podmínkách ( v tmavé místnosti) a bylo lepší než jsem čekal ;-) Jediné co mi chybí je hledáček (to jsou ty špatné zrcadlovkové návyky) a svetelnější objektiv. Ale za tu cenu, za kterou to bylo před týdnem v Datartu, to nemá žádnou chybu :-))
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 28. 7. 2018 21:14

ondrasheq píše:Na stabilizaci u krátkých ohnisek sere pes. Pokud máš parkinsona, tak jo, jinak bych to neřešil.
Jinak, k dotazu: nevybírej podle seťáků nebo podle číselných parametrů a nějakých recenzí. Běž do obchodu, oba přístroje si pořádně vyzkoušej a vyber, třeba nakonec odneseš nějaký úplně jiný.

Ergonomie na každýho působí ať už si to přizná nebo ne. Já bych třeba nesnesl Sony už jen kvůli tomu, že se to nedá ovládat - složitý menu, na všechno tisíc předvoleb - jak kdyby sis koupil super auto, ale místo volantu a řadící páky byl uvnitř kokpit letadla. Bez ohledu na snímače, skla a cokoliv jinýho.



U jakeho modelu ma Sony slozite menu?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 28. 7. 2018 22:22

zvuk11: pohodlně odpovím, že nevím :mrgreen:
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronybert 28. 7. 2018 23:53

Tady musím reagovat -jak může být složité menu u Sony, když jsem ho pochopil za jednu minutu, dnes už nic nevyhledávám znám ho celé nazpaměť, když chci nějakou funkci nastavit ,tak vím kde se nachází ,že to menu ani nečtu.
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 29. 7. 2018 06:28

Mě u sonek vadila nedotykovost a malé ikonky, na které jsem si musela vzít brýle. A že tam nemáte kartu upozorňuje jen blikáním takové malé ikonky, které si člověk ani nevšimne. Panas to hodí hned při zapnutí na celý displej.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tichus 31. 7. 2018 09:32

Díky všem za pomoc, nakonec, jak to tak bývá, jsem koupil úplně něco jiného, a to Oly em-10 nark III. Podle týpka z Megapixelu je na tom obrazově jako Sony, ale lepší seťák a stabilizace, tak snad jsem neudělal blbost :)
Tichus
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků